ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Травматичний стоматит: лікування у дорослих і дітей

Три типи травматичного стоматиту: основні причини появи й особливості лікування

Одним із найпоширеніших видів стоматиту у дітей і дорослих є травматичний. Розвивається він внаслідок подразнення або негативного впливу на м'які тканини порожнини рота. Виражається це у вигляді хворобливих виразок, які викликають істотний дискомфорт. Залежно від типу подразника травматичний стоматит також класифікується на види. Детальніше розглянемо їх нижче, а заодно розберемо, як лікувати недуг.

Характерні симптоми

Зрозуміти, що з'явився стоматит, можна за характерним відчуттям. Варто знати, що коли в роті утворюються виразки, то вони викликають біль. Дискомфорт посилюється при вживанні кислих, солоних, гарячих продуктів. Дитина при цьому реагує відповідним чином: тягне руки в рот, плаче, відмовляється від їжі.

Зрозуміти, що причиною тривоги є саме травматичний стоматит, можна за ознаками, які виявляються під час огляду. Симптоми хвороби такі:

  • почервоніння та/або припухлість у зоні пошкодження;
  • біль, через що ускладнюється міміка, процес пережовування їжі, мова;
  • виникнення виразок, пухирів, ерозії.

Якщо травма сильна, то вона може супроводжуватися частковою некротизацією тканин. В особливо важких випадках недуга протікає з грибковою інфекцією або навіть нагноєнням.

Утворюються виразки на внутрішній стороні губ, щік, язиці, піднебінні й піднебінних дугах.

Різновиди хвороби залежно від фактора впливу

Різниться травматичний стоматит залежно від походження, внаслідок якого з'являється виразка. Класифікація травм включає такі їх типи:

  • фізичні. Вони зазвичай з'являються через термічний вплив. Ризик їхнього виникнення досить великий, незалежно від віку. Травматичний стоматит може проявлятися в тому числі у дітей, якщо вип'ють або з'їдять щось гаряче;
  • механічні. Захворювання утворюється через удари, падіння. До нього приводять і шкідливі звички, такі як покусування губ і щік або розгризання різних твердих предметів. Ще травматичний стоматит може виникнути через недостатньо ретельну гігієну або дефекти (сколені зуби, погано підігнані брекети та протези);
  • хімічні. Найчастіше травми подібного типу зустрічаються у дорослих (можуть бути викликані курінням, вживанням спиртного), але трапляються також серед дітей, коли ті вирішують спробувати якісь неїстівні або їдкі речовини.

Характер пошкодження – один із ключових параметрів, який враховують при складанні плану лікування, тому важливо точно визначити причину появи виразок у роті. Зупинимося детальніше.

Особливості лікування недуга

При травматичному стоматиті в першу чергу проводиться ретельне обстеження. Діагностику в клініках «Слален» і «Юта» виконують досвідчені лікарі з застосуванням сучасних технологій і інструментів, завдяки чому забезпечується висока точність результату. На підставі даних, отриманих у ході обстеження, складається тактика лікування.

Перше, що роблять, – усувають чинник, що викликав травму:

  • прибираються неправильно підігнані ортопедичні конструкції, виготовляють їх заново;
  • реставрується надламаний зуб;
  • усувається зубний наліт.

Далі виконується безпосереднє лікування. Якщо в роті пацієнта виявляються відкриті ранки, то їх промивають антисептичними розчинами. Буває, що виразки збільшуються до значно серйозніших ушкоджень, тоді їх додатково знеболюють і обробляють протизапальними препаратами. У складних ситуаціях, коли рана проникаюча, може знадобитися накладення 1-2 швів.

Подальше лікування здійснюється вже вдома. Пацієнту виписують полоскання, аплікації та інші процедури, які сприяють швидшому загоєнню ран. Також лікар дає рекомендації щодо уникнення рецидивів. Якщо проблема торкнулася дитини, то завдання батьків полягає в тому, щоб виконувати з дітьми всі прописані процедури й ретельно стежити за станом їхнього здоров'я.

Чим лікувати травматичний стоматит у дорослих? Схема така ж. Спершу усувають подразники, а потім борються з вогнищами виразок до їхнього повного зникнення.

             

Дата: 22 квітня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.