ru ua
Розгорнути навігацію

Протезування

Протезування в стоматології - це відновлення одного або декількох втрачених зубів за допомогою протезу, максимально наближеного до параметрів живих зубів.

Зробити це можна, застосовуючи різні технології:

 • незнімні протези
 • частково знімні протези
 • знімні протези

На прийомі у лікаря-ортопеда в стоматологічній клініці "Слален"

Стоматолог-ортопед в клініках фірми «Слален» порекомендує пацієнту варіант лікування, з урахуванням індивідуальних особливостей в кожному конкретному випадку: медичних показань, особливостей прикусу, побажань самого пацієнта та інш.

При цьому, протезування в клініках фірми «Слален» проводиться не тільки з лікувальною, але і з профілактичною метою:

 • попередження подальшого руйнування зубного ряду,
 • профілактика перевантаження пародонта (навколозубних тканин),
 • профілактика захворювань шлунково-кишкового тракту.

На консультації лікар-стоматолог уважно Вас огляне та підбере індивідуальний план лікування як за термінами, матеріалами, так і за ціною.

Результатом протезування в клініках фірми «Слален» буде Ваша сяюча здорова та красива посмішка!

 

Види протезування

 

Незнімне протезування

1. Вкладки

При повністю зруйнованих твердих тканин зуба до рівня ясен, коли залишається тільки корінь, зуб відновлюють куксовою штифтовою вкладкою та зверху покривають штучною коронкою.

Лита куксова вкладка та коронка на вкладці

Виготовлення вкладки має 3 етапи:

 • Отримання відбитку із зруйнованого зуба;
 • Лабораторний етап – виготовлення вкладки з металу шляхом лиття;
 • Фіксація вкладки на цемент в порожнину зуба.

Завдяки своїй конструкції куксові штифтові вкладки рівномірно розподіляють жувальне навантаження на всю масу кореня. Вони дозволяють відновити зуб, який можна використовувати як опорний для мостоподібних протезів. Коли діло торкається передніх зубів, дуже важлива естетика та частіше вибором є безметалові коронки. Через каркаси таких коронок проходить світло та наявність в центрі коронкової частини металевої культі зводить нанівець зусилля по досягненню високої естетики. В таких випадках необхідно закрити метал. Оптимальним матеріалом для цих цілей є кераміка, таким чином, для підготовки зуба під безметалову коронку можуть виготовлятися металокерамічні культєві вкладки.

Куксові вкладки

2. Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки – це дуже міцний вид штучних коронок.

Вони представляють собою комбіноване використання металу та кераміки: з металу виготовляється міцний каркас, на який потім наноситься керамічна маса в кілька шарів.

Металічний каркас робиться методом лиття в літейній лабораторії фірми «Слален», що дозволяє отримати точне повторення форми зуба.

Металокерамічні коронки розраховані навіть на навантаження, які доводиться витримувати жувальним зубам, тому вони вважаються одним із надійних способів протезування. Їх можна встановлювати як на фронтальні (передні), так і на жувальні (задні) зуби.

Металокерамічні коронки встановлюються:

 • на зуби, які втратили анатомічну форму через руйнування в результаті карієсу, травми, клиноподібного дефекту і т.п.;
 • на зуби, які служать опорою для мостоподібного протезу;
 • на зуби з куксовими вкладками;
 • на імплантати.

3. Безметалеві керамічні коронки

Безметалеві керамічні коронки роблять цілком із фарфору (або іншого керамічного матеріалу). Вони мають напівпрозорий колір та створюють ілюзію справжнього зуба.

Це робить їх найбільш привабливими в косметичному відношенні. Інша важлива гідність безметалевої кераміки - щадне відношення до зубів, які не піддаються масивному препаруванню (сильно не обточуються).

Але разом з тим, безметалеві керамічні коронки поступаються іншим типам коронок в міцності на вигин. Тому з них не роблять мостоподібні протези в ділянці бокових зубів.

Керамічні коронки на каркасі із оксиду цирконія та оксиду алюмінія

Оксид цирконія та оксид алюмінія називають «білим золотом» в протезуванні зубів.

Ці матеріали володіють біосумісністю, легкістю, міцністю та високою естетичністю.

Важливу роль відіграє і відсутність алергії на ці матеріали.

Керамічні коронки на каркасі із оксида цирконія та оксида алюмінія володіють напівпрозорістю, світлопроникністю, міцністю металу та має широкий вибір кольорових відтінків.

Застосовуються керамічні коронки на каркасі із оксида цирконія та оксида алюмінія для:

 • одиночних коронок,
 • мостоподібних протезів,
 • вінірів,
 • при протезуванні на імплантатах.

