ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Шкода та користь кави для зубів

Кава – ароматний напій, який любить більшість жителів України. Однак даних про його шкоду й користь досить багато. Розібратися, де правда, а де брехня, без допомоги фахівців може бути складно.

Одні стверджують, що основна шкода кави для зубів – це негативний вплив на емаль, яка від неї жовтіє. Інші, зі свого боку, впевнені в тому, що напій, навпаки, запобігає розвитку карієсу. Що ж є правдою? Поговорімо про це детальніше.

Позитивні фактори впливу кави

Натуральний підбадьорливий напій займає провідні позиції в раціоні багатьох людей. При нормованому вживанні він чинить позитивний вплив на організм здорової людини.

Основна користь кави для зубів полягає в тому, що вона (у помірних кількостях):

 • запобігає розвитку запалень, завдяки наявності у складі антиоксидантів;
 • позитивно впливає на зниження атрофії зубної кісткової тканини;
 • запобігає утворенню карієсу, завдяки бактерицидним властивостям;
 • перешкоджає розвитку ракових клітин у горлі й ротовій порожнині.

Крім того, напій не руйнує емаль, оскільки не містить кислот.

Варто зазначити, що такий вплив на організм спостерігається при вживанні саме натуральної кави, а не її розчинних аналогів. Користь і шкоду інших продуктів, які додають до напою (цукор, молоко, вершки тощо), потрібно розглядати окремо.

Негативні фактори впливу кави

Усі хочуть мати білосніжну посмішку, але при цьому не готові відмовлятися від повсякденних звичок. Більшість людей періодично помічає наліт на зубах від чаю та кави, тому сміливо стверджують, що ці напої просто завдають шкоди, а їх вживання потрібно мінімізувати. У цьому є зерно істини.

Серед негативних факторів впливу кави на зуби можна виділити:

 • зміну кольору емалі. Оскільки на зубах є мікротріщини, частинки напою забиваються в пори. Тому, щоб запобігти негативному впливу на емаль, необхідно дотримуватися ретельної гігієни;
 • різницю температур. Це одна з найпоширеніших причин руйнування емалі;
 • активізацію каріозних процесів у зв'язку з наявністю у складі глюкози.

Як бачите, цей підбадьорливий напій може бути як корисним, так і шкідливим для організму.

Варто зазначити, що, для того щоб нейтралізувати кофеїн, що міститься в 1 чашці, організм вивільняє 40 мг кальцію. Відповідно, надмірне вживання кави завдає шкоди організму. І важливо контролювати норму кальцію!

Стать/вік

Добова норма Ca (мг)

До 10 років

700

Вагітні або жінки, що годують груддю

1400-1500

Підлітки

1100-1200

Чоловіки

900-1000

Жінки

1000-1400

Щоб отримувати користь від вживання кави, необхідно поповнювати запаси кальцію. Інакше вона буде завдавати шкоди не тільки зубам, але й здоров'ю загалом.

Як запобігти потемнінню емалі

Щоб вживання кави приносило тільки користь, необхідно мінімізувати її негативний вплив на зуби. Для цього слід дотримуватися таких рекомендацій:

 • зменшити кількість вершків і цукру;
 • не допускати появи мікропошкоджень на емалі (стежити за гігієною порожнини рота);
 • не пити гарячу каву, уникаючи при цьому різких температурних перепадів;
 • після її вживання прополіскувати ротову порожнину водою;
 • використовувати зубну нитку для ретельного очищення міжзубних проміжків.

Дотримуючись перерахованих вище порад, можна сміливо вживати каву, і зуби будуть залишатися білими та доглянутими. Якщо є потреба у їх додатковому чищенні, варто звернутися за допомогою до фахівців, які проведуть відбілювання та зроблять посмішку ще більш яскравою.

 

Питання: Якщо жовтіють зуби після регулярного вживання кави у великих кількостях, можна використовувати спеціальні смужки для їх відбілювання?

Відповідь: Тьмяний і жовтуватий відтінок зубів після вживання кави утворюється через те, що пігментні молекули осідають у порах емалі, що і призводить до її фарбування. Згодом по краю ясен може утворюватися темний ореол, у якому накопичуються хвороботворні бактерії. Відбілювальні смужки не володіють доведеною ефективністю. Єдиний безпечний спосіб, що дозволяє видалити зубний камінь і наліт, – професійна чистка в кабінеті стоматолога. Самостійно розв’язати проблему, без втручання фахівців, не є можливим і небезпечно.

Дата: 13 лютого 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.