ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Безметалова кераміка: протезування, види, виготовлення

Зробити привабливою посмішку, виправити серйозні дефекти зубів за короткий термін - все підвладне сучасної стоматології. Існує великий вибір матеріалів, які відповідають всім запитам. Безметалева кераміка пропонує насамперед найвищий рівень естетики, коли штучні зуби абсолютно не відрізняються від справжніх. При цьому по міцності вона вище металокерамічних коронок, і з неї навіть виготовляють мостовидні протези.

Види виробів в стоматології з кераміки

Матеріал з'явився як заміна металокераміці, яка могла з часом темніти і не була достатньо привабливою в зоні посмішки. У виготовленні використовуються найчастіше оксид цирконію, оксид алюмінію і фарфор.

Коронки можуть мати  облицювання керамікою або ж складатися повністю з неї. Останні варіанти називаються суцільнокерамічні, або суцільноцирконієві. Протезування зубів виконується в будь-якій зоні, оскільки матеріал універсальний, вибирається тільки більш підходящий вид. Технологія нешкідлива, так як керамічні коронки:

 • не викликають алергії;
 • не провокують змін в слизовій порожнини рота;
 • не вплинуть на роботу шлунково-кишкового тракту.

Відмінності будь-якого типу безметалевої кераміки - це природна природність і фактурність справжніх зубів.

Керамічні ламінати

Це тонкі пластинки, які мають контури із зовнішнього боку, максимально наближені до натуральних. Вони фіксуються на поверхню зубів за допомогою спеціального складу, утворюючи монолітну площину. Процедура не вимагає сильного сточування зубної емалі, вона щадна. Після цього протезування виключена поява тріщин або відколів, а стирання проходить, як і у свого зуба.

Безметалева кераміка для коронок

 1. Оксид алюмінію. Естетичний, але не відрізняється посиленою міцністю.
 2. Діоксид цирконію. Висока міцність, затребуваний для оформлення зони посмішки. З цього матеріалу виготовляють і керамічні мостоподібні протези.
 3. Стоматологічний фарфор. Підходить тільки для передніх зубів, так як має прекрасну естетику, але недостатню міцність для молярів.

Всі ці види не відблискують на сонці, і у них не просвічує каркас, як у металокераміки.

Безметалеві мостові протези

Виготовлення керамічних конструкцій дозволить виправити дефект відсутності одного або декількох зубів. З'єднання моста відбувається по сідлоподібної, дотичній або промивної схемою. При протезуванні в деяких варіантах не знадобиться обточування сусідніх зубів, використовується адгезивний зубний міст.

Вініри

Це накладки на власні зуби з метою косметичного ефекту. Міцні керамічні елементи (вініри) швидко відтворюють красивий колір, форму, виправляють дефекти. Матеріал, що використовується - діоксид цирконію. Вініри міцно кріпляться спеціальною пастою і відповідають кольору натуральних зубів.

Етапи виготовлення безметалевої кераміки

Коронки виконуються за допомогою комп'ютерного моделювання з ідеальною точністю. Також кераміка може виготовлятися методами гальванопластики і пресованого лиття. Поетапно процедура виготовлення коронки виглядає таким чином:

 1. Мінімальне обточування зуба, в більшості ситуацій не вимагає видалення нерва.
 2. Зняття зліпка обох щелеп.
 3. Підбір кольору, відповідного власним одиницям.
 4. Моделювання каркаса майбутньої коронки.
 5. Поступове покриття основи шарами кераміки.
 6. Остаточна попередня примірка.
 7. Фіксація протеза (коронки).

Керамічні безметалеві конструкції мають всі переваги перед металокерамікою, за винятком вартості, яка буде вище. Вибір пацієнта може ґрунтуватися на багатьох факторах, але часто найбільш важливим з них стає натуральна привабливість, не відрізнятись встановленої кераміки від зубів, подарованих природою.

Дата: 22 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.