ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Плазмотерапія ясен Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Плазмотерапія ясен: суть процедури, показання і протипоказання

Сучасні наукові розробки у медицині дозволяють використовувати новітні технології лікування різних захворювань. У стоматологічних клініках популярною нині є плазмотерапія, що забезпечує відновлення і зміцнення м'яких тканин ротової порожнини. Незважаючи на відносну «молодість» такого методу лікування, що досліджувався протягом 20 років, його ефективність визначено як безумовну. Плазмотерапія – це безпечне усунення запальних процесів у яснах, яке не спричинює алергічних реакцій та інших небажаних наслідків, а також побічних ефектів.

Кому показана плазмотерапія ясен, чи є протипоказання?

Друга назва методу лікування – плазмоліфтинг ясен, який призначають для боротьби із пародонтозом та пародонтитом. Нерідко процедуру рекомендують як профілактику прогресування патологічних процесів у м'яких тканинах.

Показаннями для плазмотерапії ясен є:

 • кровоточивість на тлі візуально виявленого розпушування м'яких тканин ротової порожнини;
 • наявні запальні процеси на різних стадіях розвитку;
 • розхитаність зубів, їхня рухливість у ряду (якщо виявлена на початковій стадії);
 • наслідки травми щелепи і проведених операцій;
 • занадто довге загоєння лунок після хірургічного видалення зубів;
 • підготовка ротової порожнини до імплантації;
 • альвеоліт, що супроводжується частими запаленнями;
 • хронічний гінгівіт.

Доцільність проведення процедури визначає стоматолог після огляду пацієнта та оцінки стану тканин ротової порожнини. Вона може виступати як самостійне лікування чи бути однією зі складових частин комплексної терапії. Часто її застосовують як супровідну маніпуляцію під час проведення стоматологічних хірургічних втручань задля прискорення процесу загоєння тканин і відновлення функціонування щелепної системи.

Навіть за наявності чітких показань для використання такого методу лікування лікар враховуватиме можливі протипоказання. У стоматології не призначають плазмотерапію в разі:

 • раніше виявлених онкологічних захворювань;
 • підтвердженого вірусного гепатиту і ВІЛ;
 • захворювань крові гострого і хронічного перебігу;
 • вагітності та годування дитини груддю;
 • наявності висипань на губах у вигляді герпесу;
 • захворювань аутоімунного характеру;
 • цукрового діабету будь-якого типу;
 • психічних розладів.

Під час загострення інфекційних і запальних процесів (із будь-якою локалізацією) процедуру відкладають до одужання. Крім того, протипоказаннями є підвищена температура тіла, збільшення лімфатичних вузлів (якщо причини цього не з'ясовані).

Етапи виконання лікування

Плазмоліфтинг ясен здійснюється протягом декількох етапів, але спочатку пацієнта оглядає стоматолог. Фахівець має не лише оцінити стан м'яких тканин ротової порожнини, але і зрозуміти, чи буде доцільною ця процедура для конкретної людини. Після підтвердження необхідності її виконання робота ведеться поетапно:

 1. Здійснюється забір крові. Для цього у стоматології використовують спеціальні вакуумні пробірки, тому процес триває безболісно для пацієнта.
 2. Отриманий біологічний матеріал поміщають у центрифугу. За допомогою цього приладу виділяють плазму, що використовується у терапії.
 3. Вводять плазму в ясна шляхом ін'єкції. Якщо пацієнт боїться уколів, його м'які тканини сильно запалені та можуть відреагувати болем на зовнішній подразник, тоді можлива місцева анестезія.

Процедура триває 30-40 хвилин. Кількість сеансів визначається в індивідуальному порядку, що залежить від ступеня розвитку патологічного процесу і стану ясен. Зазвичай призначають від 1 до 5 процедур до досягнення вираженого терапевтичного ефекту. Повторна терапія може бути призначена через 6-12 місяців, але вона потрібна тільки у разі лікування хронічних запальних процесів.

Як впливає плазмоліфтинг на організм людини?

