Способи відновлення емалі зубів

Зубна емаль - це безбарвна тверда оболонка, що складається з мінеральних речовин і покриває зуби. Вона служить для їх захисту від різних впливів - хімічних, механічних, температурних. При певних обставинах емаль сама може руйнуватися. На це впливають негативні фактори навколишнього середовища, недотримання гігієни і спадковість. Реставрація емалі - один з видів стоматологічних послуг, який дозволить безболісно і швидко повернути білосніжну усмішку.
Чому руйнується емаль
Демінералізацію захисного покриття зуба можна помітити по шорсткому вигляду, також симптомом є чутливість до холодної і гарячої їжі. Можуть виникнути і крейдовидні плями. Емаль стоншується з таких причин:
- зловживання відбілюючими пастами, використання жорсткої щітки, абразивних засобів, іншими словами, неправильна гігієна;
- порушення кислотно-лужного балансу, це відбувається при прийомі занадто холодної або гарячої їжі регулярно, їх різка зміна, а також при вживанні кислих продуктів, соку і т. д .;
- алкоголь, куріння, часте вживання міцної кави.
Всі ці негативні звички і неправильний догляд за зубами тягнуть за собою і утворення твердих каменів, які завдають великої шкоди захисному покриттю. Відновленням емалі займається стоматологія в Києві, Яка пропонує найсучасніші та ефективні способи повернути здоровий блиск усмішці.
Процедури для відновлення покриття
Методи застосовуються в залежності від характеру пошкодження, індивідуальних особливостей пацієнта.
- Фторування.
На поверхню зубів наноситься препарат з фтором, процедура проводиться кілька разів з повтором раз на півроку. Емаль заповнюється речовиною, яке не досягає глибоких шарів зуба. Отриманий каркас захищає тканини від вимивання корисних компонентів.
- Пломбування.
Дефекти усуваються міцними фотопломбами. На поверхню зуба поступово наноситься матеріал, він вирівнюється і полірується.
- Вінірінг (накладки).
Використовуються керамічні матеріали, композитні сплави, які наклеюються на відшліфовану поверхню зуба. Вініри і люмініри використовують тоді, коли інші способи відновлення неефективні.
- Імплантація.
Серйозне пошкодження захисного покриття може зажадати використовувати даний метод. Штучна емаль міцно зчіплюється з поверхнею зубів. У процесі її нашарування відбувається відновлення на молекулярному рівні.
- Ремінералізація.
Один з найновіших способів повернути здоров'я і привабливість покриттю зуба. Використовується стоматологічна пластина, насичена мінеральними речовинами. Збалансованим складом заповнюються тріщини і порожнечі. Захищати емаль надалі буде плівка, яка залишиться після процедури.
Відновлення зубної емалі - нескладний процес для стоматологів, але в домашніх умовах можна попередити її витончення, якщо слідувати рекомендаціям:
- берегти зуби від травмування, дії і перепадів крайніх температур;
- регулярно чистити їх з пастою, яка містить фтор, масажувати ясна;
- після вживання солодкої, кислої їжі полоскати рот водою;
- не пропускати чистку зубів, так як наліт перетворюється в тверді відкладення.
Емаль не здатна до самостійної регенерації, тому необхідний ретельний догляд за нею. У домашніх умовах її відновлення можливе тільки в разі незначних дефектів. Ефективні і безболісні процедури з гарантією результату можуть запропонувати тільки стоматологічні клініки.