ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Зубні протези: які краще і чому

З дитинства дітей вчать стежити за гігієною ротової порожнини. Але, на жаль, не всім вдається зберегти здоров'я зубів, через що їх частина доводиться видаляти. Заповнювати зубний ряд потрібно обов'язково, т. я. це визначає не тільки красу посмішки, але і здоров'я людини. Від повноцінного функціонування щелепи залежить правильне споживання їжі і, отже, робота шлунково-кишкового тракту. Імплантація зубів в Києві вирішує цю проблему. Головне, правильно підібрати відповідні протези, що дозволить безперешкодно вживати будь-яку їжу.

Протези: що собою представляють

Зубний протез - це ортопедична конструкція в стоматології, а також заміна зуби після їх втрати. Вона виготовляється відповідно анатомії і фізіологічним особливостям щелепи. При правильній організації даного процесу не провокуються дискомфортні відчуття. Пацієнт швидко звикає до протезів і з часом сприймає їх як природні. Протезування показано на різних стадіях втрати зубів. Виконують його послідовно:

 • проводять підготовку порожнини рота: лікують зуби, якщо є така необхідність, знімають камінь і наліт;
 • роблять зліпок;
 • виконують «примірку» вже готової конструкції, тому що вона повинна ідеально підходити, без спотворення прикусу і виникнення дискомфорту;
 • фіксують протез.

Протезування - це хороший спосіб повернути красиву і здорову усмішку. Пацієнта не повинно лякати саме поняття, бо в такий спосіб вдається досягти доконаного виду зубів. Природа ж рідко нагороджує ідеальним зубним рядом.

Різновиди протезів: яким віддати перевагу

Ортопедична стоматологія сьогодні використовує різні матеріали для протезування. Відрізняються конструкції і способом установки:

 1. Знімні. Застосовуються при повному і частковому відсутності зубів. Такі конструкції пацієнт сам встановлює і витягує. Їх плюс - забезпечення гарної гігієни. Після видалення з рота можна прибрати залишки їжі. Хоча спочатку такі дії обтяжливі, з часом людина звикає.
 2. Незнімні. Протези добре фіксують. Догляд за ними - звичайна чистка. Це хороший спосіб поповнення окремих зубів.

Які зубні протези краще, визначають в кожному випадку індивідуально, з огляду на рекомендації фахівців. Щоб підібрати відповідні, варто детальніше дізнатися про різних видах.

Незнімні конструкції

Коронка - зубний протез, що повторює анатомічні особливості зуба. З її допомогою відновлюють функції жування. Кріпиться на пошкоджений зуб, припиняючи тим самим руйнівні процеси в ньому. Буває одиночна і спаяна конструкція з декількох протезів. В останньому випадку її називають мостовидною.

Виготовляють коронки з різних матеріалів. Залежно від цього, розрізняють такі конструкції:

 1. Металеві - з різних сплавів. Протези товщиною 0,3-0,5 мм міцні та довговічні. Їх мінус - штучне походження матеріалу кидається в очі. З цієї причини подібні коронки краще не ставити спереду і з боків.
 2. Металокерамічні. Мають металеву основу, покривають спеціальною масою. Відтінок останньої підбирають близько до кольору природних зубів, що підвищує естетичну цінність таких протезів. Вартість коронки залежить від матеріалу підстави.
 3. Керамічні. Часто використовуються для передньої частини щелепи. Для жувальних зубів не підійдуть, т. К. Їх міцність нижче, ніж в металокерамічних конструкціях. Протези виробляють з пресованої склокераміки. Щоб зміцнити конструкцію, додають кристали лейцита. Відрізнити коронки від природних зубів дуже складно. Вони гіпоалергенні.
 4. Діоксид цирконієві. Характеризуються ідеальною сумісністю з яснами. Коронки легкі і міцні, мають максимально наближений до природних зубів вид, тому що мають високу світлонепроникність. Ці якості визначають більш високу ціну виробу. Ставлять подібні протези на будь-які зуби.
 5. Діоксид алюмінієві - альтернатива попередньому виду. Матеріал гіпоалергенний, має високі естетичні якості. Дозволяє виготовити коронку, яка точно відповідає зліпком. Дані вироби дешевше тих, які виготовлені з діоксиду цирконію, і трохи поступаються їм в міцності.

Мостовидні конструкції показані, коли відсутня кілька зубів. Їх встановлюють з опорою на решту, які обточують, або на прижилися імпланти. При застосуванні адгезивної мостовидної конструкції її кріплять до сусідніх зубах. Така процедура дешевше імплантації, але вона може спровокувати розвиток карієсу.

Знімні конструкції

Ця група протезів дозволяє вирішити завдання, з якими незнімні конструкції не в силі справитися.

Частково знімні протези

Конструкції прикріплюють до ясен і природним зубам. Залежно від матеріалу виготовлення, частково знімні протези поділяють на:

 1. Акрилові. Користуються найбільшою популярністю. Виготовляються з акрилової пластмаси, придатною всім пацієнтам. Кріплення для них - гачки, тому обточування зубів не передбачається. Акрилові зубні протези легкі, ціна їх прийнятна.
 2. Безакрилові. Виробляються з акрилових смол. Чи не провокують роздратування ясен, тому що матеріал звільнений від шкідливих речовин. Така конструкція високоміцна, добре прилягає. З нею навантаження при жуванні розподіляється рівномірно. Протези кріпляться за допомогою гачків або за принципом присоски. Їх рекомендують дітям, у яких втрата молочних зубів сталася раніше (на рік-два).
 3. Нейлонові. Ефективні, коли потрібно відновити невеликі сегменти. Інакше вони не будуть розподіляти рівномірно навантаження від жування. В 2/3 випадків протези потребують коригування через 2 роки. Висока вартість.
 4. Бюгельні. Складаються з литого металевого каркаса, покритого шаром акрилу. Протез встановлюють на нього. При використанні жувальна навантаження рівномірна. Кріплення для конструкції - гачки, мікрозамки, телескопічні коронки.

Найменше місця в роті займають бюгельні різновиди. Найбільш відповідний варіант порекомендує компетентний лікар.

Повністю знімні конструкції

Знімні зубні протези - хороше рішення, коли зубів немає зовсім. Конструкцію складають:

 1. База. Буває пластмасовою, Металопластмасова або нейлонової.
 2. Зуби. Існують акрилові, нейлонові або поліуретанові види.

Протез виготовляють, з огляду на фізіологічні особливості порожнини рота пацієнта. Він надійно фіксується, але з часом кріплення трохи слабшає, тому існує ризик випадання. У цьому випадку використовують присоски або спеціальний крем-коректор. У першому варіанті конструкція еластична, повністю відповідає вигину ясен. У другому - крем наноситься перед установкою конструкції, що забезпечує надійну фіксацію. Щоб вона довго служила, потрібно проводити регулярне чищення спеціально призначеними для цього засобами.

Дата: 3 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.