ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Відбілювання зубів – 3 причини зважити «за» та «проти»

Однією з найбільш популярних послуг у стоматологічних клініках є відбілювання зубів. Вважається, що процедура безпечна, ефективна, підходить кожній людині. Але стоматологи попереджають, що перед створенням білосніжної усмішки необхідно вивчити основні нюанси цього «заходу». Далеко не всім воно піде на користь – це підтверджують і ті факти, які дозволять зрозуміти, наскільки небезпечна процедура і чи підходить вона конкретній людині.

Біль, що проходить після процедури

У 30% випадків пацієнти після проходження цієї процедури замість радості відчувають гострий біль. Пояснити це просто: її проводять із застосуванням спеціальних гелів на основі перекису водню, і тут зовсім неважливо, який метод використовуватиметься. Основний компонент при попаданні на емаль та під впливом світлових/теплових променів активно виділяє кисень. Він проникає в глибокі шари дентину, досягає пульпи – утворюються мікроопіки, які викликають неприємні відчуття.

Щоб уникнути таких наслідків, лікарі пропонують перед відбілюванням робити ремінералізацію. Це зміцнення емалевого шару мінералами, яке запобігає проникненню активного кисню в пульпу.

Попри можливість появи болю, відмовлятися від відбілювання не варто: мікроопіки швидко гояться, тому такий побічний ефект буде короткочасним.

Противопоказания и опасность их игнорирования

Відбілювання зубів – повноцінна стоматологічна процедура, яка має власні протипоказання. До них належать:

  • вік до 18 та після 55 років;
  • гіперестезія – підвищена чутливість зубів;
  • раніше встановлені пломби у великій кількості;
  • не вилікуваний карієс;
  • оголені шийки зубів;
  • наявні сколи та тріщини на емалевій поверхні;
  • психічні захворювання;
  • патології м'яких тканин ротової порожнини;
  • нестача вітамінів та мікроелементів, що впливають на міцність емалі.

Пацієнти воліють не звертати уваги на перелічені проблеми, про деякі просто замовчують у кріслі стоматолога – настільки сильне у них бажання бути носієм білосніжної усмішки. Але всі гелі провокують утворення мікротріщин на емалі, розширюють вже наявні. Якщо активний кисень проникає надто глибоко, він буквально «випалює» пульпу, призводить до її загибелі. А наслідком стане втрата зуба, його видалення та необхідність у протезуванні.

Проблема може бути вирішена: потрібно проконсультуватися зі стоматологом та отримати рекомендації щодо усунення протипоказань. Найчастіше це вдається: проводиться лікування карієсу і патологій м'яких тканин, реставрація зубів при сколах.

Необхідність захисту ясен

Вирушаючи на відбілювання, потрібно задуматися про здоров'я ясен – вони розташовані в максимальній близькості до зубів і, безперечно, потрапляють під вплив гелю та світла. Якщо засіб, що використовується для процедури, здатний руйнувати тверду тканину, то страшно подумати, що буде з яснами. Опіки, некроз м'яких тканин гарантовані. Що відбудеться далі, нескладно уявити: сильний біль, неможливість приймати їжу та пити, тривале лікування із застосуванням хірургічних методів відновлення.

Але це не привід відмовлятися від мрії мати білу усмішку – перераховані «жахи» існують в теорії. Стоматологи роблять все можливе для збереження здоров'я та цілісності м'яких тканин, використовуючи специфічні захисні склади та латексну пластину (кофердам), що щільно прилягає до ясен, тому потрапляння на них гелів та променів світла виключається.

Чи шкідливе відбілювання зубів: остаточний вердикт

Чим ще небезпечне відбілювання зубів? Може статися так, що після процедури зуби не матимуть рівномірного білого кольору. Пов'язаний цей «побічний ефект» із природною неоднорідністю відтінку емалі. Після такої маніпуляції людині потрібно дотримуватися «прозорої» дієти, яка передбачає скорочення кількості кави, вина, будь-яких червоних напоїв і продуктів, шоколаду.

Щоб звести можливі неприємні наслідки до мінімуму, потрібно звернутися до стоматології для отримання попередньої консультації. Спеціаліст зможе оцінити доцільність проведення процедури для конкретної людини. Лікар пояснить, чому необхідно відстрочити відбілювання (наприклад, потрібно спочатку вилікувати карієс або пройти курс терапії при діагностованих запальних захворюваннях м'яких тканин).

Якщо маніпуляція виконується на професійному рівні та з урахуванням усіх нюансів (протипоказання, захист м'яких тканин), буде отримано бажаний результат без будь-яких неприємних наслідків.

Дата: 3 січня 2022
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.