ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Штифт у зубі: що це таке, встановлення

Стоматологічні штифти – ефективний спосіб порятунку зубів

Несвоєчасне надання стоматологічної допомоги, внутрішні зміни в організмі чи зовнішні фактори, що впливають на емаль, сприяють руйнуванню зубів. Сучасні методики ефективного відновлення пошкодженого органу дозволяють продовжити функціонування зубу та покращити якість життя пацієнта. За допомогою встановлення штифта у корінь можна повернути цілісність зубного ряду та естетично привабливу посмішку. Дізнатися про вартість процедури та індивідуальні рекомендації можна отримати на безкоштовній консультації у мережі стоматологічних клінік «Слален та Юта».

Особливості й завдання імплантату

Штифт – це готова конструкція з сучасних і безпечних матеріалів, яка являється невеликим циліндричним стрижнем. Це основа для реставрації зуба, яка є додатковою опорою. Вона фіксується безпосередньо у канал. Штифт може бути з різьбленням або без нього. Його використовують як опору для знімних (незнімних) протезів, зубних коронок.

Основними завданнями встановлення штифта у зуб є:

 • відновлення жувальної функції;
 • повернення привабливого зовнішнього вигляду та посмішки.

Вставлення стоматологічного штифта – це найкоротший метод нарощування «корони». З його допомогою можливе відновлення гарного зубного ряду за один візит до стоматолога. Сучасний зуб зі штифтом – доступна альтернатива дорогому протезуванню.

У яких випадках показано встановлення стрижня

Процедура потрібна у випадках, коли був видалений нерв або корона зуба майже зруйнована (наприклад, якщо залишилася тільки одна стіночка з 4). Якщо стан занедбано, без вчасно встановленого штифта навіть успішна реставрація зуба прослужить недовго. Пацієнт швидше за все повторно звернеться по лікування. Несприятливий прогноз у гіршому випадку – це розкол стінки коронки з неможливістю відновлення зуба до колишнього стану та меж.

Показання для встановлення визначає стоматолог. Перерахуємо найчастіші:

 1. Руйнування корони на 50% і більше.
 2. Протезування передніх зубів. Процедура можлива за наявності хоча б частини стін.
 3. Шинування рухомих зубів з застосуванням складних конструкцій.
 4. Створення додаткової опори під зубний місток.
 5. Абсолютна втрата корони за наявності коріння.
 6. Наявність створеної кукси зуба для подальшого протезування.

Поставити штифт у зуб можна за умови, що товщина кореневих каналів не менше ніж 2 мм. Протипоказанням є: розкол кореня, наявність хронічних запалень пародонту, занедбаної гранульоми (кісти кореня), у зубі не видалений нерв (пульпа).

Класифікація стрижнів

Штифти для реконструкції розрізняються за якістю матеріалу та способом їх фіксації. Стоматологи використовують пасивний метод (без різьблення) або активний, а також анкерний. У першому випадку основа кріпиться шляхом цементування спеціальним розчином. Другий метод є кріпленням циліндричного стрижня з різьбленням з надійною фіксацією у каналі кореня.

Залежно від локалізації проблеми та жувального навантаження розрізняють наступні види конструкцій:

 • еластичні з вуглеволокна. Вони запобігають розколу кореня. Найпрактичніші за своїми характеристиками, оскільки близькі до структури людського зуба;
 • з гутаперчевого матеріалу. Найлегші, але недовговічні;
 • склоподібні, прозорі та естетичні. Поступово розподіляють навантаження на щелепу. Підійдуть для встановлення на передні зуби. Являються гіпоалергенними;
 • анкерні, з різьбленням та без. Їх виробляють з золото-платинового сплаву чи паладію;
 • парапульпарні. Вони служать додатковим зміцненням пломбувального матеріалу;
 • титанові. Ці штифти виготовлені з біосумісних для людини матеріалів. Вони чудово витримують жувальні навантаження. Дорогі, проте мають зносостійкість найвищого рівня.

У кожному випадку спеціаліст клініки індивідуально підбирає оптимальний варіант. На вибір штифтів впливають якість матеріалу, ступінь пошкодження зуба, стан порожнини рота й кореня, фінансові можливості пацієнта.

Етапи встановлення конструкцій

Перш ніж поставити штифт у зуб, проводять оцінювання стану кореня та каналів. Обстеження починають з рентгенівських знімків. На їх основі приймається рішення про те, який спосіб фіксації (активний чи пасивний) буде ефективнішим для пацієнта. Варто зважити, що нарощування під коронкою зуба проводиться тільки після повного санування каналів (лікування, пломбування).

Алгоритм встановлення штифта:

 1. Розширення зубного каналу. Найчастіше процедура проводиться хімічними речовинами. Швидко та безболісно для пацієнта.
 2. Встановлення вибраної конструкції. Стоматолог відновлює анатомічну форму втраченого органу чи створює кукси для подальшого протезування.
 3. Цементування штифта спільно з каналом або вкручування різьблення (при анкерних аналогах).
 4. Нарощування, пломбування (пошарове нанесення фотополімеру).
 5. Шліфування, полірування зубної поверхні. Надання анатомічно правильного рельєфу.

Після процедури на прийомі стоматолога проводиться установка коронки на зуб на штифті чи протезних мостів.

Принцип формування вартості послуги

Ціна реставрації розраховується суто індивідуально. До неї входять:

 • вартість штифта;
 • ціна рентгенівського знімка;
 • вартість роботи спеціаліста, який займався підготовкою кореневого каналу;
 • нарощування фотополімеру.

В результаті роботи фахівців клініки з'являється не лише якісно встановлений штифт у корінь зуба. Пацієнту повертається здоров'я зубного ряду та гарна посмішка.

Дата: 23 жовтня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.