ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Іммедіат-протези - тимчасове вирішення проблеми відсутності зубів

Протезування зубів - тривала процедура. Як же бути пацієнтові, поки виготовляється його протез? Відсутність зубів провокує фізичний і психологічний дискомфорт. В цьому випадку стоматологи використовують іммедіат-протез - конструкцію, яка тимчасово заповнює зубний ряд. Особливо вона затребувана при імплантації, коли процес загоєння триває кілька місяців.

Іммедіат-протез: для чого потрібен

Термін «іммедіат» походить від англійської мови від слова immediately, що в перекладі означає «негайно». Через особливості конструкції його називають «метелик» чи «жучок». Такий протез замінює пацієнтові зуб, дозволяє вести звичний спосіб життя. Іммедіат виконує кілька функцій:

  1. Естетичну. Попереджає виникнення дискомфортних відчуттів при спілкуванні. Людина може відкрито сміятися. Тимчасові зуби нічим не відрізняються від природних.
  2. Підготовчу. Утримує місце для постійного протеза. Коли лунка тривалий час порожня, зубний ряд починає зміщуватися в бік вільного місця.
  3. Відновлює. У пацієнта відновлюється жувальна функція, що також благотворно позначається на роботі шлунково-кишкового тракту.

Показаннями до використання іммедіат-протеза є втрачені зуби. Але у такої методики є і недоліки. Серед них - невисока міцність, що і визначає тимчасове застосування виробів. До цих протезів людині іноді складно звикнути, у нього порушується дикція, з'являються дискомфортні відчуття. На щастя, це рідкісне явище. Тому такий спосіб тимчасового протезування найбільш ефективний і затребуваний.

Процес виготовлення

Виготовлення іммедіат-протеза займає 3-5 днів (іноді тиждень) по попередньо зробленому зліпком. Матеріал - нейлон або акрил. Перший варіант більш затребуваний. У таких конструкцій м'яке підставу, яке ідеально імітує ясна. Термін їх служби - не більше 3 місяців. Після закінчення цього періоду конструкція потребує заміни.

Виготовляють протез в спеціальній лабораторії. Процесом керує зубний технік. Найскладніше працювати над виробами, призначеними для передніх зубів, тому вони виготовляються довше.

Види тимчасової конструкції

Залежно від клінічного випадку, іммедіат протезування передбачає використання різних конструкцій:

  1. У вигляді метелика. Це знімний протез, яким заміщують як жувальні, так і зуби у фронтальній частині, але не більше 3 штук. Завдяки прийнятною ціною така конструкція найбільш затребувана серед пацієнтів.
  2. Часткові. Такий іммедіат-протез використовується, коли потрібно відновити понад 4 зубів підряд. Він більш об'ємний в порівнянні з попереднім видом, тому що потребує ефективного закріплення. Найчастіше конструкцію використовують для заміщення жувальних зубів.
  3. Повні знімні. Протез застосовують, коли верхня або нижня щелепа повністю беззуба.

Тимчасове протезування зубів не потребує особливого догляду. Досить знімати іммедіат-протез і промивати його. Якщо конструкцію витягають на ніч, необхідно помістити її в антисептичний розчин.

Дата: 29 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.