ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Зубні краплі: 5 популярних питань та відповіді на них

Зубний біль один з найнеприємніших для людини, і з ним знайомий кожен. У моменти, коли неприємні відчуття наростають, здається, що готовий на будь-які заходи, аби припинити страждання. Звичайно, оптимальний варіант розв’язати проблему звернутися до лікаря. Він знайде причину виникнення болю й усуне його. Але можливість оперативно відвідати стоматолога є не завжди, тому варто вивчити способи, як вгамувати больовий синдром. Один з найбільш простих зубні краплі. Розглянемо особливості їх дії детальніше.

Властивості та особливості застосування препарату

Зубні краплі являють собою спеціальні ліки, які містить в собі різні анестезійні й заспокійливі компоненти. Завдяки своєму складу вони ефективно знімають біль.

Їх можна застосовувати як при явних стоматологічних проблемах (гінгівіті, пульпіті), так і при спонтанних неприємних проявах, які викликані впливом патогенної мікрофлори. Однак належний ефект препарат забезпечує далеко не у всіх випадках.

Переваги цього засобу у наступних проявах:

  • швидкою дією (препарат починає вгамовувати біль майже відразу при попаданні на осередок запалення);
  • ефективність;
  • простота застосування.

Крім того, ліки відпускаються без рецепта та відносяться до одних з найбільш доступних засобів. Основним показанням для застосування крапель є помірно виражений біль.

Однак, попри ряд вагомих переваг, далеко не всі використовують цей препарат. Причина у недостатній поінформованості. Розглянемо найбільш поширені питання, щоб розвіяти сумніви щодо застосування крапель при зубному болю.

Перше: як використовувати засіб

Тут все доволі просто потрібно нанести пару крапель на ватку і прикласти до зуба. Розбираючись, як приймати препарат, варто відзначити, що ковтати його заборонено. Принцип дії полягає в прямому контакті з осередком болю.

Відповідно, приймати краплі всередину (пити) чи полоскати ними ротову порожнину теж не можна. Анестезійний засіб тільки прикладають. Тримають тампон хвилин 5-10, потім прибирають.

Використовувати препарат рекомендують не більше 3-5 разів на добу. Якщо він перестає діяти, то учащати кількість разів не дозволено, потрібно якомога швидше записатися до лікаря.

2 питання: в яких випадках краплі допомагають

Препарат ефективно знімає біль при пульпіті та глибоких каріозних ураженнях. В зубах з патогенною мікрофлорою зазвичай вже є порожнина. Якщо до неї додати ватку з краплями, то активні компоненти швидко проникнуть до нервово-судинного пучка й пульпи, знімуть больові відчуття.

Складно сказати, чи допомагають такі лікарські засоби при болю, викликаному механічним пошкодженням зуба. Все залежить від характеру дефекту. Якщо пульпа оголена, то засіб може забезпечити знеболювальний ефект.

Однак в занедбаних випадках чи в ситуаціях, коли неприємні відчуття тривають вже не перший день, краплі при зубному болю можуть і не мати належного ефекту. Також вони бездіяльні, якщо пульпа загинула, а запалення вже дійшло до верхівки кореня. У таких ситуаціях необхідно лікувати періодонтит, і робити це потрібно тільки у стоматолога.

Також краплі не зможуть полегшити стан при болю в депульпованому зубі з запломбованими каналами.

3 питання: кому можна застосовувати

В першу чергу потрібно ознайомитися з інструкцією до препарату. Різні за складом засоби відрізняються за особливостями впливу на той чи інший організм. Особливо часто виникає питання: чи можна використовувати зубні краплі дітям, вагітним і жінкам, що годують немовлят? Розглянемо детальніше.

По-перше, для дітей варто просити в аптеці спеціальний препарат, розрахований на певний вік дитини. У продажу є засоби, які застосовують при прорізуванні зубів у малюків. Звичайні знеболювальні краплі на основі етилового спирту протипоказані дітям до 12 років.

По-друге, вагітним особливо обережно потрібно підбирати засоби. Обов'язково потрібно вивчати інструкцію, радитися з фармацевтом або лікарем. Зазвичай застосування зубних крапель вагітним протипоказано. У препараті містяться етанол і різні рослинні компоненти, які не можна приймати жінкам в такому положенні.

При грудному вигодовуванні зубні краплі теж зазвичай протипоказані.

Важливо: водіям теж слід використовувати препарат з обережністю. У них міститься етиловий спирт, який заборонено приймати людям під час керування транспортним засобом.

Питання 4: як діють краплі

Даний препарат з комплексним складом. В основі крапель етиловий спирт, а також камфора, олія перцевої м'яти та інші компоненти.

Засіб надає комбіновану дію. Він не лише анестезує, але й забезпечує протизапальний, антисептичний та заспокійливий ефект.

5 питання: які наслідки можливі при передозуванні

Відразу скажемо, що дане явище рідкість. Щоб отримати передозування, потрібно випити засіб, а приймати його всередину протипоказано. Якщо ж подібне з якоїсь причини сталося, то наслідки будуть характерними для стану інтоксикації: нудота, блювота, сонливість, слабкість.

У статті ми детально розібрали, як використовувати зубні краплі та в яких випадках вони можуть стати в пригоді. Однак дана інформація носить виключно ознайомчий характер, тому при покупці конкретного препарату рекомендуємо детально прочитати інструкцію, вивчити протипоказання і застереження виробника. У будь-якому випадку зубні краплі — тимчасове рішення, і якщо біль турбує повторно, потрібно якомога швидше відвідати лікаря, щоб не допустити погіршення ситуації.

Будьте здорові!

Дата: 27 липня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.