ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Лікування пародонтиту у дітей Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Пародонтит у дитини: як повернути здоров'я дитячій посмішці

Нехтування правилами догляду за порожниною рота провокує пародонтит у дітей. У міжзубних щілинах застряють залишки їжі, на зубах формується стійкий наліт – це сприятливе середовище для розвитку хвороботворних бактерій. Вони поширюються на язик і ясна, викликаючи запалення тканин. Хвороба на ранніх стадіях легко піддається лікуванню. Якщо пустити ситуацію на самоплив, можна втратити зуби. Тому при перших тривожних дзвіночках, варто відразу відвести дитину до стоматолога.

Симптоматика пародонтиту у дітей

Пародонт – ясенні тканини, які утримують зуб. Коли до них потрапляє інфекція, розвивається запалення, структура поступово руйнується. Якщо не вживати заходів, зубам просто не буде за що триматися. Вони стануть хиткими, почнуть зміщуватися та згодом випадуть. Але це найгірший результат ситуації. Розпізнати захворювання можна набагато раніше за такими симптомами:

 • свербіж і кровоточивість ясен;
 • місцеві набряки;
 • зміна кольору слизової;
 • в'язкість слини;
 • відчуття тяжкості зубів, дитині, здається, що ясна розпирає;
 • відшарування слизової від зуба, поява кишень, у яких накопичується гній;
 • неприємний запах з рота;
 • проміжки між зубами.

Також дитина може скаржитися на гострий, ниючий або пульсівний біль в області ясен. Такий стан іноді супроводжується підвищенням температури тіла, загальним нездужанням.

Причини розвитку пародонтиту у дітей

Фактори, що сприяють появі пародонтиту:

 • погана гігієна порожнини рота;
 • укорочена вуздечка губи або язика;
 • звичка жувати на одну сторону;
 • гормональні зміни в підлітковому віці;
 • аномалії в будові щелеп і розташуванні зубів;
 • травма ясен;
 • невилікуваний карієс, захворювання ясен;
 • відмова від жорсткої їжі;
 • дефекти прикусу;
 • слабкий імунітет;
 • неправильне харчування.

При деяких хронічних захворюваннях ризик появи пародонтиту підвищується, наприклад при цукровому діабеті, вродженій ваді серця. Також причинами розвитку хвороби можуть стати вірусні захворювання та тривале вживання ліків, що призводить до зниження імунних сил організму.

Види пародонтиту у дітей

Захворювання класифікують:

 1. За поширенням. Пародонтит буває локалізований (осередковий), коли уражається один чи невелика група зубів, або генералізований, при якому до хворобливого процесу втягнута велика частина або весь зубний ряд.
 2. За характером перебігу. Хронічний пародонтит відзначається циклічністю та прогресуванням. Гостра форма зустрічається набагато рідше, виникає раптово й локалізовано – на одному або декількох зубах.
 3. За періодом прояви. Препубертатна форма захворювання виникає, коли прорізуються молочні зуби або відразу по завершенню цього процесу. У цей час їх з'єднання з яснами ненадійне, будова кісткових тканин змінюється. Пубертатний пародонтит виявляється в підлітковому віці.

У період прорізування зубів необхідно дуже уважно ставитися до здоров'я ротової порожнини.

Діагностика захворювання

Чим раніше виявлено пародонтит у дитини, тим простіше його вилікувати й запобігти негативним наслідкам. Методи діагностики хвороби:

 1. Огляд. Дозволяє оцінити стан порожнини рота: визначаються здоров'я ясен, наявність карієсу, нальоту, положення вуздечки, язика та ін.
 2. Промацування лімфовузлів.
 3. Комп'ютерна томографія.

Додатково лікар може призначити зробити загальний аналіз крові. У процесі діагностики оцінюють кишені пародонту.

Як лікують пародонтит у дітей

Дії, спрямовані на лікування пародонтиту, залежать від стадії розвитку хвороби. На ранніх етапах достатньо очистити зуби від нальоту та каменів. Коли вже починають з'являтися міжзубні проміжки, крім професійної чистки, потрібна протизапальна терапія. При ураженнях тяжкого ступеня (сильна кровоточивість, хиткість, випадання зубів) не обійтися без оперативного втручання.

У деяких випадках може знадобитися консультація ортодонта  й педіатра. Коригування прикусу брекетами (при показаннях) – один зі способів лікування пародонтиту. У разі потреби також лікують карієс, накладають пов'язки з лікувальними препаратами, призначають фізіотерапевтичні процедури, антибіотики, препарати для підвищення імунітету. 

Лікування пародонтиту у клініках «Слален» і «Юта»

Лікування пародонтиту в дітей в Києві, зокрема в Солом'янському районі, – одна з послуг наших стоматологій. Ми легко справляємося з хворобою. Визначивши причину її розвитку, призначаємо ефективний курс лікування. У разі потреби фахівці приберуть зубний камінь, вилікують карієс.

Не забувайте приводити до нас вашого малюка на профілактичні огляди раз у 3-4 місяці. Ми не пропустимо жодну хворобу та будемо мати можливість впоратися з проблемою на ранніх етапах її розвитку.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.