ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Протезування зубів: цирконій або металокераміка

Металокераміка і оксид цирконію - два найпоширеніших матеріалу для виготовлення протезів. Вони обидва естетичні, але мають свої особливості, які враховуються при виборі. Багато що залежить в тому числі і від професіоналізму лікаря, який буде займатися відновленням відсутніх зубів. Які ж існують відмінності цирконієвих коронок від металокераміки і який варіант краще? Ми розповімо про всі характеристики цих систем.

Коронки на основі діоксиду цирконію

Матеріал для незнімного протезування не поступається металу по своїй міцності, а естетикою схожий з керамікою. Цирконій повністю підходить для відновлення всіх типів зубів, виготовлення одиночних коронок і мостів. Конструкції на основі діоксиду цирконію безпечні, мінерал біосумісний з людським організмом і не викликає алергічних реакцій. За вартістю вони перевищують металокерамічні, так як сам мінерал дорожчий і для виготовлення елементів застосовується спеціальне обладнання.

Цирконієві коронки мають такі переваги для протезування зубів:

 1. Про биосумісність вже було сказано - матеріал не викличе запалення або пігментацію ясен.
 2. Висока міцність дозволяє виготовляти протези і одиночні елементи на будь-яку ділянку щелепи.
 3. Тонкий каркас дає можливість менше обточувати зуб і навіть уникати видалення нерва. М'які тканини і кругові зв'язки не будуть травмуватися.
 4. Коронки в точності повторюють потрібну форму, тому щільно прилягають до культі. Виключається розвиток карієсу, наліт не буде накопичуватися на кордоні між конструкцією і шийкою одиниці.
 5. Вироби мають високу естетичністю; на відміну від металокераміки, вони не змінюють колір ясен.

Цирконій довго служить без зміни зовнішнього вигляду. Коронки вважаються кращими при протезуванні на імплантатах.

Металокерамічні конструкції

Основа коронок виконується з металу, а поверхня - керамічна. Бактерії такі вироби не люблять, тому коронки з металокераміки гігієнічні. Матеріал, що використовується для виготовлення штучних зубів може бути як дорогоцінним металом, так і неблагородні, але він завжди дуже міцний. Металокераміка не підходить для пацієнтів, у яких може бути алергічна реакція на сплави. Плюси протезування даної конструкцією такі:

 • естетика керамічного покриття, яка не відрізняється від справжньої емалі;
 • посилена міцність, за рахунок чого коронки частіше використовуються на жувальних зубах;
 • довговічність, більш 20 років;
 • точність протеза, який виготовляється вручну;
 • більш низька вартість, ніж у цирконію.

Мінуси металокераміки в тому, що протези не володіють такою високою естетикою, якщо використовувати їх в зоні передніх зубів. Через реакції металу з яснами можливо її потемніння. Ще один недолік в тому, що перед установкою можливі депульпування зуба і сильна його обточування.

Тільки стоматолог-ортопед порекомендує оптимальний варіант з урахуванням:

 • глибини ураження;
 • місця розташування зуба;
 • індивідуальних особливостей.

Пацієнт буде приймати рішення, встановлювати йому цирконієві або керамічні коронки, виходячи з бюджету в тому числі. Якщо естетика стоїть на другому місці і немає протипоказань до металевих елементів, то металокераміка - відмінний вибір. При важливості привабливою посмішки протезування краще проводити за допомогою діоксиду цирконію.

Дата: 22 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.