ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Рентген в стоматології: наскільки безпечно робити знімки

Рентген зубів - поширена діагностична процедура в стоматологічній практиці. При створенні цифрових знімків дози випромінювання дуже малі, тому даний вид обстеження вважається максимально безпечним для пацієнта. Людина піддається приблизно того ж кількості радіації, що і при двогодинному перельоті в літаку. При дотриманні заходів безпеки причин для занепокоєння немає.

Якщо ж у вас є певні захворювання, ви не впевнені, чи потрібно вам робити рентген зуба в стоматології, пропонуємо розширену інформацію, вивчення якої допоможе в прийнятті рішення.

Кому потрібен стоматологічний рентген

Стоматологічна діагностика використовує рентгенівські знімки, щоб допомогти лікарям побачити проблеми, які складно помітити неозброєним оком. Використовуючи знімки, доктор може визначити:

 • проблемні області, в тому числі під пломбою;
 • правильність положення зубів мудрості;
 • втрату кісткової маси, пов'язану із захворюваннями ясен;
 • пухлини;
 • зміни в кореневому каналі;
 • абсцеси, які представляють собою інфекції в корені або між зубом і яснами;
 • складну анатомію кореневих каналів і коренів.

Без рентгенівського знімка багато з цих проблем можуть залишитися невиявленим. Також цифрові зображення допомагають при установці зубних імплантатів, протезів, брекетів і при інших процедурах.

снимок рентгена зубов

Типи рентгена зубів

Стоматологи використовують багато різних типів рентгенівських променів в залежності від того, що вони намагаються побачити. Пропонуємо ознайомитися з чотирма найбільш поширеними видами.

Прикусна рентгенографія

Цей рентгенівський знімок використовується для огляду конкретної області рота. Стоматолог може запросити одне або кілька цифрових зображень при обстеженні. Кожне захоплює оголену (видиму) частина верхніх і нижніх зубів, а також половину їх коренів і підтримуючої кісткової структури. Прікусние рентгенівські знімки допомагають стоматологам виявити зміни в щелепної кістки, викликані захворюваннями ясен.

Якщо стоматолог має традиційний рентген-апарат для стоматології, вас попросять прикусити шматок пластика. Він утримує рентгенівську плівку у верхніх і нижніх зубів. Якщо застосовується цифрове обладнання, прикушують невелику коробочку, загорнуту в пластик.

Прицільна рентгенографія

Знімок захоплює весь зуб. Він показує всі - від коронки (жувальної поверхні) до кореня (нижче лінії ясен). Кожен прицільний рентген відображає невелику ділянку верхніх або нижніх зубів. Дані рентгенівські знімки часто використовуються для виявлення будь-яких незвичайних змін в корені і оточуючих кісткових структурах.

Панорамний рентген

Панорамні рентгенівські знімки використовуються для зйомки всієї області рота. Вони показують положення повністю сформованих, що ростуть і уражених зубів на одному зображенні.

3D-рентгенографія

Комп'ютерна томографія дозволяє побачити анатомічні особливості зубного ряду, коренів, каналів, ясен і щелепи. Її використовують при протезуванні, виконанні операцій і інших стоматологічних процедур, що вимагають наявності максимально чіткої картини. В результаті виходить серія знімків, з яких будується 3D-модель.

Рентген зуба при вагітності

Вагітним жінкам зазвичай рекомендується уникати знімків, щоб мінімізувати вплив будь-якої радіації на плід, що розвивається. Однак в деяких випадках майбутнім мамам необхідно виконувати рентген в стоматології. Якщо необхідна невідкладна стоматологічна допомога, ви перебуваєте в рамках планового лікування, тоді обговоріть це питання з лікарем. Вкрай важливо збалансувати стоматологічне і допологове здоров'я.

процедура рентгена

Коли рентгенівські знімки зубів необхідні

Рішення про необхідність рентгенівського обстеження приймає лікар. Фактори, які він враховує, можуть включати:

 • вік;
 • стадії розвитку зубів;
 • історію здоров'я порожнини рота;
 • різні фактори ризику;
 • наявну симптоматику.

Щоб додатково знизити навантаження від рентгенівських променів, ви можете надати при зверненні в нову клініку знімки від попереднього стоматолога.

Дата: 25 червня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.