ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Професійна гігієна Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Професійна гігієна порожнини рота - це засіб профілактики карієсу та пародонтиту (запалення ясен), яке також має косметичний ефект.

Рекомендується відвідувати стоматолога раз в пів року для ультразвукової та лазерної чистки зубів, комплексної гігієни порожнини рота та виявлення каріозних порожнин, позбавляючи себе від багатьох проблем зі здоров’ям зубів та ясен у майбутньому, в тому числі і від виникнення пародонтальних абсцесів та стоматитів.

Чи потрібна гігієна зубів та порожнини рота у стоматолога?


В зубощелепній системі є важкодоступні місця (міжзубні проміжки та пародонтальні кишені), в яких самостійно видалити бактеріальний наліт неможливо ніякими засобами індивідуальної гігієни вдома.

Коли ми чистимо зуби, то не помічаємо, що пропускаємо певні «мертві ділянки», де доступність зубних щіток рівна нулю.

Саме в таких «мертвих ділянках», як правило, накопичуються мікроби, що в майбутньому призводить до накопичення зубних відкладень, перетворенню їх в зубний камінь, та, як результат цього процесу, виникає запалення.

У деяких людей організм має схильність до утворення зубного каменя (твердий зубний наліт), який самостійно видалити неможливо.

В основному це відбувається через аномалії будови зубощелепної системи або ж через несвоєчасне ортодонтичне лікування зубів (виправлення прикусу). 

Що є причиною утворення зубного каменю?

Причин утворення зубних каменів багато, до них можна віднести:

 • неякісна зубна паста
 • неправильно підібрана щітка
 • неправильна гігієна зубів
 • занадто м’яка їжа в раціоні харчування
 • жування тільки з однієї сторони щелепи
 • неправильне розташування зубів
 • порушення обміну речовин в організмі
 • куріння

УВАГА!

Зубний камінь може утворюватися як у дорослих, так і у дітей через нерегулярну або неправильну гігієну порожнини рота.

Наслідок, утворення зубних каменів

В зубних відкладеннях накопичуються мільяарди хвороботворних бактерій, що призводить до:

 • запальних захворювань порожнини рота
 • до шлунково-кишкових інфекцій
 • до частих уражень верхніх дихальних шляхів
 • до захворювань крові

Частіше всього зубні камені викликають кровоточивість ясен. Якщо вчасно не видалити відкладення, це може призвести до виникнення такого небезпечного захворювання ясен, як пародонтит.

 

Проведіть тест на наявність зубних каменів

Якщо у Вас є зубні камені, то Ви зможете легко їх побачити. Змочіть в розчині йоду ватний тампон та протріть зуби ближче до ясен – зубний наліт та зубні камені стане добре видно.

Особливо виражений колір будуть мати зубні камені у людей, які курять.

В стоматологічних клініках «Слален» та «Юта» професійна гігієна порожнини рота проводиться в кілька етапів

Підготовчий етап.

Гігієніст визначає наявність над’ясеневих та під’ясеневих відкладень, наявність карієсу, захворювань ясен та інших можливих захворювань порожнини рота.

1 етап - зняття зубного каменя.

Після пройденої діагностики починається безпосередньо професійне чищення зубів. В першу чергу лікар знімає тверді зубні відкладення (якщо вони виявлені). Для цього використовуються ультразвукові скелери, які знімають зубні камені, не пошкоджуючи емаль зубів.

Суть процедури неймовірно проста - лікар притуляє до зуба та зубного каменя спеціальний прилад (скалер), насадка якого вібрує з дуже великою швидкістю. Коли скалер доторкається до зубного каменя він просто "відбиває" його від зуба.

При необхідності чищення ультразвуком може проводитися під місцевим знеболюванням за допомогою анестезуючего геля або спрею.
Вже після ультразвукового чищення зубів у роті з’являється відчуття свіжості.

2 етап - чищення зубів AIR-FLOW.

Далі проводиться зняття м’якого зубного нальоту системою AIR-FLOW. Система AIR-FLOW представляє собою апарат, який видаляє з зубів пігментований наліт, утворений під дією нікотину, харчових барвників (кави, чаю, газованих напоїв). Реактивний струмінь аерозолю (містить воду та порошок - бікарбонат натрію) під тиском направляється на зуб, видаляючи наліт навіть в самих важкодоступних місцях - на контактних поверхнях зубів, під яснами та у фісурах.

