ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Що таке періодонтит

Що таке періодонтит: види, причини появи, небезпека захворювання

Періодонтит - захворювання, що вражають глибокі тканини. Запалення розвивається в щелепної кістки. Несвоєчасне лікування може призвести до оперативного втручання та втрати зуба. При тривалій відсутності лікування карієсу або в результаті отриманої травми нерідко виникає це захворювання періодонтит.

Форми періодонтиту та їх клінічні прояви

Класифікація за походженням захворювання виглядає так:

  • інфекційне - бактерії проникають в тканини через щілину. Нерідко періодонтит стає ускладненням невилікуваного пульпіту;
  • травматичне - виникає в результаті однократного удару або хронічних ушкоджень. Найчастіше пацієнти звертаються до лікаря після різкого надкусиванія твердого продукту. Під хронічними ушкодженнями передбачається наявність порушення прикусу, що призводить до підвищеного навантаження;

Періодонтит може бути гострим або хронічним. Головний симптом в першому випадку - постійний ниючий біль. Пацієнту здається, що зуб трохи виростає і хитається. Больові відчуття стають сильнішими при надкусиваніі. При гострій формі в деяких випадках можливі підвищення температури і збільшення лімфовузлів, набряклість ясен. При хронічному перебігу недуг себе практично не проявляє, за винятком незначного дискомфорту. Хворобливі відчуття виникають на стадії загострення.

Лікування захворювання

Відразу варто відзначити, що спроби позбутися від недуги в домашніх умовах не будуть ефективні. Більш того, це небезпечно. «Бабусині» мазі, компреси на час знімуть больові відчуття, але вирішити проблему з зубом може тільки стоматолог. Залежно від ступеня ураження тканин фахівці використовують такі види лікування:

  • консервативне;
  • консервативно-хірургічне;
  • хірургічне.

При консервативному лікуванні стоматолог розкриває порожнину зуба, ретельно обробляє канали, вводить препарати, які знімають запалення тканин. Щоб повністю позбавитися від періодонтиту, потрібно відвідати лікаря неодноразово. Перед початком лікування і в його процесі в якості діагностики необхідні рентгенівські, КТ знімки. Після зняття запалення фахівець чистить канали, пломбує зуб.

Консервативно-хірургічне лікування необхідно при неефективності першого методу. Зазвичай застосовується в запущених випадках, коли є ризик повної або часткової втрати зуба. При лікуванні виконують видалення верхівки кореня, введення препаратів для зняття запалення, пломбування та відновлення кісткової тканини (при необхідності).

Хірургічний метод передбачає повне видалення зуба. Застосовується лише в крайніх випадках, коли він практично повністю зруйнований, вилікувати його неможливо.

Профілактика періодонтиту

Чи можна запобігти появі такого серйозного захворювання? Так. Для цього потрібно:

  1. Ретельно стежити за станом ротової порожнини. Сюди входять щоденне чищення зубів, використання спеціальних ополіскувачів. Це дозволяє попередити появу карієсу і його ускладнень.
  2. Регулярно відвідувати стоматолога з метою профілактики. На ранніх стадіях карієс практично не помітний, може довго не давати про себе знати. Якщо хвороба запустити, то невинне пляма перетвориться в гнійний періодонтит, який може закінчитися втратою зуба.
  3. Виключити шкідливу звичку покусувати тверді предмети. Це дозволить запобігти появі травматичного періодонтиту.

Щоб уникнути серйозних проблем, рекомендується відвідувати стоматолога 1 раз в півроку.

Дата: 22 липня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.