ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

5 правил ефективної профілактики карієсу

Карієс - одна з найпоширеніших патологій зубів. Причини його виникнення, механізм формування добре вивчені, але ризик ураження емалі для людей різного віку все одно залишається високим. Максимально зменшити ймовірність розвитку карієсу цілком реально. Для цього потрібно вести здоровий спосіб життя, збалансувати харчування і виконувати кілька корисних рекомендацій.

Причини появи карієсу

Слово походить від латинського caries і перекладається як «гниття». Ця хвороба зубів, спровокована інфекційним процесом, викликає руйнування їхніх тканин. На початковому етапі виявляються пошкодження емалі, поступово відбувається розм'якшення, демінералізація.

Основні причини:

 • тривале збереження нальоту на поверхні (погана гігієна ротової порожнини);
 • мікротріщини (вплив низької, високої температури, механічні пошкодження, куріння, погане харчування);
 • мінеральна незбалансованість питної води і продуктів (низький вміст фтору, кальцію, фосфору).

Факторами є нерегулярне відвідування лікаря-стоматолога для профілактичних оглядів, слабка робота імунної системи, спадкова схильність і носіння знімних протезів з опорою. Як утворюється карієс у дорослих і дітей? Спусковим механізмом завжди стають мікроби, які погано впливають на емаль. Зі збільшенням їх кількості зростає і концентрація органічних кислот, які викликають незворотні процеси в тканинах.

Основні методи лікування патології

При виявленні перших симптомів ураження тканин зуба важливо відразу почати лікування. В іншому випадку сформуються великі вогнища інфекції, які не тільки прискорять руйнування, а й стануть причиною ослаблення організму, нададуть негативний вплив на перебіг багатьох захворювань внутрішніх органів.

Найпоширеніші методи лікування:

 • усунення небезпечних факторів (своєчасне видалення нальоту, зниження вуглеводів і цукру в вживаної їжі, включення в раціон продуктів, які містять мінеральні речовини, підвищують минерализующие властивості слини);
 • нанесення препаратів, що підсилюють мінералізацію емалі в проблемній зоні;
 • пломбування.

Лікування карієсу у дітей включає ретельну гігієну порожнини рота, обробку поверхні зуба засобами, які підвищують стійкість тканин до поразки, пломбування, методи екзо і ендогенного впливу. Оцінити ефективність можна завдяки УФО-стоматоскопії, аналізу позитивної динаміки.

Як запобігти захворюванню

Не допустити розвитку карієсу реально завдяки ефективній профілактиці. Вона націлена перш за все на усунення негативних чинників, які провокують руйнування тканин. Ендогенна профілактика забезпечує зміцнення захисних сил організму, а екзогенна, або місцева, діє на поверхню зубів. Щоб зберегти їх здоров'я, необхідно завжди дотримуватися ключових рекомендацій:

 1. Правильне і регулярне чищення.
 2. Вживання їжі, багатої амінокислотами, білками, макро-, мікроелементами, продуктів з кальцієм, фтором, твердої їжі.
 3. Своєчасні огляди у лікаря-стоматолога.
 4. Зміцнення імунітету.
 5. Відмова від шкідливих звичок.

Кращий засіб від карієсу - турбота про зуби і виконання всіх вищевказаних правил профілактики. Щоб запобігти розвитку патології, необхідно обов'язково внести корективи в харчування, зміцнювати здоров'я, уникати стресів і негативних емоцій.

Дуже важлива роль повноцінного, інтенсивного жування, особливо у дітей. Для збільшення захисних властивостей поверхні зубів її можна обробляти фторвмісними складами або застосовувати спеціальні ополіскувачі, пасти, гелі або лаки. Профілактика та своєчасне лікування карієсу на початкових стадіях допоможуть зберегти здоров'я і красиву посмішку.

Дата: 13 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.