ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Зубний камінь: чому з'являється, як лікувати

Зубний камінь часто стає причиною розвитку хвороб порожнини рота, псує усмішку. З'являється у дітей і дорослих. Якщо вчасно звертатися до стоматолога, таку проблему можна усунути або навіть попередити. Фахівці рекомендують видаляти зубний камінь кожні півроку. Для цього вони використовують певну методику, після чого шліфують і полірують поверхню. Краща профілактика твердих утворень - це чистка зубів (2 рази на день). Велике значення при цьому має вибір засобів гігієни.

Що це таке

Зубний камінь - вапняні відкладення коричневого відтінку, що утворюються по нижній кромці зубів, над і під яснами. Темне забарвлення освіти обумовлений тим, що воно, крім солей кальцію, складається із залишків їжі, відмерлих клітин, мікроорганізмів, фосфорних і залізних солей. Фіксація каменю до зубної поверхні відбувається завдяки солям.

Освіта відкладень починається з зубної бляшки, що з'являється через годину-дві після чистки зубів. Через 12 годин мікроорганізми починають діяти. В результаті створюється вуглеводний каркас, який кріпиться до зуба. Це вже не просто наліт, а більш стійке відкладення. Бактерії синтезують кислоту, яка провокує розвиток карієсу. Їх кількість збільшується, бляшка росте, опускаючись в борозенку ясна.

зубной камень

Щільна субстанція стає жовтуватою. При русі в ясна поступово знижується доступ кисню до неї, що провокує ще більший розвиток анаеробних бактерій. Це 2-3 стадія розвитку бляшки, яка нерідко супроводжується запаленням ясен. Стійкий зубний наліт частіше утворюється біля слинних залоз, т. Е. На передніх нижніх різцях, але відкладення бувають і на всіх інших зубах. Формуються вони в важкодоступних для щітки місцях. Слина своїми мінералами впливає вже не на зуб, а на бляшку, що призводить до потемніння і ущільнення субстанції. Відбувається її перетворення на зубний камінь. В цьому випадку звичайна чистка вже не допоможе.

Причини появи зубного каменю

Не можна виділити певну групу ризику. Відкладення можуть з'явитися у кожного, незалежно від статі і віку. Але є фактори, які прискорюють процес. Причини утворення зубного каменю наступні:

 1. Недотримання правил гігієни ротової порожнини. Якщо людина приділяє недостатньо час чищення, він не зчищує весь наліт. Чистити зуби необхідно двічі на добу, особливо ретельно перед сном, тому що бляшка твердне саме вночі. Важливо також дотримуватися техніки чистки. Тримати щітку перпендикулярно до ясен - неправильно.
 2. Звичка їсти тільки м'яку їжу або жувати на одному боці.
 3. Надлишок вуглеводів і солодкого в раціоні.
 4. Порушення обміну речовин, особливо сольового.
 5. Низьке слиновиділення.

Інтенсивно зубний камінь утворюється в осіб, які палять. Якщо поверхня зуба шорстка, це теж провокує його формування. Сприяє процесу і неправильна форма зубного ряду. Серед причин появи каменю на зубах виділяють і невірно підібрані гігієнічні засоби. Щоб зробити правильний вибір, варто порадитися зі своїм стоматологом.

Чим небезпечний камінь на зубах

зубной камень опасен

Часто люди не замислюються про наслідки зубного каменю. Нерідко він призводить до виникнення таких захворювань:

 1. Гінгівіт. Камінь знаходиться між яснами і поверхнею зуба. Новий наліт формується весь час. Він заселений різними бактеріями, що провокує розвиток запалення в прилеглих областях ясна. Вона починає кровоточити при слабкому натисканні.
 2. Пародонтит. Слина сприяє утворенню нових відкладень. Камінь збільшується і розміщується глибше. Волокна зубного кореня починають відмирати в місцях, де його поверхня покрита отверділої субстанцією. Деструктує кісткова тканина, яка стає нефункціональною в цих ділянках. В результаті утворюються пародонтальні кишені. Руйнуються всі тканини, які оточують зуб. Якщо не вживати заходів, пародонтит прогресує.

Через запальні процеси в порожнині рота, в яких бере участь безліч патогенів, виникають захворюваня верхніх дихальних шляхів, інфекції шлунково-кишкового тракту та інші недуги. Відчувається неприємний запах з рота, усунути який звичайної чищенням не виходить. З'являються кровоточивість, набряклість, хворобливі відчуття. Місцевий імунітет знижується, що провокує розвиток карієсу. Через такого навантаження зуби стають рухливими. Естетичний їх вид псується.

Діагностування зубного каменю

Затверділі відкладення, розміщені над яснами, можна виявити неозброєним оком. Якщо вони знаходяться всередині, побачити освіти може лише лікар, використовуючи спеціальні інструменти. Самому розпізнати їх можна за такими ознаками, як кровоточивість ясен, висока чутливість зубів.

Діагностувати проблему будинку можна, купивши в аптеці спеціальні капсули. При їх розжовуванню ділянки з відкладенням забарвляться.

диагностика зубного камня

Чи можна позбутися від каменю на зубах в домашніх умовах

Самостійна чистка зубів від каменів неможлива. Пасти, іригатор, жорсткі щітки з проблемою не впораються. Намагаючись виконати процедуру будинку, існує ризик травмувати ясна. Позбутися власними силами можна лише від м'якого зубного нальоту, яка є основою для утворення каменю. Для цього потрібно дотримуватися техніки чищення зубів, використовувати якісні гігієнічні засоби і дотримуватися профілактичні заходи:

 • використовувати для догляду за ротовою порожниною зубні щітки, нитка, йоржики, іригатор;
 • правильно харчуватися;
 • своєчасно відвідувати стоматолога.

Професійне лікування

Після діагностики фахівець підбере найбільш підходящий метод видалення каменів на зубах:

 • технологія Air Flow, яку ще називають піскоструминної - якщо відкладення розміщуються над яснами (м'який і щільний зубний наліт);
 • ультразвук - при знаходженні твердої субстанції під яснами і над яснами (зубний наліт).

Інструменти, призначені для процедури, мають спеціальну заточку, що попереджає пошкодження емалі зуба. Робота приладу м'яка, здорові тканини не зачіпаються. При необхідності застосовують анестетик. Камінь на зубах чистять від 40 хв до 2 годин. Процедура включає в себе шліфування та полірування поверхні за допомогою спеціальних паст. Зуби стають блискучими і гладкими.

лечение зубного камня

Що робити після професійного чищення

Догляд за ротовою порожниною після видалення каменю не закінчується. Лікар може призначити обробляти зуби і ясна певним препаратом. Процедура передбачає подальше виконання ряду рекомендацій:

 1. Чистити зуби 2 рази на день. Для цього потрібно використовувати зубну щітку, нитка, йоржики, іригатор і ополіскувач.
 2. Не палити деякий час після чистки.
 3. Виключити з раціону харчування продукти з барвниками. Краще не пити каву, чай, какао, не їсти шоколад, буряк, кетчупи і т. Д. Небажано вживати занадто солодку, кислу і гостру їжу.

Серед наслідків видалення зубного каменю можна виділити появу чутливості. це тимчасове явище. Щоб нейтралізувати неприємні відчуття, потрібно не вживати гарячу або холодну їжу, кислого вмісту продукти і напої. Якщо ж з'явився сильний біль, слід звернутися до лікаря.

Дата: 7 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.