м.Київ, вул.Богданівська, 10

Режим роботи Пн-Нд з 9.00 до 18.30

(050) 353-02-04 (097) 727-33-55
(044) 245-42-74

Запис на прийом

ua ru

Режим роботи Пн-сб з 9:00 до 18:30 Нд з 9:00 до 18:30

Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Температура після стоматологічного втручання: що є нормою

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Отримати консультацію
Залишіть свої контакти і ми зв'яжемося з вами

Тимчасове підвищення температури тіла після стоматологічного лікування — поширена реакція організму на проведене втручання. Для деяких пацієнтів це стає приводом для хвилювання, хоча у більшості випадків — це є нормою, про це попереджає лікар. Але все ж в яких випадках температура після лікування зуба є нормою, а коли — сигнал про потенційне ускладнення, що потребує додаткового лікарського контролю?

В яких випадках це норма

Після видалення зуба, імплантації, лікування періодонтиту або будь-яких інших хірургічних маніпуляцій починається запальний процес, що є нормальною частиною відновлення організму. У цей час можливі:

  • незначне підвищення температури, приблизно до 37,5 градусів;
  • слабкість, озноб у перші 24 години;
  • помірний набряк та болючість в тій зоні, де проводились маніпуляції.

Особливо таке часто відбувається після складного видалення зуба, розтину гнійника, тривалого ендодонтичного лікування. Зазвичай температура підвищується та такий стан триває не більше 2 діб. Далі — поступово знижується без додаткового лікування.

Тривожні симптоми

Є ознаки, які потенційно можуть свідчити про ускладнення після стоматології. Звертати увагу необхідно на наступні симптоми: температура вище 38 градусів, посилення болю, виражений набряк, що збільшується, неприємний запах з рота, виділення гною, загальне погіршення самопочуття.

Якщо жар після стоматолога тримається понад 3 доби, то це свідчить про розповсюдження запального процесу, слід обов’язково додатково проконсультуватися з лікарем.

Порівняльна таблиця нормального стану та потенційного ускладнення:

Показник

Варіант норми

Потенційне ускладнення

Температура

До 37,5 градусів

Вище 38, підвищується

Тривалість

До 2 днів

Понад 3 дні

Біль

Помірний, поступово зменшується

Посилюється

Набряк

Невеликий, не збільшується

З часом збільшується

Виділення

Відсутні

Можливий гній

Самопочуття

Задовільне

Озноб, слабкість

Коментар лікаря стоматологічної клініки «Слален»:

«Якщо у пацієнта є будь-які підозри до ускладнень, то краще додатково проконсультуватися з лікарем. За необхідності, стоматолог складе додатковий план лікування».

Коли температура небезпечна? Коли вона супроводжується ознаками бактеріального інфікування. В деяких випадках підвищення температури навіть до 39 градусів є нормою, це індивідуальна фізіологічна реакція організму. Самостійно визначити, чи це ускладнення, чи це наслідок запалення — неможливо, тому не слід відкладати відвідування лікаря «на потім».

Чи небезпечна висока температура? В деяких випадках — так, адже це може вказувати на наявність інфекції в місці, де виконувались хірургічні маніпуляції. Якщо ігнорувати симптом, то це може призвести до розповсюдження запалення на навколишні тканини.

Алгоритм дій, що потрібно робити

Загальні рекомендації, яких необхідно дотримуватись після будь-яких стоматологічних маніпуляцій:

  • контролювати температуру двічі на день, навіть якщо немає ознобу, слабкості;
  • дотримуватись рекомендацій лікаря щодо приймання знеболювальних та протизапальних препаратів;
  • не приймати антибіотики, якщо не було такої вказівки зі сторони лікаря;
  • уникати перегрівання (тимчасово відмовитися від сауни, гарячої ванни);
  • якщо температура вище 38 градусів — негайно звертатися до лікаря.

Своєчасна консультація дозволяє уникнути ускладнень, провести лікування в більш щадному режимі.

Коментар стоматолога клініки «Слален»:

«Що однозначно не слід робити — це використовувати народні методи лікування, якщо таких рекомендацій не надав лікар. Дійсно, інколи допомагає полоскання ротової порожнини відваром ромашки чи сольовим розчином. Але це робити слід тільки тоді, коли стоматолог дав відповідні рекомендації».

Що робити в екстрених випадках

Якщо виникає післяопераційна реакція організму, але відвідати лікаря з тих чи інших причин неможливо, то слід контролювати температуру тіла. Якщо вона підвищується вище ніж 38 градусів та зберігається в такому стані понад 2 години, то слід приймати жарознижувальні препарати. Знеболювальні дозволяється використовувати, але тільки в межах дозволеного дозування та при відсутності протипоказань.

Додатково можна зв’язатися з лікарем в телефонному режимі. Наприклад, в нашій стоматологічній клініці «Слален» пацієнт може взагалі замовити дзвінок, просто вказавши свої контакти у формі зворотного зв’язку. Ми обов’язково допоможемо, надамо усі необхідні рекомендації та запишемо на прийом пацієнта у найближчий можливий час.

Найголовніше — не панікувати. Як показує стоматологічна практика, температура після видалення зуба чи після іншого хірургічного лікування у стоматолога в 90% є нормою. Це — захисна реакція організму, таким чином стимулюється процес регенерації.

Використання сучасного обладнання та матеріалів в стоматології значно зменшує ймовірність виникнення ускладнень. Саме тому в нашій стоматологічній клініці «Слален» застосовуються найновіші протоколи лікування. А усі лікарі мають за своїми плечима великий досвід, регулярно проходять підвищення кваліфікації.

Запитання та відповіді

Чи потрібно збивати температуру, якщо вона піднялась до 37,5 градусів?

Ні, якщо загальне самопочуття при цьому задовільне. В цьому випадку слід відстежувати зміну температури. А якщо вона почне активно збільшуватися, біль посилиться, то обов’язково необхідно звернутися до лікаря.

Чи може температура з’явитися не відразу, а через декілька днів?

Так, це вказує на інфекційне ускладнення. В такому разі слід додатково проконсультуватися у стоматолога. У більшості випадків буде призначений прийом антибіотиків широкого спектра дії (короткий курс).

Чи завжди призначають антибіотики, якщо є температура?

Ні. Антибіотики призначаються лише в тих випадках, коли є явні ознаки бактеріального інфікування. В більшості ж випадків температура виникає через локальне запалення.

Чи небезпечна температура після імплантації?

Короткочасне підвищення — ні, не являється небезпечним. Висока або тривала температура — потребує додаткового контролю.

Безоглюк Анжеліка Мирославівна
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.