ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Зламався передній зуб під корінь: що робити

Зламався передній зуб — поспішіть до стоматолога!

При необхідності звернутися до стоматолога виникає безліч хвилювань. Особливо, коли зламався передній зуб. Від ризику опинитися у пікантній ситуації ніхто не застрахований. Це може статися, навіть якщо не захоплюватися боями без правил або грою в хокей. Завжди є ризик механічного впливу на щелепу. Зламатися передній зуб під корінь може під час активного відпочинку на природі, на інтенсивних тренуваннях, при недотриманні правил безпеки. Це відбувається при падінні, аварії, прямому ударі у щелепу під час бійки.

Основні причини

Розглянемо причини, через які відбувається втрата зуба. Виділяють зовнішні і внутрішні чинники:

 • вік людини;
 • раціон;
 • загальний стан організму;
 • наявність хронічних захворювань;
 • спосіб життя і особливості звичної діяльності;
 • наявність шкідливих звичок (куріння, алкоголь).

Навіть надмірне вживання твердої їжі (яблука, насіння, горіхи) призводить до витончення кісткової тканини.

Чому зменшується міцність зубів

Ситуація, при якій передній зуб зламався, а корінь залишився цілим, може статися навіть під час пережовування їжі. Це часто трапляється з одиницями, які нещодавно проліковано або депульповано. Саме вони можуть обламуватися під корінь через те, що не витримують навантаження. Чим якісніше при лікуванні лікар обробляє кореневі канали, тим більше усуває твердих тканин. Стінки зуба стають тоншими. Коронка підтримується пломбою, проте нагадує порожню бляшанку з-під газованого напою. Навантаження на щелепу і зуби під час пережовування досягає декількох сотень кілограм на сантиметр квадратний. Тому пацієнту необхідно дбайливо ставитися до відновлених зубів. Це дозволить подовжити термін їх використання і виключити пошкодження.

Види перелому переднього зуба

Розглянемо ситуації, що провокують пошкодження кореня і коронки:

 1. Зламалася коронка в межах твердої тканини. В цьому випадку у пацієнта немає сильного болю і дискомфорту. Всі скарги зводяться до відновлення зовнішнього вигляду.
 2. Стався перелом коронки і порушена цілісність пульпи. Процес супроводжується кровотечею, нестерпним болем, набряком, рухливістю зуба.
 3. Зламався корінь. Локалізація травми знаходиться біля основи органу.

Пошкодження бувають: поперечні, діагональні, поздовжні. Також виділяють переломи осколкові, без зміщення або з ним.

Навіщо потрібно рентгенівське дослідження

Знімок — це вірне рішення, яке приймає фахівець при питанні пацієнта: зламався передній зуб, що краще робити? Він дозволить визначити алгоритм подальших дій. Залежно від складності ситуації може знадобитися естетичне відновлення або видалення кореня (кількох), що залишився після ушкодження.

Зламався передній зуб, що можна зробити

Основне завдання стоматолога — відновити орган, який ушкоджено. Йому також необхідно поновити правильний прикус, виправити дикцію, реставрувати «голлівудську посмішку». Коли зламався сам корінь, залишок підлягає обов'язковому видаленню. Якщо він зберігся, а пошкоджена лише верхня частина, лікар робить реставрацію коронки зуба шляхом імплантації штифта. Він вставляє його в кореневий канал. Штифт є опорою для формування нової коронки з композиційного матеріалу.

Лікарі SLALEN завжди стоять на боці пацієнтів. Вони намагаються застосовувати передові методики. Наприклад, в ситуації, коли по всьому периметру потерпілого органу в висоту зберігається 2–3 мм зубної тканини, вони нарощують повноцінний зуб. Також у клініки використовуються інші типи відновлення:

 1. Встановлення мосту. На прилеглі зуби і пошкоджений надягають загальний міст.
 2. Протезування адгезивне. У навколишніх, опорних зубах робляться міні-зарубки. У них імплантується арматура, на яку за допомогою композиту нарощується форма нової коронки.
 3. Імплантація зубів. Це ефективний метод відновлення, якщо корінь видалений. У лунку поміщається титановий імплантат. Далі він покривається тимчасової коронкою, яка змінюється на постійний протез через рік.

При незначних пошкодженнях використовують вініри (люмініри, ультраніри). Для відновлення невеликих частин беруть спеціальні вкладки. Це пломби нового покоління.

Ушкодження зуба у малюка

Якщо у дитини зламався передній молочний зуб, перше, що потрібно зробити, — показати його фахівцю. Стоматолог об'єктивно визначає ступінь травми і обирає необхідні заходи. Якщо пошкодження невелике, він поставить пломбу, яка відновить втрачену форму. Якщо батьки зберегли уламок, лікар зможе реставрувати цілісність втраченої коронки. При виявленні великого ушкодження можливо видалення кореня.

Якщо без причини зламався передній зуб, поспішіть звернутися до стоматолога. Не варто вважати цю проблему несуттєвою. Від термінів відвідування фахівця залежить успіх лікування. Крім того, це дозволить оперативно визначити причини втрати і попередити рецидив.

У клініці SLALEN використовують різні види діагностичного обладнання і методи лікування, які дозволяють фахівцям відновлювати пошкоджені органи навіть при великому ушкоджені. Вони надають сучасну допомогу і можуть врятувати практично будь-який зуб.

Дата: 25 квітня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.