ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Симптоми і лікування гранулеми зуба

Гранулема - це невелике утворення, розташоване в області зубного кореня. Поразка тканини носить запальний характер, і симптоматика може проявитися не відразу. В основному причинами освіти стають ускладнення пульпіту. Неякісні пломбовані канали або нелікований карієс - сприятливе середовище для бактерій: стрептококів і стафілококів. Інфекційний процес поширюється від запаленого нерва в корені зуба, і утворюється гранулема.

Симптоматика і діагностика

Лікар виявляє запальний процес за допомогою рентгенівського знімка. Самостійно визначити, що в тканинах утворилася гранулема, неможливо, так як симптоми багато в чому схожі з іншими захворюваннями. Вони проявлять себе в момент, коли відбудеться розростання грануляційної тканини, замести собою загиблі клітини.

Гранулема збільшиться в розмірах, і з'являться болі і припухлість ясен. При неприємних і хворобливих відчуттях потрібно обов'язково звернутися до лікаря, стоматологія в Києві володіє необхідним сучасним обладнанням для швидкого виявлення проблеми. Фахівці здійснять діагностику і за результатами проведуть хірургічне або консервативне лікування.

Основні симптоми запалення можуть тривати від кількох місяців до двох років, періодично проявляючись у вигляді таких симптомів:

 • збільшення чутливості зуба при надкушуванні і пережовуванні твердої їжі;
 • виникають короткострокові ниючі болі;
 • потемніння емалі запаленого зуба.

Якщо гранулема вже є гостре запалення, то всі перераховані вище симптоми будуть турбувати більшою мірою, а також:

 • з'явиться набряклість ясен і зони особи у ураженого зуба;
 • зуб буде турбувати часто ниючий біль, в тому числі при пережовуванні їжі;
 • виникнуть почервоніння і хворобливість ясен.

Якщо не звернутися до стоматолога в такому стані, виникне небезпека гострого нагноєння, яке буде супроводжуватися виділенням гною, набряком обличчя, гострої пульсуючим болем з віддачою в вухо, шию, область очі. Підвищення температури, головні болі і запалення лімфатичних вузлів майже завжди неминучі в цей період.

Лікування гранулеми

Важливо розпізнати запалення на тій фазі, коли можна ефективно провести терапевтичне лікування. А також лікар повинен диференціювати гранулему від інших захворювань, наприклад кісти зуба. Це теж новоутворення, що формується від нагноєння периодонта, але всередині воно має серозну або гнійну рідину. Гранулема не містить рідини і болюча при надкушуванні їжі. Кіста віддаляється тільки оперативним шляхом з видаленням тканин і можливим видаленням зуба.

При діагнозі «гранулема», який ставиться за допомогою рентгенографії, лікар проводить лікування. Воно полягає в наступному:

 • прибираються каріозні поразки;
 • витягується нерв, і видаляються пухкі уражені тканини при необхідності;
 • прочищаються кореневі канали;
 • в разі встановленого штифта або вкладки вони видаляються, потім відновлюються;
 • обробляється порожнину, усувається гранулема;
 • виробляються заповнення лікувальним матеріалом і тимчасове пломбування.

Якщо не виникне за 10-14 днів будь-яких проблем з зубом і яснами, то лікар встановить вже постійну пломбу.

Відвідати стоматологію дуже важливо при неприємних відчуттях в яснах і при прийомі їжі, оскільки ускладнення гранулеми в найгіршому випадку призведе до абсцесу, остеомієліту щелепи. Поширення інфекції може торкнутися пазухи носа і навіть викликати міокардит.

Дата: 22 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.