ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Скрегіт зубів уві сні - проблема, від якої можна позбутися

Бруксизм - це безконтрольне скорочення м'язів під час сну. Проблема носить психологічний характер, проте стає причиною стирання зубів. У деяких пацієнтів скрегіт відбувається і в денні години.

Що ж відбувається в ротовій порожнині в цей час? Спочатку стирається зубна емаль. Якщо недуга не буде усунута, це може привести навіть до руйнування зубів. При перших підозрах на бруксизм лікування потрібно негайно.

Причини та діагностика

З'ясувати, чому скриплять зубами дорослі і діти, до кінця не вдалося. Є чинники, що викликають недугу. У кожного пацієнта проблема носить індивідуальний характер. Основні причини можуть бути наступними:

 • стрес;
 • родова травма;
 • неправильна оклюзія;
 • мезіальний прикус;
 • захворювання лор-органів;
 • алкоголізм,
 • наркоманія;
 • хвороба Паркінсона

Не варто думати, що бруксизм у дітей дошкільного віку зникне самостійно. Захворювання вимагає лікування у психолога або невролога. Обов'язково покажіть малюка стоматологу. Стирання зубної емалі поступово призведе до руйнування внутрішніх тканин.

Нерідко діагностується бруксизм у дорослих. Якщо скрегіт відбувається в нічний час, патологія може залишитися непоміченою. Однак при відвідуванні стоматолога проблема перестає носити прихований характер. Дантист визначить стирання тканин і інші патології в ротовій порожнині. Це можуть бути:

 • відколи;
 • тріщини;
 • адентія;
 • пошкодження ясен

Стоматологія у Києві проводить безболісну реставрацію, пропонує інноваційні методи діагностики і відновлення функціональності зубів.

Методика лікування маленьких пацієнтів

Якщо причина криється в становленні прикусу, то необхідно почекати, поки він сформується. Скрегіт зубами може з'явитися у гіперактивних дітей. Стан визнано патологією і вимагає корекції у невропатолога. Перш за все дитину потрібно позбавити від стресу. Він може бути викликаний різними причинами: сімейні проблеми, брак спілкування, неприйняття в колективі, втрата домашнього вихованця. З метою вирішення труднощів запишіться на прийом до психолога.

В стоматологічну клініку для лікування бруксизма потрібно звертатися, якщо спостерігається стирання поверхні зубів. Лікар проведе процедури, які виключать подальше руйнування тканин. Зберегти здоров'я зубного ряду допоможе носіння капи. Це спеціальна накладка, одягається в нічний час. Вона допомагає сформувати правильний прикус і запобігає скреготу зубами уві сні.

Рішення проблеми у дорослих

Бруксизм можна розглядати як шкідливу звичку, проте контролювати скорочення м'язів в нічний час неможливо. Скрегіт зубами уві сні у дорослих - проблема, яка потребує негайного розв'язання. Лікування проводиться комплексно. Пацієнту будуть корисні сеанси масажу, мануальна терапія і спеціальні компреси. Може бути призначено медикаментозне лікування. Воно включає прийом препаратів, що розслаблюють м'язи щелепи. Якщо позбутися від бруксизма не вдається, варто звернутися до психотерапевта.

Звернення в стоматологічну клініку необхідно для відновлення пошкодженого зубного ряду. Дантист може порекомендувати носіння капи в нічний час. Накладка з гнучкої пластмаси не завдає незручностей. Виготовляється вона індивідуально. Капа не рятує від бруксизма, а лише допомагає зберегти естетичну привабливість зубів.

Дата: 27 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.