ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Пломбування зубів

Пломбування зубів: особливості процедури

Карієс вражає емаль у різному віці. Від хвороби не застрахований ніхто. Є дієві профілактичні способи, що дозволяють запобігти ураженню зубних тканин. Але частіше пацієнти звертаються до стоматолога, коли вже проявилися проблеми. У такому разі зупинити розвиток карієсу допоможе пломбування зуба. Процедура дозволить відновити його функціональність й естетичність.

Пломби для зубів: навіщо вони потрібні та як довго служать

Для пломбування частіше використовуються композити, які підбираються під колір емалі.

Його виконують у таких цілях:

 1. Відновити форму коронки. Сучасні матеріали мають схожі з природною зубною структурою властивості. Поки вони не затвердіють, поверхні можна надавати потрібну форму.
 2. Відновити жувальну функцію. Крім забезпечення естетичного вигляду, процедура дозволяє повернути функціональність зубного ряду.
 3. Захистити здорову частину зуба від мікробів і руйнування. Конструкція герметично закриває порожнину, запобігаючи потраплянню до неї патогенів.

Після затвердіння матеріалу поверхню полірують. Термін його служби в середньому становить 5-7 років.

Показання до постановки пломби

Пломбування – це універсальний спосіб лікування будь-якого виду карієсу: поверхневого, середнього, глибокого. Показаннями для проведення процедури є такі випадки:

 • пульпіт і періодонтит – ускладнення каріозного процесу – як завершальний етап після лікування кореневих каналів, замість протезування (встановлення коронок);
 • механічне пошкодження зуба, яке потребує відновлення його форми;
 • руйнування старої пломби;
 • рецидив карієсу, коли потрібно провести повторне лікування.

При будь-яких ознаках карієсу або больових відчуттях варто відразу звернутися до стоматолога. Пломбують навіть зуби мудрості, якщо немає показань до їхнього видалення.

Різновиди пломб за матеріалом

Колись стоматологія пропонувала кілька видів пломбувального матеріалу – амальгами, різні види цементів. Сьогодні частіше лікарі використовують фотополімери. Вони тверднуть під впливом спеціальної лампи.

Популярність композитів пояснюють такі їх переваги:

 1. Високі естетичні якості. У результаті посмішка має природний вигляд. Тому матеріал часто вибирають для реставрації передніх зубів.
 2. Міцність і щільність. Фотополімери дозволяють витримувати високі навантаження. Це дає можливість використовувати їх для жувальних зубів.
 3. Гіпоалергенність. Фотополімерні композити безпечні для людини.
 4. Оптимальне співвідношення ціни/якості. Пацієнт отримує високий результат за прийнятні гроші.

Відновлюють зуб часто за допомогою фотополімерних вкладок. Вони повністю повторюють форму коронки. Такий метод лікування використовують, коли зруйнована велика частина тканин.

Пломба на зуб: види та ціна

Існує два види пломб, які відрізняються характеристиками й терміном служби.

Це можуть бути такі конструкції:

 1. Тимчасові. Використовуються, коли лікування неможливо провести в один етап. Дозволяють забезпечити герметизацію порожнини при використанні ліків перед пломбуванням каналів. Такі дії потрібні при глибокому карієсі, пульпіті, періодонтиті. Тимчасова пломба дозволяє захистити внутрішню структуру зуба від попадання їжі та інфекції. Але вона не володіє достатньою міцністю.
 2. Постійні. Встановлюються при одно- та двоетапному лікуванні. У першому випадку це усунення каріозного процесу будь-якої глибини, у другому – після депульпації й лікування каналів замість штучних коронок. Постійні пломби використовують при механічних пошкодженнях зубів, коли збережена внутрішня структура.

Доцільність використання конкретного матеріалу визначає лікар, враховуючи ступінь ураження тканин.

Етапи пломбування зубів у клініках «Слален» і «Юта»

У залежності від глибини карієсу усі дії виконують в один або два етапи.

Лікування передбачає:

 1. Рентген-діагностика, КТ.
 2. Знеболювання. Деяким пацієнтам не роблять анестезію (за їхнім бажанням).
 3. Видалення старої пломби (якщо вона є) й уражених тканин. Придання порожнині потрібної форми.
 4. Підготовка тканин до пломбування.
 5. Поетапне нанесення композитного матеріалу. Вплив лампою на кожен шар.
 6. Полірування отриманої поверхні.

Якщо карієс ускладнений, лікар спочатку призначить рентген-дослідження, щоб оцінити ступінь ураження, глибину, кількість і форму каналів. Від одноетапного лікування процедура відрізняється проміжними діями, коли закладаються ліки та тимчасовий пломбувальний матеріал. У разі потреби стоматолог лікує канали, після чого встановлює постійну пломбу.

Ступінь ураження тканин, використання у процесі різного стоматологічного обладнання впливають на вартість послуги.

Переваги пломбування у клініках «Слален» і «Юта»

Не варто відкладати лікування, оскільки карієс постійно прогресує. Через ускладнення можна втратити зуб. Помітили в себе хворобливі ознаки? Запишіться на консультацію до клінік «Слален» або «Юта». Ми знаходимося в Солом'янському районі Києва та з радістю допоможемо розв’язати вашу проблему. У нас працюють досвідчені фахівці. Для пломбування ми використовуємо тільки матеріали високої якості й сучасне обладнання. Даємо гарантію на всі види послуг.

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

Ми завжди раді Вам допомогти!

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.