Безметалова кераміка. Діоксид цирконія

Частково-знімне протезування

Частково-знімний протез застосовується при відсутності одиничних зубів або групи зубів в зубному ряді, коли дефект неможливо відновити мостоподібними конструкціями.

Здебільшого частково-знімне протезування застосовується при втраті задніх (жувальних) зубів. 

Знімне протезування

 

1. Бюгельний протез

Бюгельний протез (в пер. з нім. Bugel – Дуга) відрізняється своєю дугоподібною формою.
Він складається з:

 • цільнолитого металевого каркасу (дуги та системи опорно-утримуючих кламерів), який виготовляється в ливарній лабораторії фірми «Слален»,
 • штучних ясен (базису),
 • штучних зубів.

Фіксація бюгельних протезів на опорних зубах відбувається або за допомогою спеціальних гачків, які називаються кламерами,

 

Бюгельний протез на кламерах 

або з використанням невеликих замків – атачментів.

Бюгельний протез з використанням замків-атачментів

Перевага другого способу в тому, що він забезпечує більш надійну фіксацію та відрізняється високими естетичними якостями.

Ще однією різновидністю бюгельних протезів є протези на телескопічних коронках– конструкції, які складаються з двох частин.

В основі лежить металевий каркас з паралельними стінками, зацементованими на зубі. Поверх каркасу ставиться знімна металічна коронка. Частини коронки достатньо щільно сидять одна на іншій, що робить їх схожими на телескоп в складеному вигляді.

Бюгельний протез на телескопічних коронках

Бюгельний протез рахується знімним, однак не потребує того, щоб його знімали на ніч. Такий протез, необхідно знімати тільки з метою гігієни після прийому їжі.

2. Нейлоновий протез

Нейлонові протези відрізняються високою естетичністю та одночасно гнучкістю та міцністю.

Це дозволяє їм витримувати механічні навантаження та не ламатися, навіть якщо нейлоновий протез є повним та тому більш жорстким.

 

Нейлоновий протез

Застосовуються нейлонові протези для рішення дуже різних проблем – від невеликої вади зубного ряду до повної відсутності зубів, для чого виготовляється або частковий, або повний знімний протез.

3. Повний знімний протез

Повний знімний протез підійде для пацієнтів, у яких відсутній весь зубний ряд.

Повний знімний протез представляє собою пластмасову вигнуту пластинку, яка охоплює щелепу та піднебіння (якщо протез для верхньої щелепи), з фіксованими на ній зубами. 

Зуби, які використовуються на повних або часткових знімних протезах, виготовляються на заводі у вигляді стандартних гарнітурів різної форми та кольору.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Відповіді на популярні питання в стоматологічному протезуванні

1. Як звикнути до зубних протезів?

>> Звикання до зубних протезів - процес тривалий, малоприємний і найчастіше болісний. Найважче досягти звикання до зубних знімних протезів. Процес звикання до знімних зубних протезів носить складний характер і триває в середньому 30-40 днів. Перші тижні рекомендується не знімати протез на ніч. Так звикання прискорюється. Відновити дикцію можна шляхом повільного читання текстів вголос, спочатку тихо, а потім голосно.

2. Як здійснювати догляд за знімними зубними протезами?

>> Знімні зубні протези необхідно чистити зубною щіткою з пастою два рази в день (вранці та ввечері), а також після їжі в міру можливості. У протезах можна спати. По мірі виникнення жорсткого зубного нальоту на протезах їх необхідно очищати спеціальними засобами, які продаються в аптеках.

3. Як здійснювати догляд за знімними зубними протезами?

>> Незнімні зубні протези необхідно чистити зубною щіткою з пастою так само, як природні зуби два рази на день. Після їжі порожнину рота слід полоскати для видалення залишків їжі. При виникненні кровоточивості при чищенні зубів не можна припиняти гігієнічні процедури. Якщо кровоточивість не зникла протягом 3-4 днів, необхідно звернутися в клініку ортопедичної стоматології.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

На консультації лікар-стоматолог уважно Вас огляне та підбере індивідуальний план лікування як за термінами, матеріалами, так і за ціною.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

Основні ціни на протезування в стоматологічних клініках «Слален» та «Юта» 

№ з.пВид лікуванняЦіна
 Протезування 
1Частково знімний протез (ЧЗП)3350
2Повний знімний протез (ПЗП)4100
3Бюгельний протез6450
4Вінір керамічний4850
5Металокерамічна коронка2800
6Безметалева кераміка4850
7Металокерамічна коронка на імпланті3330
8Безметалова кераміка на імланті5200
9Куксова вкладка680
10Тимчасова коронка370
11Фіксація коронки210
×
Зворотній зв'язок