ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Ультразвукова зубна щітка: особливості приладу, правила експлуатації та вибору

Здоров'я порожнини рота безпосередньо залежить від ретельності догляду. Для цього використовуються різні прилади. Інноваційні технології внесли свої корективи. На ринку мають попит пристрої, що дозволяють зробити догляд більш якісним й ефективним. Ультразвукова зубна щітка – один із них. Вона дає можливість виконати чищення зубів на професійному рівні в домашніх умовах. Використання такої щітки допомагає запобігти різним стоматологічним захворюванням.

Що собою являє пристрій

Ультразвукова зубна щітка – один із видів електричних приладів. Конструкція її проста: зручна ручка, наконечник із невеликою головкою та щетинками, що вібрують під час роботи. Головна особливість – наявність мотора, який забезпечує функціонування пристрою й відповідає за безпечний діапазон ультразвукових хвиль.

Чим щітка відрізняється від електричної? Ультразвуковий пристрій – її вдосконалена модель. Завдяки п'єзокерамічній пластині, яка приводиться в дію мотором, виробляються коливальні хвилі (зазвичай такі щітки працюють на ультразвуковій терапевтичній частоті 1,6 МГц). За допомогою пристрою проводиться автоматичне й механічне чищення. Завдяки впливу ультразвуку відбувається руйнування ланцюжків бактерій.

Показання та протипоказання до застосування ультразвукових щіток

Фахівці рекомендують користуватися такою щіткою пацієнтам, які мають стоматологічні захворювання, хронічні хвороби ясен, підвищену чутливість емалі, а також при носінні брекет-системи. Її застосування – це прекрасний профілактичний засіб, що дозволяє підтримувати гігієну порожнини рота на найвищому рівні.

Ультразвукові щітки не варто використовувати в першому триместрі вагітності та при годуванні груддю. Якщо використовувати пристрій на початковому етапі розвитку карієсу (стадії плями), то підвищується ризик посилення проблеми й подальшого руйнування тканин. Інші протипоказання:

 • онкологічні захворювання, зокрема новоутворення в порожнині рота;
 • носіння кардіостимулятора старого типу;
 • занадто тонка емаль від природи;
 • наявність вінірів;
 • сильна кровоточивість ясен;
 • періодонтит;
 • цукровий діабет;
 • гостре запалення ясен.

Перед використанням варто проконсультуватися з лікарем, а також уважно прочитати інструкцію із застосування.

Переваги та недоліки

Ультразвукові щітки ефективно очищають зуби. Вони справляються з тютюновим нальотом, частково видаляють над’ясенний зубний камінь, роблячи зуби більш гладкими. Прилад дозволяє позбутися відкладень навіть у найбільш важкодоступних місцях. Але варто врахувати, що видалити під’ясенний зубний камінь йому не під силу. Інші плюси пристрою:

 • вплив на патогенну мікрофлору – пригнічується ріст хвороботворних мікроорганізмів, сповільнюється розвиток карієсу;
 • поліпшення мікроциркуляції крові у тканинах порожнини рота – при впливі щіткою вони злегка нагріваються, через що прискорюється перебіг процесів і підвищується якість проникнення фтору, що міститься в зубних пастах;
 • можливість використання при носінні брекетівщітка дозволяє ефективно очищати ортодонтичні конструкції;
 • економія зубної пастипристрої збивають багато піни навіть з невеликої горошини;
 • скорочення часу, необхідного для чищення зубів, при підвищенні ефективності процесу;
 • освітлення емалі на кілька тонів;
 • благотворний вплив на слизову – при правильному використанні щітки зменшується прояв больових синдромів, знімається спазм судин, розсмоктуються рубці на яснах.

Багатьох цікавить, чи приносить шкоду використання такої щітки. У медицині ультразвукові хвилі застосовуються для проведення УЗД внутрішніх органів і в лікувальних цілях. У стоматології ультразвук цінують за здатність очищати емаль. Він не чинить негативного впливу на неї. Такі щітки підходять людям з підвищеною чутливістю зубів.

Серед мінусів ультразвукових пристроїв виділяють:

 • високу вартість самої щітки, зокрема також потребу в частій зміні дорогих насадок;
 • наявність протипоказань;
 • поява кровоточивості ясен – при надмірній чутливості;
 • підвищення ризику руйнування тих ділянок емалі, які втратили мінеральні складові.

При експлуатації ультразвукової щітки підвищується ймовірність випадання пломб. Це пояснюється тим, що прилад створює коливання, які проникають вглиб тканин на 4-5 мм. Тому всі штучні елементи, встановлені в порожнині рота, піддаються вібрації. Поступово руйнується зв'язувальний компонент, і з часом пломба випадає.