Лікувальний ефект цієї процедури досягається завдяки активізації регенеративних процесів на клітинному рівні. Плазма, яку вводять у тканини ротової порожнини, є абсолютно натуральною речовиною і містить цілий комплекс корисних елементів: вітамінів, гормонів, амінокислот, ферментів. Саме вони стимулюють відновлення тканин, омолодження клітин, прискорення кровообігу. Внаслідок цього активно виробляються гіалуронова кислота і колаген, що забезпечує зміцнення тканин.

Терапевтичний ефект виявляється дуже швидко: кровоточивість припиняється після першого сеансу.

Переваги проведення плазмотерапії ясен

У клініках «Слален» та «Юта» Солом'янського району Києва стоматологи обов'язково аргументують призначення ними цієї процедури. Перевагами цього лікування захворювань ясен є:

 • швидке загоєння ран різного походження;
 • висока ймовірність відновлення вже пошкоджених патологічним процесом тканин;
 • відтворення здорового кольору м'яких тканин ротової порожнини;
 • пригнічення запальних процесів.

Пацієнти відзначають, що самостійно зникає неприємний запах із рота, якщо він спричинений саме патологією м'яких тканин. Якщо процедура призначена як підготовка до імплантації, то після установки титанового штифта спостерігається його швидка приживаність.

Плазмотерапія є доступною процедурою у стоматології, оскільки має небагато протипоказань і вирізняється адекватною вартістю. Її можна проводити навіть у дитячому віці (починаючи від 2 років), а також призначати людям похилого віку з уже розхитаними зубами у ряду. Ефективність і безпека плазмоліфтингу доведені медициною.

Відповіді на популярні питання про плазмотерапію

1. Що таке плазмотерапія?

>> Плазмотерапія в стоматології - це ін'єкційне введення тромбоцитів плазми, які пришвидшують регенерацію тканин пародонта.

2. Як виконується плазмотерапія? З яких етапів складається процедура плазмотерапії?

>> PRF (Platelet Rich Fibrin) - збагачений тромбоцитами фібрин, отриманий з власної крові пацієнта шляхом її обробки в спеціальній центрифузі у кабінеті лікаря. Слід зазначити, що отриманий матеріал на 100% біосумісний з організмом, оскільки для його отримання не використовуються додаткові хімічні агенти. Таким чином повністю виключаються алергічні, токсичні та інші негативні реакції на процедуру. Основними діючими компонентами PRF є тромбоцити. Вони містять у собі основні фактори росту, які стимулюють природні захисні механізми, відповідають за регенерацію і «омолодження» пошкоджених клітин та тканин, вироблення колагену, зміцнення стінок судин.

3. Чим корисна плазмотерапія?

>> 1. Комплексне лікування та профілактика захворювань ясен, (гінгівіт, пародонтит, пародонтоз); 2. Усунення кровоточивості і хворобливості ясен; 3. Уповільнення процесу втрати кісткової тканини, «опускання» ясен, оголення коренів зубів, розвитку рухливості зубів; 4. Прискорення процесу загоєння і профілактика ускладнень після хірургічних маніпуляцій в порожнині рота (видалення зуба, імплантація, кюретаж, кісткова пластика, видалення кісти зуба, закриття рецесій, сінусліфтінг)

4. Кому підходить процедура плазмотерапіі?

>> Складається з таких етапів: 1.Знеболювання (за потребою); 2. Взяття крові з вени за допомогою стерильних вакуумних пробірок для I-PRF; 3. Центрифугування крові; 4. Введення отриманої i-PRF в необхідні ділянки слизової; 5. Рекомендації щодо догляду; 6. Середня тривалість процедури 30-40 хвилин.

5. Чи безпечно проводити процедуру? Протипоказання до плазмотерапіі

>> Як і будь-яка процедура, плазмотерапія має ряд протипоказань: 1. Онкологічні захворювання; 2. Хіміотерапія, променева терапія; 3. ВІЛ, вірусний гепатит; 4. Аутоімунні захворювання; 5. Захворювання крові; 6. Герпетичні висипання на губах; 7. Період менструації і 3 дні після її закінчення; 8. Вагітність, період лактації; 9. Інфекційні або запальні захворювання будь-яких органів і систем у гострій фазі; 10. Підвищена температура тіла нез'ясованого походження; 11. Збільшення лімфатичних вузлів нез'ясованого походження

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами

Ми завжди раді вам допомогти! 

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.