ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Афтознийстоматит у дітей: причини рецидивів і методи профілактики

Афтозний стоматит - вогнищеве ураження ротової порожнини, яке проявляється у вигляді ерозій, або афт, на слизових оболонках. Найчастіше воно виникає у дітей у віці до 5-7 років. Їх організми не завжди можуть впоратися з негативним впливом алергенів і хвороботворних бактерій в порожнині рота.

Характерні симптоми

Афтозний стоматит у дітей з'являється періодично (від 2 до 6 разів на рік) і при правильному лікуванні повністю заживає протягом 1-2 тижнів. Головною областю ураження є епітелій порожнини рота. Перебіг важких стадій ускладнюється сильним болем, непропорційною розміром поразки. Через це діти часто відмовляються від їжі.

Щоб діагностувати захворювання, необхідно відвідати стоматолога. Але характерні ознаки, що у дитини є афтозні виразки, можуть побачити і самі батьки. Ключовими з них є:

  • везикули розмірами в 3-5 мм;
  • набряки слизової;
  • надмірна втомлюваність, слабкість;
  • температура тіла до 38-39 ° С.

Місце ураження, кількість, розмір, швидкість заживання і циклічність виникнення афтів залежать від підтипу стоматиту. Він буває некротичним, грандулярним, фіброзним, рубці, що деформується.

афтозный стоматит

Способи лікування

Дитяча стоматологія - це не тільки медичний напрямок, яке допомагає вирішити ряд проблем із захворюваннями зубів. Правильний догляд і культура гігієни грають не менш важливу роль. При регулярному відвідуванні дитячого стоматолога вдається запобігти активний розвиток захворювань, в тому числі і таких, як афтозний стоматит, а також їх перехід в хронічну стадію.

Єдиний метод боротьби з хворобами - зменшення вираженості симптоматики. Щоб знайти причину захворювання, необхідно зробити багато аналізів. Залежно від кількості ділянок ураження, їх локалізації, періодичності рецидивів підбирається оптимальна мультифокальна терапія. Лікування відбувається в 3 етапи. Вони спрямовані на:

  • усунення сверблячки, болю. Мінімізувати дискомфорт допомагає регулярне полоскання порожнини рота «хлоргексидину» або обробка місць поразки «Мірамістином»;
  • відновлення епітелію. Для цього використовуються протизапальні засоби, наприклад, «Холісал». Його необхідно наносити на виразки 4 рази протягом дня;
  • запобігання появи нових вогнищ запалення. Для цього призначаються препарати для місцевого застосування.

При лікуванні афт застосовуються епітелізуючі кошти. Вони сприяють швидкому відновленню слизової, знижують больові відчуття. Самостійне лікування може призвести до активного розвитку захворювання, збільшення кількості афт. Тому при перших проявах стоматиту у дитини необхідно звернутися до стоматолога.

лечение стоматита

Методи профілактики

Спрогнозувати активний розвиток афтозного стоматиту практично неможливо, так як його може спровокувати безліч факторів. Єдиним методом профілактики є проведення загальнозміцнюючої терапії. Вона включає:

  1. Дієту. Потрібно виключити продукти, які можуть подразнювати слизову оболонку;
  2. Прийом вітамінних комплексів, імуностимулюючих препаратів. Їх підбирає лікар, з огляду на результати аналізів дитини;
  3. Належний догляд за зубами і порожниною рота. Стоматолог підбирає пасту, призначає засоби для полоскання, які мінімізують ризик появи запальних процесів і загоюють мікротравми.

Клінічно доведено, що це захворювання найчастіше розвивається у дітей з генетичною схильністю. Якщо у батьків з'являлися афтозні виразки, потрібно проводити профілактику всім членам сім'ї. При строгому дотриманні схеми лікування, яку прописав лікар, вдається не тільки швидко усунути больові відчуття, але і запобігти рецидивам.

Дата: 25 травня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.