Air flow також призначається для професійного очищення брекетів, головок імплантатів, перед визначенням природного кольору зубів (для відбілювання або реставрацій), перед процедурами зміцнення емалі.

3 етап - фінішне полірування кожного зуба нанообразивною пастою, яка містить фтор.

4 етап - покриття зубів препаратами які містять кальцій та фтор для насичення ними емалі зубів.

Вони підвищують твердість та міцність зубної емалі.

Після професійного чищення зубів необхідно замінити зубну щітку!

Частою причиною запальних явищ, таких як кровоточивість ясен, є погана гігієна порожнини рота. Деякі пацієнти і зовсім необізнані, як та якими зубними пастами, якою саме зубною щіткою їм потрібно користуватися.

Тут Вам допоможе професійна консультація гігієніста стоматологічних клінік «Слален» та «Юта».

В клініках стоматологічної фірми «Слален» після професійного чищення зубів, гігієніст детально Вам розповість як правильно доглядати за зубами, як звести до мінімуму утворення зубного нальоту, карієсу та інших стоматологічних захворювань.

Спеціально для Вас індивідуально підбере засоби гігієни порожнини рота, що включають в себе зубну пасту, щітку (мануальну, електричну або ультразвукову), зубні нитки, скребок для язика і т.д.

Уважно поставтеся до порад та рекомендацій, які після гігієнічного чищення зубів надасть Ваш лікуючий лікар-гігієніст. Виконання цих порад та рекомендацій допоможе зберегти здоров’я Ваших зубів.

Проводити процедуру комплексної гігієни порожнини рота необхідно не рідше 2-4 рази на рік.

Вона попереджує захворювання ясен, знижує кровоточивість ясен.

Професійна гігієна порожнини рота проводиться як дорослим, так і дітям. При цьому завжди враховуються індивідуальні особливості пацієнта.

Ця процедура рекомендується людям з високою інтенсивністю карієсу, кровоточивістю ясен, курцям, любителям кави, міцного чаю та червоного вина.

Професійна гігієна є також обов’язковою перед:

В стоматологічних клініках фірми «Слален» приділяється велика увага професійній гігієні порожнини рота.

Профілактичне направлення в стоматологічних клініках «Слален» та «Юта» призвело до необхідності створення цілого напрямку, який займається комплексною гігієною порожнини рота.

Нами розроблена програма, згідно якої кожному пацієнту на консультації складається не тільки план лікування, але і план профілактичних заходів по чищенню зубів.

Це означає, що кожний пацієнт стоматологічних клінік «Слален» та «Юта» через певний період (в залежності від індивідуальних показань) обов’язково запрошується на наступний профілактичний огляд лікарем-стоматологом для здійснення контролю за станом здоров’я порожнини рота, а також спостерігається та проходить профілактичні заходи у гігієніста.

Відповіді на популярні питання про професійну гігієну порожнини рота

1. Як часто треба робити професійну гігієну порожнини рота?

>> Нормою вважається 2 рази на рік (кожні 6 місяців). Але бувають відхилення в термінах, це визначить лікар-стоматолог.

2. Як протікає процедура професійного чищення зубів, болісно це чи ні?

>> Процедура проходить у такій послідовності:

- анестезія (при необхідності);
- видалення зубного каменю ультразвуком;
- видалення щільного пігментованого зубного нальоту і м'якого зубного нальоту Air Flow;
- поліровка зубів проф.пастой;
- ротовие ванночки антисептичним розчином;
- фторірованіе зубів;
- при необхідності лікувальні аплікації для ясен.
Процедура терпима, при необхідності лікар-стоматолог і / або гігієніст проводить знеболювання.

3. Як позбутися від зубного нальоту?

>> Виникнення зубного нальоту - це фізіологічний процес. Позбутися в домашніх умовах - чистити зуби 2 рази на день (ранок, вечір) і відвідування лікаря-стоматолога для проф. гігієни 2 рази на рік (можливі відхилення в термінах, їх визначить Ваш лікар-стоматолог).

4. Жувальна гумка: користь чи шкода?

