ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Пародонтит у дітей. Лікування пародонтиту у дітей

Зуби вашої дитини чутливі, а ясна злегка опухлі? Така симптоматика може говорити про наявність захворювання пародонту, тому варто негайно звернутися в дитячу стоматологію, Щоб почати лікування. Багато хто вважає, що періодонтит вражає тільки дорослих, але він може розвинутися і у дитини в будь-якому віці.

Пародонтит є бактеріальною інфекцію, яка вражає ясна і кісткові тканини. Може поширюватися як на один зуб, так і на кілька. Варіюється від легких до важких стадій. Пародонтит у дітей найчастіше спостерігається в формі гінгівіту - початковому етапі захворювання, що проявляється роздратуванням ясен.

Ознаки захворювання ясен у дітей

Хвороба може охоплювати весь спектр симптомів або деякі з них. Стоматологи виділяють наступні категорії:

 • яскраві червоні ясна;
 • кровоточивість при чищенні щіткою і зубною ниткою;
 • йдуть ясна;
 • вільні або поділені зуби;
 • зміщення вирівнювання щелепи і прикусу;
 • галітоз, неприємний присмак у роті.

Також одним з найбільш поширених симптомів пародонтиту молочних зубів у дітей є гнильний запах з ротової порожнини.

парадонтит у детей

Причини захворювання ясен у дитини чи підлітка

Зубний наліт і бактерії є основними причинами гінгівіту. Це може привести до серйозних захворювань пародонту. Найбільш поширеними винуватцями гінгівіту є такі причини:

 • дефіцит вітаміну С, дієта, в якій відсутні необхідні поживні речовини;
 • погана гігієна порожнини рота;
 • зтирання зубів;
 • медичні стану (діабет, системні або аутоімунні захворювання);
 • гормональні зміни;
 • деякі лікарські препарати;
 • генетика.

Багато симптоми не проявляються тривалий час, тому важливо регулярно відвідувати дитячого стоматолога, особливо якщо ви знаєте про наявність зазначених факторів ризику.

Стадії пародонтиту у дітей

Стадії захворювання ясен варіюються від легких до важких. Стоматологи ділять їх на три категорії:

 1. Гінгівіт. Найлегша форма захворювань пародонту. Зазвичай саме вона проявляється у дітей. Десни починають опухати, мають тенденцію легко кровоточити під час чищення та використання зубної нитки.
 2. Легкий пародонтит. Якщо гінгівіт не лікується, він може погіршитися до цієї стадії. Ознаки включають сильно опухлі ясна, кишені навколо їх лінії, розхитування зубів і резорбцію кісток.
 3. Пародонтит (від помірної до пізньої стадії). Найбільш поширена форма при відсутності правильного і своєчасного лікування. Відбувається значна втрата кістки і тканин навколо зубів, і це стає неможливо ігнорувати.

Дуже важливо виявити захворювання на ранній стадії у дитини, щоб уникнути неприємних наслідків прогресуючого пародонтиту.

лечение парадонтита

Лікування захворювань пародонту у дітей

Залежно від тяжкості лікування може бути нехірургічним і хірургічним. Стоматолог визначить найкращий курс догляду за зубами дитини на підставі його віку і історії хвороби, ступеня пародонтиту. Лікування пародонтиту у дітей зазвичай включає в себе процедури з видалення зубного нальоту, медикаментозне лікування або хірургічне втручання, якщо випадок запущений.

Дата: 30 червня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.