ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Пломбування зуба Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Пломбування зубів – показання до процедури, етапи, використовувані матеріали

За статистикою, у 98% дорослих пацієнтів і 80% дітей діагностується карієс. І тому немає нічого дивного в тому, що пломбування є найбільш популярною послугою в стоматології. Тільки ця процедура у разі виявлення каріозного процесу може відновити цілісність і функціональність зуба. Уже вилікуваний, він практично не виділяється в ряду, тому що в роботі стоматологи використовують сучасні пломбувальні матеріали, максимально схожі за зовнішнім виглядом і властивостями на зубну емаль.

Показання для пломбування зубів

Існує кілька стоматологічних захворювань, при лікуванні яких необхідно використовувати пломбувальний матеріал. Зазвичай зазначена процедура призначається в таких випадках:

 • карієс поверхневого, серединного і глибокого типів;
 • скол частини коронки елемента, але за умови збереження його кореня;
 • ерозивні процеси на емалі, коли спостерігається ураження, пошкодження поверхні зубів;
 • зміна кольору емалевої поверхні через високий вміст фтору або заліза у їжі та воді;
 • втрата естетичної краси усмішки, коли потрібне проведення реставраційних робіт;
 • зміна кольору або випадання раніше встановленої пломби.

Чи потрібне пломбування зуба конкретному пацієнтові, вирішує стоматолог після огляду й обстеження. Але ця процедура необхідна практично в кожному випадку – лікування більшості стоматологічних захворювань передбачає висвердлювання порожнини в дентині. А її потрібно буде обов'язково закривати для подальшого використання зуба в процесі жування – без цієї маніпуляції просто не обійтися.

Які пломби бувають – використовувані матеріали

Термін служби встановленої пломби, якісні характеристики й навіть вартість послуги залежать від того, який саме матеріал використовувався в ролі пломбувального. У розпорядженні стоматологів є пластмаса, амальгама, кераміка та цемент. Але найчастіше використовуються специфічні фотополімерні матеріали, які мають низку переваг, у порівнянні з перерахованими вище:

 • максимально наближений колір до природного відтінку емалевого покриття – він підбирається індивідуально;
 • можливість дотримати герметичність при закритті порожнини – матеріал повністю заповнює простір, що сильно знижує ймовірність розвитку карієсу вторинного типу;
 • високий рівень міцності – фотополімери ідентичні за цією властивістю дентину й емалі, тому пломби можуть встановлюватися на жувальні зуби;
 • швидке встановлення – матеріал практично миттєво застигає під впливом ультрафіолетових променів;
 • тривалий термін служби – офіційно заявлено, що фотополімерні матеріали служать 5 років, на практиці цей термін становить 8-10 років і довше.

У разі пломбування молочних зубів у дітей як матеріал стоматологи частіше за все використовують склоіономерний цемент. Він відзначається гіпоалергенністю, здатністю максимально міцно фіксуватися на збережених тканинах зуба, біологічною сумісністю. Лікарі зазначають, що естетично склоіономерний матеріал виглядає не так бездоганно, як фотополімерний. Але стосовно маленьких пацієнтів на перше місце ставиться безпека виконаної процедури, та й заходи щодо захисту порожнини все одно тимчасові – через кілька років (максимум) молочні зуби змінюються на постійні.

Які види пломб розрізняють в стоматології

Лікарі виділяють усього два види пломб, які відрізняються між собою якісними характеристиками та терміном служби – тимчасові й постійні. Перші використовуються в тих випадках, коли виконати лікувальну процедуру за одне відвідування стоматолога неможливо. Подібне може статися, якщо пацієнту потрібно провести лікування каналів – у них закладають лікарський препарат, і закривають порожнину якраз тимчасовою пломбою. Вона буде відзначатися мінімальною міцністю, але зможе забезпечити захист тканин зуба від попадання до них їжі, напоїв і слини.

Постійні ставляться і при одноетапному лікуванні, і при двоетапному – при усуненні каріозного ураження будь-якого типу, після депульпації (видалення нервово-судинного пучка) або для відновлення форми й розміру зуба при його механічному пошкодженні за умови збереження внутрішньої структури.

Етапи виконання процедури пломбування

Пацієнти давно не проводять по 1-1, 5 години в кріслі, коли потрібно виконати пломбування – сучасна стоматологія дає можливість лікарю закінчити роботу вже через 15-20 хвилин. Вона ведеться поетапно:

 1. Пацієнту ін'єкційно вводиться місцева анестезія з метою запобігання появі больових відчуттів у пацієнта під час маніпуляції.
 2. Видаляються уражені каріозним процесом частини дентину.
 3. Сформована порожнина висушується, встановлюється антисептична прокладка.
 4. Простір заповнюється пломбувальним матеріалом, лікар формує поверхню за формою й розміром зуба.
 5. Лікар світить лампою – під ультрафіолетовими променями матеріал (якщо використовується фотополімер) моментально твердне.
 6. Шліфується створена фотополімером поверхня, регулюється її висота та контролюється точність виконання роботи за допомогою пацієнта (його просять зімкнути щелепи, прикусити).

На цьому процедура закінчена, і пацієнт може практично відразу вживати їжу та пити, хоча раніше на ці дії ставилися обмеження в півтори-дві години. Такого алгоритму дій стоматолог дотримується при встановленні пломбувального матеріалу і на передніх зубах, і на зубах мудрості (якщо доцільно їх зберігати – рішення приймає лікар індивідуально).

Основні правила догляду за пломбами

Термін служби встановленої пломби безпосередньо залежить від того, який матеріал для роботи був вибраний лікарем. Але його можна продовжити, якщо пацієнт буде чітко дотримуватися рекомендацій стоматолога:

 • регулярно відвідувати профільний заклад для контрольних оглядів ротової порожнини;
 • негайно звертатися за допомогою у разі утворення відколу або тріщини, появи больового синдрому;
 • 2 рази на день проводити гігієнічні процедури за допомогою пасти, у складі якої є фтор.

Жодних обмежень у вживанні їжі та напоїв з фарбувальними пігментами немає, але не варто запломбованим зубом розгризати горіхи й насіння, кістки, відкривати пляшки – це може спровокувати руйнування матеріалу.

Пломбування зубів – найпопулярніша послуга у стоматологічних клініках Києва. У Солом'янському районі лікарі можуть запропонувати безболісне та швидке проведення робіт. Ціна послуги буде залежати від складності процедури (чи потрібне лікування каналів або попереднє видалення нерва), вибраного типу матеріалу.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами

Ми завжди раді вам допомогти! 

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.