>> Корисні тільки жувальні гумки без цукру та тільки перші 15-20 хв. відразу після їжі.

5. Як правильно вибрати зубну пасту?

>> Підібрати зубну пасту Вам допоможе лікар-стоматолог. При самостійному підборі слід звернути увагу на те, щоб пасти змінювалися за складом, періодично. Не використовуйте тривалий час і постійно відбілюючі зубні пасти без показань лікаря-стоматолога/

6. Чи потрібно періодично міняти зубну пасту?

>> Зубну пасту періодично потрібно міняти за складом обов'язково

7. Як правильно вибрати засоби по догляду за порожниною рота?

>> В цьому Вам допоможе тільки доктор-стоматолог (при різних діагнозах (проблемі) необхідні певні засоби по догляду (різні)).

8. Що краще: зубна нитка або іригатор?

>> Ці обидва засоби по догляду за порожниною рота повинні обов'язково бути присутнім в щоденному догляді. Вони прекрасно доповнюють один одного та принцип роботи й дії у них різні.

9. Чистити зуби необхідно до або після сніданку?

>> За останніми даними та дослідженями чистити зуби необхідно після сніданку.

10. Яку щітку вибрати - електричну, ультразвукову або звичайну?

>> З цим Вам допоможе визначитися Ваш лікар-стоматолог. Будь-яка зубна щітка працює відмінно, при правильному її використанні.

11. Чи працюють зубні пасти з ефектом відбілювання зубів?

>> Не так, як цього хотів би споживач. Щоденне та тривале застосування цих паст несе дуже сильну шкоду для твердих тканин зуба. У цих пастах є суворі показання та протипоказання.

12. Як правильно чистити зуби з брекетами?

>> Вас цьому може навчити лікар-стоматолог-ортодонт, гігієніст. Існують спеціальні зубні щітки з монопучком, йоржики, нитки для брекет-систем.

13. Чи обов'язково користуватися ниткою для чищення зубів?

>> Це один з додаткових засобів по догляду за зубами й важливо користуватися ними правильно. Цьому може Вас навчити лікар-стоматолог, гігієніст.

14. Ополіскувачі для порожнини рота потрібні чи ні?

>> Правильний ополіскувач для порожнини рота Вам допоможе підібрати тільки Ваш лікар-стоматолог. Ополіскувачі дуже добре доповнюють догляд за порожниною рота.

15. Як впливає професійне гігієнічне чищення у доктора-стоматолога / гігієніста на зуби, не псує воно їх?

>> Впливає позитивно при правильно професійно проведеній процедурі.

16. Як правильно користуватися йоржиками для зубів?

>> Правильно підібрати діаметр, зручний тримач і вводити в міжзубний проміжок при яснах. Міжзубний йоржик повинен проходити між зубами при яснах з дуже легким акцентом. Десна можуть кровоточити протягом 3-14 днів, це норма.

Якщо ви хочете мати здорові зуби - у вас повинні бути здорові ясна!!

На консультації лікар-стоматолог уважно Вас огляне та підбере індивідуальний план лікування як за термінами, матеріалами, так і за ціною.

До нашої пропозиції входить:

 • чищення зубів ультразвуком
 • чищення зубів AIR-FLOW
 • фінішне полірування кожного зуба професійною пастою, яка містить фтор та кальцій
 • фторування зубів

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

УВАГА!!! Прайс представлений з метою ознайомчого характеру і не несе інформації про остаточну вартість лікування.

Остаточна вартість лікування може бути сформована стоматологом тільки після огляду.

На вартість лікування впливає тяжкість стоматологічної нозології, яка виявляється безпосередньо при огляді на консультації і може відрізнятися від уявлення пацієнта про свій стан, оскільки при багатьох процесах в порожнині рота больовий синдром розвивається тільки на термінальній стадії.

У вартість огляду і консультації не включені рентгенологічні методи дослідження, анестезії, ізоляційні матеріали.

Основні ціни на чистку зубів у Києві в стоматологічних клініках «Слален» та «Юта» 

№ з.пВид лікуванняЦіна
 Професійна гігієна 
1Видалення зубних відкладень (ультразвук + AirFlow + рем.терапія)від 1150
2Видалення зубних відкладень у дітей (до 11 років)від 670

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.