ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Зубна паста: види, 3 головні параметри вибору найкращої

Більшість людей відноситься до вибору зубної пасти легковажно — головне, щоб був приємний аромат і відбілюючі властивості. А ось стоматологи стверджують, що купуючи цей засіб для гігієни ротової порожнини, слід враховувати деякі нюанси. На ринку представлено кілька видів зубних паст, яка з них підійде конкретній людині, має визначати фахівець. Адже вона впливатиме не лише на зуби, а й на м'які тканини, слизову оболонку ротової порожнини.

Основні види засобу для гігієни ротової порожнини

Вся подібна специфічна продукція представлена ​​на ринку у двох основних видах – гігієнічні та лікувально-профілактичні. Перший вид виконує єдине завдання, а саме, видаляє наліт із зубів і залишки їжі в міжзубних просторах. Продукція гігієнічного типу максимально ефективно освіжає дихання, але не є профілактикою карієсу та захворювань м'яких тканин. Стоматологи рекомендують використовувати такий тип зубної пасти тільки в тому випадку, якщо здоров'я всіх тканин рота є бездоганним. Що стосується лікувально-профілактичного виду, то він стоматологами та виробниками ділиться на підвиди:

  1. Протизапальні – у складі присутні речовини з антисептичними властивостями, допомагають запобігти спонтанному розвитку запальних захворювань м'яких тканин, слизових. У продукт додають і відвари/екстракти трав, які мають відповідні властивості.
  2. Антикаріозні – у складі є мінерали, що зміцнюють зуби. Найчастіше виробники в якості лікувального компонента використовують фтор, який показаний далеко не всім – речовина у великих кількостях небезпечна для здоров'я через велику токсичність.
  3. Відбілюючі – очищають емаль від фарбуючих пігментів, які потрапляють з їжі та напоїв. У складі є агресивні речовини, тому в постійному режимі таку продукцію не варто застосовувати: є висока ймовірність витончення емалі, подальшого руйнування та втрати зубів.

Якщо є сумніви в наявності тих чи інших проблем, то перед покупкою варто звернутися до фахівця – стоматологічні послуги передбачають надання профілактичної допомоги, видачу рекомендацій по догляду, гігієні порожнини рота. Тільки лікар зможе допомогти визначитися з вибором та зробити щоденну гігієну рота не лише потрібною, а й приємною та ефективною процедурою.

Як вибрати пасту за властивостями

Яка зубна паста краща для конкретної людини, потрібно визначати відповідно до проблем, що вона повинна вирішувати. Саме від цього залежатиме склад  і  вид гігієнічного продукту, який доведеться придбати для щоденного використання. Що радять стоматологи:

  1. Для усунення нальоту. Якщо робити це щодня і якісним засобом, то можна буде уникнути розвитку карієсу та запальних захворювань ясен, слизових. Якщо наліт м'який, варто вибирати продукт з абразивністю максимум 80, з вмістом фтору не менше 950 ppm (ці дані вказуються на упаковці). Якщо паста відповідає цим параметрам, немає стоматологічних проблем, можна навіть вибрати засіб за його кольором – це просто зробить процедуру приємною.
  2. Усунення неприємного запаху. Будь-який продукт з цієї категорії лише маскує сморід, який може бути спровокований і хворобами шлунково-кишкового тракту, і обширним карієсом, і дисфункціональністю печінки. До списку активних речовин можуть входити цинк (знищує леткі сполуки), олії евкаліпту, вугілля. Чистити зуби таким продуктом можна щодня та тривалий період. Бажано в комплекті використовувати ополіскувачі, які максимально ефективно освіжають подих.
  3. Для чутливих зубів. Будь-який сильний вплив може посилити неприємні відчуття і навіть викликати гострий біль, тому потрібно вибирати для гігієнічних процедур відповідну продукцію з низьким рівнем абразивності — максимум 30. Якщо емаль відрізняється надмірною чутливістю, то доречно буде користуватися пастами з фтором, кальцієм та гідроксиапатитом. Ці речовини зміцнюють поверхню зубів.
  4. Проти потемніння емалі. Незалежно від того, що спричинило потемніння поверхні зубів, варто використовувати для гігієни порожнини рота суміші з відбілюючим ефектом. При виробництві засіб збагачується бромелаїном, папаїном, пероксидом карбаміду. Що з представленого на ринку краще вибілює? Питання дуже умовне, тому що потрібно враховувати два нюанси: потемніла емаль або дентин. У першому випадку допоможуть абразивні типи, у другому – з пероксидом у складі засобу.

Найголовніше — продукт для гігієни ротової порожнини повинен виконувати завдання профілактики карієсу. Це найпоширеніше стоматологічне захворювання, яке починається з мікроскопічної цятки і закінчується повною руйнацією. Аби щоденно не тільки проводити гігієнічну процедуру, а й здійснювати профілактику каріозного ураження, варто чистити зуби продуктом із фторидом натрію, ксилітом, амінофторидами, монофторфосфатами натрію. Вони здатні не тільки зміцнити поверхневий шар, а й заповнити наявні мікротріщини. Якщо ж карієс знаходиться на стадії «білої плями», то процес ураження можна і призупинити за допомогою правильно підібраної пасти.

Якщо є проблеми зі здоров'ям зубів, ясен, то варто купувати гігієнічний засіб тільки за призначенням стоматолога. Адже він може як захистити зуби, ясна від зовнішніх впливів, так і завдати шкоди: поранити, витончити емаль, підвищити чутливість.

Дата: 7 грудня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.