ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Що таке пульпіт, як його виявити

Що таке пульпіт, як його виявити

Говорячи про пульпіті, стоматологи визначають захворювання як запалення пульпи. Перше, чим це небезпечно, - сильні болі в зубі, які можуть тривати довгий час. Про захворювання свідчать гострі реакції на температуру та різка чутливість. Розглянемо докладніше форми пульпіту та методи лікування.

Опис захворювання

Під емаллю та дентином існує невеликий простір, в якому зібрані нервові закінчення й кровоносні судини. При його запаленні знайти осередок зараження непросто, тому необхідна допомога професіонала. Нервово-судинний пучок, який знаходиться в цьому просторі, називають пульпою.


Якщо лікування не почати відразу після виявлення запалення, зволікання може призвести до переходу в більш гостру форму. При таких обставинах видалення нервово-судинного пучка стане необхідністю. Зазвичай хвороба з\\\\\\\'являється при байдужому ставленні до карієсу. У рідкісних випадках може виникнути через інфікування внутрішнього кровоносної судини.

Основні види пульпіту

Фахівці пульпіт зуба ділять на дві основні форми: гостра і хронічна. Кожна з них має ще свої підвиди, що вимагають правильного та своєчасного лікування. Розглянемо, які можуть бути гострі форми пульпіту:

  1. Очаговий (серозна). Це початкова форма гострого пульпіту, яка може тривати від 1 до 4 діб. Хвороба поширюється на верхню частину зуба і супроводжується різкими і частими симптомами. Біль приходить в залежності від подразника. Цим визначається і час нападу. Позитивним моментом форми є те, що визначити її нескладно.
  2. Дифузна (гнійна). Більш серйозний варіант, при якому захворювання охоплює весь зуб, включаючи і кореневу частину. При цій формі біль може перейти і на іншу ділянку щелепи, наприклад, на вилиці. Найстрашніше в даному підвиді - поява гнійних процесів. Вони можуть супроводжуватися підвищенням температури тіла і погіршенням загального стану організму.

Розглянемо хронічні форми захворювання:

  1. Фіброзний. Перша стадія хронічної форми пульпіту, яку складно виявити навіть фахівцеві. Біль характеризується виключно як механічна реакція на подразник. У зубі з\'являється невелике каріозне отвір.
  2. Гіпертрофічний. Руйнування досягає пульпи, починаються часті кровотечі при натисканні. У зубному отворі з\\\\\\\'являється поліп, який з часом може зайняти весь вільний простір. Біль стає гострішою і частою. Руйнівні процеси можуть розвиватися непомітно.
  3. Гангренозний. Найстрашніша форма хронічного процесу. Всі клітини зуба починають поступово відмирати, біль стає нестерпним. З\'являється поганий запах з рота, в області зуба - постійне відчуття дискомфорту.

Важливо! Тільки професіонал зможе назвати правильний діагноз і дати рекомендації. Лікування пульпіту може проходити в кілька етапів. На реабілітацію після будь-якого з методів знадобиться деякий час.

Можливі ускладнення після лікування всіх форм пульпіту

При слабкому імунітеті стоматологи виділяють ряд наслідків. Вони іноді виникають після терапії. До них відносяться періодонтит, періостит, гінгівіт, пародонтит, абсцес, флегмона і сепсис. Профілактика захворювання - це нескладні заходи, схожі із запобіганням карієсу. Перше, на що необхідно звернути увагу, - це гігієна ротової порожнини і зубів, друге - регулярні відвідування стоматолога.

Дата: 22 липня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.