ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Шинування зубів: що це, фото до та після

Шинування зубів, або як зберегти цілісність зубного ряду

Методи сучасної стоматології дозволяють зберегти здоров'я порожнини рота і цілісність зубного ряду навіть в найскладніших випадках. Так, шинування зубів дає можливість зміцнити та попередити їх втрату. У більшості випадків методику застосовують при захворюваннях пародонту. В її основі використання шини для рухомого зубного ряду. Ефективність, доступність, невеликий перелік протипоказань визначають незамінність процедури під час зменшення кістки. Завдяки застосуванню методики пацієнт отримує можливість повноцінно жувати, не побоюючись за здоров'я порожнини рота.

Процедура шинування: що це та з якою метою її роблять

Шинування дії, спрямовані на зміцнення розхитаних з різних причин зубів і профілактику подальшого їх розхитування або випадіння. Процедура сприяє відновленню пародонтальних тканин. Методика передбачає виключення нерівномірних навантажень на різні ділянки щелепи. Крім рухливих, в шину обов'язково беруться й нерухомі зуби.

Показання та протипоказання до проведення шинування

Найчастіше методику застосовують при пародонтиті середнього та тяжкого ступеня, коли рухливість зубів виступає одним з головних симптомів захворювання. В основному розхитування спостерігається, якщо кісткова тканина атрофується більш ніж на ¼ довжини зубного кореня. В цьому випадку руйнування кістки тільки прискорюється. За відсутності своєчасного лікування процес може мати неконтрольований характер. Пародонтит переходить в пародонтоз.

Зуби з часом починають змінювати своє положення нахиляються в різні боки, розходяться та випадають. Щоб попередити такий стан, виконують шинування. Це практично єдиний дієвий метод лікування при пародонтозі. Показаннями до установки шини також є:

 • рухливість, що виникла в результаті перелому або травми щелепи — шина встановлюється на реабілітаційний термін, сприяє збереженню зубів в кістці, прискорює процес загоєння;
 • неодноразові кровотечі ясен, наявність пародонтальних кишень, оголення коренів;
 • аномальне розміщення зубів;
 • активне скупчення нальоту навколо кореня;
 • стійке руйнування зубного ряду зі зміщенням деяких його ділянок;
 • закріплення результату ортодонтичного лікування після носіння брекетів встановлюють шини, що називаються ретейнерами, вони сприяють правильному утворенню нової кістки навколо кореня.

Залежно від показань, шини встановлюють тимчасово або на постійній основі. Процедура може застосовуватися при ризику втрати зубів і при вже неповноцінному зубному ряді. У другому випадку одночасно роблять протезування щелепи.

На жаль, процедуру можна виконати не завжди. Протипоказаннями виступають множинні дефекти зубного ряду, швидке прогресування стоматологічних захворювань, несумісність з матеріалами, які використовуються. Якщо спостерігається одна з таких клінічних картин, пацієнту пропонують альтернативні шляхи лікування.

Які переваги встановлення шин в порожнину рота

Методика дуже розповсюджена в стоматології, оскільки дозволяє зберегти свої зуби, відтермінувавши або повністю відмовившись від протезування. Основні плюси процедури:

 • зменшення рухливості зубів;
 • зниження ризику їх випадіння до мінімуму;
 • призупинення руйнування кістки;
 • відсутність необхідності в препаруванні та депульпуванні, за винятком застосування методики за допомогою коронок;
 • рівномірний розподіл жувального навантаження на весь зубний ряд.

Зуби після шинування здатні якісно виконувати свою основну функцію жувальну. Крім того, підвищуються естетичні якості посмішки.

Види і шляхи проведення процедури

Класифікація та види процедури бувають різними. Залежно від характеру кріплення розрізняють знімні (стрічки, композитні речовини, дріт, нитка) і незнімні (протези) шини. У першому випадку мова йде переважно про частини конструкції, за допомогою якої кріпиться протез. Знімні шини використовують найчастіше на період відновлення зубного ряду, коли він уже неповноцінний. Наприклад, після різних травм. Незнімні шини забезпечують більш надійну фіксацію рухомих зубів.

З огляду на термін використання, виділяють тимчасові, довготривалі та постійні конструкції. Перші два види шин застосовують при гострих запальних хворобах або при плануванні оперативного втручання з метою стабілізації зубів. Другий при атрофії кістки та хронічних хворобах. Тимчасове шинування робиться на період від 1 дня до 3 місяців, довготривале до 12 місяців, постійне від року.

Залежно від кріплення та матеріалів, які використовують, існує така класифікація шин:

 1. Скловолоконна нитка. З її допомогою скріплюються рухливі зуби. Нитку заливають композитом, який піддають впливу УФ-лампи.
 2. Бюгельне протезування. Методика може застосовуватися при відсутності зубів. Мета процедури створити конструкцію, що витримує жувальні навантаження. Розхитані зуби скріплюють, використовуючи металевий каркас у вигляді дуги. Кріпиться він за допомогою спеціальних гачків-кламерів. У бюгель можна вставити штучні зуби на те місце, де немає природних.
 3. Вантовий метод. В його основі застосування арамідної нитки, яка за кольором має схожість з емаллю. Такий матеріал надійний, довговічний та безпечний для людини. Іноді методика може замінювати протезування.
 4. Адгезивний міст. Цей вид шинування можна застосувати при відсутності зубів, але за умови, що для них є стійка опора. Такий варіант нерідко використовують, якщо потрібно заощадити бюджет. Він помітний у роті, може викликати дискомфорт та не призначений для високих навантажень.
 5. Коронки. Лікарі рекомендують їх встановлювати коли зуби дуже зруйновані. Переважно застосовують конструкції з металокераміки. Коронки спаюють між собою.

Головні критерії вибору оптимального виду матеріалів: надійне кріплення, високі естетичні якості, відсутність дискомфорту в повсякденному житті.

Як виконують процедуру

Спочатку лікар здійснює підготовку до шинування. На першому етапі оцінюється стан порожнини рота. Залежно від клінічної картини роблять знімок зубів. Стоматолог аналізує стан коренів. Застосовує різні методи дослідження. При захворюваннях порожнини рота проводиться її санація: лікується карієс, здійснюють гігієнічну чистку, усуваються запальні процеси.

Процес шинування залежить від обраного методу. Розглянемо основні його етапи на прикладі встановлення скловолоконної нитки, яка застосовується в більшості випадків. Дії лікаря при застосуванні методики:

 • введення анестезії;
 • борознування з потрібного боку зубів роблять маленьку борозенку;
 • укладання шини в заглиблення;
 • нанесення зверху композитного матеріалу, який має ідентичний колір до емалі.

Якщо шинуюються передні зуби на нижній щелепі, то робиться горизонтальна борозна з внутрішньої поверхні. Для верхньої частини зубного ряду свердлять заглиблення з піднебінного або зовнішнього боку. Під час накладання шини на бічну зону борозенка робиться на жувальній поверхні певних зубів.

Вартість процедури складається комплексно і залежить від необхідності підготовчих процедур, а також матеріалів, що використовуються.

Дата: 4 червня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.