ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Відбілювання зубів - користь чи шкода?

Незважаючи на популярність процедури, для її проведення використовуються активні компоненти. Незнання і нерозуміння принципів народжує чимало чуток, які далекі від реальності. Відбілювання зубів має свої за і проти. Розглянемо більш докладно особливості послуги, дізнаємося показання і протипоказання для її проведення.

Чому емаль стає темніше

Якщо поглянути на молочні зубки дитини, стає зрозуміло, що від природи у більшості з нас білі зуби. Так навіщо ж потрібно відбілювання, якщо при дотриманні гігієнічних процедур можна зберегти їх красу? Правда полягає в тому, що навіть при регулярному очищенні ротової порожнини щіткою емаль темніє. Це відбувається під дією внутрішніх (особливості здоров'я) і зовнішніх факторів (вживання концентрованих соків, кави і чаю, вина, ягід та ін.).

Додатковий ризик є для тих, у кого очищення ротової порожнини відбувається рідко або недостатньо якісно. Без належних гігієнічних процедур на поверхні утворюється наліт, який сприяє потемніння емалі. Зубний камінь не тільки погіршує естетичне сприйняття, але і сприяє розвитку запальних процесів.
До факторів ризику також відноситься куріння. Високий вміст нікотину в сигаретах сприяє потемніння емалі. Якщо відмовитися від згубної звички немає можливості, а мати гарну посмішку хочеться, без процедури відбілювання зубів не обійтися.

Альтернативні процедури

Незалежно від стану ротової порожнини, будь-який фахівець починає з огляду. Лікар вислухає побажання пацієнта, визначить можливі протипоказання, виходячи зі стану зубів, підбере оптимальний метод освітлення. Одним із способів зробити зуби білішими є гігієнічна чистка. Це процедура, при якій можна позбутися від м'якого і щільного зубного нальоту і зубного каменю. Більшість фахівців сходяться на думці про те, що вона є обов'язковою перед відбілюванням. За допомогою гігієнічної чистки можна домогтися максимального проникнення осветляющего гелю. За допомогою спеціальних складів стоматолог видаляє наліт з усіх важкодоступних ділянок. Завдяки гігієнічному чищенню можна візуально освітлити поверхню на 1-2 тони. Періодичність її виконання раз-два на рік.

Важливо! Спеціаліст може приступити до відбілювання тільки за умови, що у пацієнта повністю здорова ротова порожнина. Він лікує карієс та інші запальні процеси. Якщо в роті є коронки або інші естетичні реставрації, фахівець повинен попередити, що можливо колірне невідповідність, оскільки вони не будуть змінювати свій відтінок.

Методи відбілювання

У стоматологічній практиці використовують різні способи зробити зуби світлішими. Це рекомендовані пасти для регулярного чищення, жувальні гумки та ін. Дані методи мають вкрай низький ступінь ефективності, тому використовується професійне вплив на емаль:

  1. Механічне. В основі процедури обробка бикарбонатом натрію. За допомогою піскоструминного апарату, який освітлює зуби на один-два тони. Головна перевага полягає в тому, що препарат під силою напору проникає у важкодоступні місця. Однак в здоровому організмі він швидко відновлюється, тому пацієнту рекомендується не вживати їжу, напої, сигарети 2-4 години після очищення.
  2. Ультразвукове. Для проведення процедури використовується стоматологічний скалер. Це обладнання повертає природну білизну емалі. За допомогою ультразвукового скалера зуби світлішають на кілька відтінків, повністю усувається наліт, відбувається знезараження ротової порожнини. Серед мінусів - тривалість процедури. Стоматолог витрачає на одного пацієнта годину-півтора. Ультразвукове відбілювання не рекомендовано проводити людям з кардіостимулятором, дітям, при певних захворюваннях (діабет, астма, аритмія).
  3. Лазерне. Зубні ряди пацієнта покриваються спеціальним препаратом гелеобразной форми. Після їх обробляють лазером, що активує хімічну реакцію. Щоб запобігти згубну дію обладнання на сітківку ока, пацієнт і стоматолог надягають спеціальні окуляри. Після впливу апарату препарат видаляється, на поверхню емалі наноситься зміцнює захисний склад. Лазерне відбілювання - найбільш ефективний спосіб освітлити зуби. Поверхня візуально стає біліше на кілька тонів. Ця процедура не має протипоказань. Проте, щоб уникнути індивідуальної чутливості фахівець проводить пробу на одному із зубів. Інший спосіб відбілювання фахівець порекомендує при хронічних запальних процесах в роті і великій кількості пломб
  4. Фотодинамічна. До цього методу відноситься процедура за допомогою ультрафіолетових променів. Найбезпечнішою системою відбілювання зубів є ZOOM-3. Методика дуже схожа з обробкою лазером, за винятком самого обладнання. На зуби наносять гель і впливають УФ-лампою. Після завершення обробки препарат видаляють, а поверхню емалі покривають зміцнює і захисним складом. Білосніжна усмішка зберігається до п'яти років (при належному гігієнічному догляді).

Важливо! Після фотодинамічної обробки лікар рекомендує на тиждень утриматися від вживання продуктів і напоїв з інтенсивними барвниками пігментами, не курити і не пити алкоголь.Для цього способу відбілювання зубів протипоказанням є карієс. Спеціаліст порекомендує провести ремінералізацію, якщо емаль сильно ослаблена.

Чого чекати після відбілювання в кабінеті стоматолога

Коли процедура завершена, пацієнт стає володарем голлівудської посмішки. Однак це не означає, що про відхід і рекомендації доктора можна забути. Дізнавшись, як вибілювати зуби в кабінеті у стоматолога, необхідно потурбуватися про здоров'я ротової порожнини. Після впливу хімічно агресивних складів в емалі утворюються мікротріщини, які можуть спровокувати її руйнування. Це не означає що відбілювання зубів шкідливо, а лише вказує на необхідність додаткового догляду. У деяких пацієнтів спостерігаються біль, підвищена чутливість, запалення ясен, які повинні пройти протягом тижня.


Звертаємо увагу, що результат процедури важко передбачити, тому з першого разу не варто очікувати сліпучої білизни. Крім того, для підтримки отриманого ефекту необхідно скоротити вживання продуктів з інтенсивними барвниками пігментами (мінімум на півроку). До них відносяться свіжі фрукти, овочі, ягоди, вино, кава, какао, чай, сигарети.


Відзначимо, що цілком реально безпечно відбілити зуби, але головне для цієї мети - вибрати грамотного фахівця. Лікар не тільки повинен провести обстеження ротової порожнини на предмет наявності карієсу (який в більшості випадків є протипоказанням), санацію, а й грамотно використовувати професійні препарати. Додатковим плюсом будуть рекомендації, які дасть фахівець після завершення відбілювання. Адже недотримання дієти і ігнорування гігієнічних процедур зведуть до нуля всю користь.

Дата: 16 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.