ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Зубна паста: види засобів для гігієни ротової порожнини, критерії вибору

Зазвичай купівля зубної пасти не являє собою нічого цікавого – люди просто вибирають добре знайомий бренд або враховують якусь потрібну властивість. Але фахівці стоматологічних клінік стверджують, що правильно вибраний засіб для гігієни порожнини рота захищає зуби від каріозного ураження, зберігає та збільшує кількість мінералів у складі покриття.

Види паст для щоденного використання

За ДЕСТом ці засоби бувають двох видів: лікувально-профілактичні та гігієнічні. Перші необхідні для очищення міжзубних проміжків і поверхні зубів від м'якого нальоту, мікроскопічних частинок їжі. Їх склад відзначається максимальною простотою та відсутністю лікарських речовин. Лікувально-профілактична продукція – це гігієнічні засоби, які необхідні для запобігання розвитку карієсу, пародонтозу та гінгівіту. Вони мають виражені протизапальні й антисептичні властивості.

Окремо лікарі розглядають лікувальні зубні пасти, які можуть застосовуватися строго обмеженими курсами та як підтримка після хірургічних втручань з приводу різних стоматологічних захворювань.

Існує й інша класифікація розглянутого гігієнічного засобу, і вона містить 5 основних видів із доведеною ефективністю:

 1. Протикаріозні. У їх складі є фтор і кальцій, які є відмінною профілактикою розвитку каріозного процесу. Стоматологи рекомендують використовувати цю продукцію для щоденного чищення зубів у дитячому віці.
 2. Протизапальні. Містять екстракти, витяжки лікарських рослин, призначені для очищення чутливих зубів. Вони допоможуть і при поточних запальних процесах у м'яких тканинах ротової порожнини. Тому, якщо виникає питання про те, яка паста краща при пародонтиті, то відповідь однозначна: варто віддати перевагу цьому виду продукту з протизапальними властивостями.
 3. Відбілювальні. До складу входять специфічні ферменти, що реально позбавляють від темного нальоту. Не містять фтор, тому стануть оптимальним вибором для любителів кави та курців, у яких присутній темний наліт на зубах.
 4. Сольові. Продукція, насичена мінеральними солями, використовується тільки за призначенням стоматолога, здатна стимулювати метаболічні процеси у м'яких тканинах і покращувати кровообіг у дрібних судинах.
 5. Для чутливих зубів. У складі засобу є частинки з мінімальною абразивністю, тому його варто вибрати для відбілювання зубів при підвищеній чутливості та стоншеній емалі. На поверхні утворюється тонка плівка, яка захищає тканини від шкідливого впливу зовнішніх факторів.

Якою зубною пастою чистити зуби – звертаємо увагу на склад

Якщо використовувати гігієнічний засіб, грамотно підібраний за складом, то навіть проста процедура буде корисною для зубів, захистить їх від пошкодження та патологічних процесів. При здійсненні купівлі потрібно звертати увагу всього на кілька властивостей продукту:

 1. Абразивність, яка вказує на рівень впливу на емалеву поверхню. Цей показник залежить не тільки від обсягу відповідних частинок, але й від їх калібру: чим більше показник, тим сильнішим виявляється полірувальний вплив. Яким має бути засіб, легко зрозуміти за індексом RDA: для одиниць із високою чутливістю підійде показник від 20 до 50, за відсутності карієсу та інших захворювань – від 50 до 80, у разі потреби відбілити емаль потрібен індекс від 80 до 110. Засоби з параметром RDA від 120 та вище краще відбілюють зуби, здатні видалити зубний камінь, але тільки в тому випадку, якщо він присутній у невеликій кількості.
 2. Консистенція, тобто густота засобу. Для рівномірного розподілу його по щітці, запобігання розшаровуванню виробники застосовують емульгатори й загусники. Ці компоненти безпечні, цілком допускаються у складі за міжнародними, європейськими стандартами. Чим густіший продукт, тим зручніше ним чистити зуби – і практично, і комфортно: не розтікається по ротовій порожнині.
 3. Смак і запах, які перетворять звичайну гігієнічну процедуру на задоволення. Давно вже як ароматизатори та смакові підсилювачі застосовують не тільки м'ятний екстракт. Зараз у продажу можна зустріти засоби з будь-якими смаками й ароматами. Вони сподобаються і дитині, і дорослому.

Чого не повинно бути у складі? Абсолютно безпечним для здоров'я вважається той засіб, у якому відсутні:

 1. SLS/SLES. Ці компоненти забезпечують пінисті властивості продукту. Раніше вважалося, що чим більше піни, тим ретельніше буде проведена гігієнічна процедура. Насправді ж чистити зуби рекомендується продуктом без цих складових: якість гігієни буде набагато краща, та й ризик розвитку алергії, сухості в роті зводиться до нуля.
 2. Триклозан і триклогард. Це найсильніші антибіотики, здатні чинити шкідливий вплив на імунітет і мікрофлору ротової порожнини. Вони можуть бути присутніми в лікувальних засобах, які краще використовувати короткими курсами та за призначенням стоматолога.
 3. Карбонат кальцію. Входить до складу дешевої продукції, є абразивом, дряпає емалеву поверхню, порушує її цілісність, вважається причиною розвитку каріозного процесу. Спочатку такі пасти ефективно відбілюють, але вже через короткий час почнуть турбувати описані симптоми.

Усі інші компоненти вважаються абсолютно безпечними, корисними для розв’язання певних стоматологічних проблем.

Яка краще паста для зміцнення ясен, яку купити та вибрати для використання одночасно всіма членами сім'ї? Що з пропонованого асортименту краще відбілює? Усі ці питання потрібно вирішити зі стоматологом. Лікар огляне ротову порожнину, оцінить стан зубів і м'яких тканин, а після цього дасть рекомендації щодо вибору гігієнічного засобу. Найкраща паста – та, яка освіжає подих, добре впливає на емаль, може освітлити зубну емаль, є профілактикою розвитку стоматологічних захворювань.

Дата: 28 березня 2022
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.