Чи підходять ультразвукові щітки дітям

Ультразвукові пристрої можна використовувати дітям з 3-річного віку, крім періоду зміни зубів. Вони допомагають дитині ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота, з чим часто виникають проблеми в ранньому віці. Проводитися чистка повинна під наглядом батьків. Легкий масажний ефект для ясен, який створюється в процесі, дозволяє підвищити стійкість тканин пародонту та стимулювати обмінні процеси.

Дитячі моделі розроблені з урахуванням розвитку молочного прикусу. Вони легкі й компактні. Їх зручно тримати в руці. Пропонувати малюкам пристрої, призначені для дорослих, не рекомендовано.

Особливості вибору

Як вибрати найкращу модель для себе? У процесі вибору варто враховувати низку характеристик:

 1. Форму робочої головки. В ультразвукових пристроях вона переважно витягнута. До комплекту можуть входити насадки й з округлою головкою.
 2. Рівень жорсткості щетинок. Для здорових зубів підходить середній ступінь жорсткості. При підвищеній чутливості емалі можна вибрати м'яку щетину.
 3. Тип живлення. Варто звернути увагу на те, як працює щітка – від акумулятора або батарейок. Деякі споживачі вибирають моделі, що вмикаються в розетку. Але багато хто віддає перевагу більш мобільним приладам.
 4. Наявність додаткових можливостей. Таймер, звуковий сигнал, індикатор зносу й інші функції спрощують експлуатацію. Але варто врахувати, що вони також підвищують вартість щітки. Тому треба визначитися з набором необхідних функцій, щоб не переплачувати.
 5. Вік споживача. Прилади для дітей виявляться малоефективними для дорослих.

Згідно з порадами фахівців, потрібно вибирати щітки перевірених виробників, навіть якщо вартість їх буде вище. У такому разі можна бути впевненим у якості та тривалій службі пристрою.

Звукова або ультразвукова щітка: якому приладу віддати перевагу

Не варто плутати звукову й ультразвукову зубні щітки – пристрої мають якісь відмінності. Звукові – це також електричні прилади, ворсинки яких рухаються з якоюсь амплітудою. Завдяки електромагніту створюється звукова хвиля. Швидкість вібрації приладу потрапляє в середній діапазон звуків людської мови (звідси й назва).

Використання такої щітки сприяє руху слини та зубної пасти в роті. Зуби при цьому вимиваються з усіх боків, зокрема важкодоступних ділянок. Рух ворсинок відбувається вгору-вниз, що сприяє змітанню нальоту від ясенного краю до кінчика зубної коронки.

Перед вами стоїть вибірзвукова або ультразвукова щітка? Кожний із пристроїв має свої плюси та мінуси. Використовують їх у різних цілях. Вибір необхідно робити, орієнтуючись на них. Як уже говорилося, ультразвуковий прилад не підходить при загострених запаленнях ясен, адже, коли тканини нагріваються, інфекція поширюється. Але при хронічних хворобах застосування такої щітки дозволяє зміцнити й оздоровити ясна. Використання пристрою також доцільне:

 • при догляді за здоровими зубами;
 • після гігієнічного чищення та процедури відбілювання;
 • при зміні кольору емалі внаслідок вживання деяких ліків або фарбувальної їжі.

Звуковий прилад використовують у разі наявності вінірів, пломб, брекетів й інших ортодонтичних конструкцій. Ефективний він, якщо є зубні відкладення. Служить також профілактикою утворення зубного каменю. Яка щітка краще – складно сказати. Усе залежить від стану ротової порожнини.

Рекомендації з використання

Знаючи, як користуватися ультразвуковою щіткою, можна домогтися максимально позитивного результату. Правила її експлуатації майже не відрізняються від рекомендацій щодо застосування інших різновидів таких електроприладів. Вони полягають у таких рекомендаціях:

 • прополоскати ротову порожнину від залишків їди;
 • зволожити щетину й нанести на неї невелику кількість пасти (не відбілювальної);
 • увімкнути прилад і виконати чистку, приділяючи увагу всім ділянкам зубного ряду;
 • прополоскати рот чистою водою;
 • щетину ретельно промити.

Але є й особливі рекомендації щодо того, як чистити зуби за допомогою ультразвукової щітки. При обробленні передніх зубів прилад потрібно тримати вертикально, бічних – під кутом 45˚, жувальних – горизонтально. На одному зубі не варто затримуватися понад 3 сек. Бажано, щоб при чищенні щетинки зачіпали не тільки зубну поверхню, але і ясна.

Дата: 23 березня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.