ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Плазмотерапія ясен

Сучасні стоматологічні методики здатні впоратися з проблемами будь-якої складності. Так, однією з поширених патологій серед дорослих пацієнтів є кровоточивість ясен, що викликана запальними процесами у ротовій порожнині.

Щоб відновити здоров'я м'яких тканин, фахівці вдаються до плазмотерапії ясен. Ця методика дозволяє зміцнити та поліпшити стан тканин порожнини рота, які постраждали через хронічні запальні процеси або пошкодження.

Особливості процедури

Плазмотерапія ясен — це одна з інноваційних процедур, яка відносно недавно з'явилася у клініках Києва, але успішно практикується в інших розвинених країнах. Її суть полягає в локальному впливі на пошкоджені або запалені тканини порожнини рота з метою активного загоєння і зміцнення місцевого імунітету.

Клінічна обґрунтованість цього методу підтверджена 20-річними розробками світових вчених.

Плазмотерапія ясен може проводитися тільки в умовах поліклініки.

Основними показаннями до її призначення є:

 • сліди крові при чищенні зубів;
 • запальні процеси м'яких тканин (гострі або хронічні);
 • прискорення процесу загоєння ясен після видалення зуба;
 • розвиток захворювань пародонту;
 • незначна рухливість зубів;
 • запобігання відторгнення імпланту;
 • часті захворювання порожнини рота.

Плазмотерапія не використовується окремо. Це тільки частина комплексного лікування.

Суть терапії

Після огляду фахівця у пацієнта роблять забір крові (безболісно з використанням спеціальних вакуумних пробірок). Після відібраний матеріал поміщають в центрифугу для отримання плазми. Фахівець самостійно вибирає потрібну програму, враховуючи діагноз, вік і стан пацієнта. Отримана плазма вводиться у вигляді ін'єкцій. Курс становить 1–5 сеансів.

Важливо! Необхідність і тривалість плазмотерапії визначає фахівець в індивідуальному порядку. Попри безболісність і безпеку процесу, у цієї методики є ряд протипоказань:

 • аутоімунні захворювання крові;
 • цукровий діабет;
 • вагітність і годування груддю;
 • наявність кардіостимуляторів, нейростимуляторів або інших пристроїв, що регулюють роботу внутрішніх органів;
 • патології лімфатичної системи.

Не рекомендується дітям 1,5–2 років, які не можуть висловити свої почуття. Пацієнтам до 18 років можна проводити сеанси зміцнення ясен плазмою тільки за згодою батьків.

За допомогою плазмотерапії можна нормалізувати структуру м'яких тканин. Завдяки скороченню розвитку патогенної мікрофлори вдається знизити втрату кісткової тканини, що руйнується через інфекцію.

Уже після кількох сеансів поліпшується кровопостачання м'яких тканин, запускаються обмінні та регенераційні процеси, що прискорюють загоєння після хірургічних дій. Пацієнти відзначають, що не відчувається неприємний запах з рота.

Переваги плазмотерапії

Плазмотерапія — це безпечна і ефективна альтернатива інвазивній терапії. Цей метод широко використовується фахівцями, оскільки має переваги:

 1. Лікування повністю безпечне, відсутній ризик відторгнення, алергії або імунологічної реакції. Головним діючим компонентом виступає біологічна рідина, отримана з організму людини. Вона на 100% адаптивна і корисна.
 2. Процедура практично безболісна, але для більшого комфорту можливе застосування анестезії.
 3. Лікування дозволяє швидко повернутися до повсякденних обов'язків (навіть того ж дня). Процедура займає 30–40 хвилин.
 4. Ефективність методу спостерігається вже після першої процедури (кількість сеансів для кожного пацієнта підбирається індивідуально в залежності від стану ротової порожнини).

Пацієнти після проходження плазмотерапії ясен в Солом'янському районі (стоматологія «Слален») відзначають скорочення кровотеч при чищенні зубів, підвищену стійкість до легких травм, наприклад, при вживанні твердої їжі. Ясна знову набувають правильного кольору, цілісності і товщини.

Відповіді на популярні питання про плазмотерапію

1. Що таке плазмотерапія?

>> Плазмотерапія в стоматології - це ін'єкційне введення тромбоцитів плазми, які пришвидшують регенерацію тканин пародонта.

2. Як виконується плазмотерапія? З яких етапів складається процедура плазмотерапії?

>> PRF (Platelet Rich Fibrin) - збагачений тромбоцитами фібрин, отриманий з власної крові пацієнта шляхом її обробки в спеціальній центрифузі у кабінеті лікаря. Слід зазначити, що отриманий матеріал на 100% біосумісний з організмом, оскільки для його отримання не використовуються додаткові хімічні агенти. Таким чином повністю виключаються алергічні, токсичні та інші негативні реакції на процедуру. Основними діючими компонентами PRF є тромбоцити. Вони містять у собі основні фактори росту, які стимулюють природні захисні механізми, відповідають за регенерацію і «омолодження» пошкоджених клітин та тканин, вироблення колагену, зміцнення стінок судин.

3. Чим корисна плазмотерапія?

>> 1. Комплексне лікування та профілактика захворювань ясен, (гінгівіт, пародонтит, пародонтоз); 2. Усунення кровоточивості і хворобливості ясен; 3. Уповільнення процесу втрати кісткової тканини, «опускання» ясен, оголення коренів зубів, розвитку рухливості зубів; 4. Прискорення процесу загоєння і профілактика ускладнень після хірургічних маніпуляцій в порожнині рота (видалення зуба, імплантація, кюретаж, кісткова пластика, видалення кісти зуба, закриття рецесій, сінусліфтінг)

4. Кому підходить процедура плазмотерапіі?

>> Складається з таких етапів: 1.Знеболювання (за потребою); 2. Взяття крові з вени за допомогою стерильних вакуумних пробірок для I-PRF; 3. Центрифугування крові; 4. Введення отриманої i-PRF в необхідні ділянки слизової; 5. Рекомендації щодо догляду; 6. Середня тривалість процедури 30-40 хвилин.

5. Чи безпечно проводити процедуру? Протипоказання до плазмотерапіі

>> Як і будь-яка процедура, плазмотерапія має ряд протипоказань: 1. Онкологічні захворювання; 2. Хіміотерапія, променева терапія; 3. ВІЛ, вірусний гепатит; 4. Аутоімунні захворювання; 5. Захворювання крові; 6. Герпетичні висипання на губах; 7. Період менструації і 3 дні після її закінчення; 8. Вагітність, період лактації; 9. Інфекційні або запальні захворювання будь-яких органів і систем у гострій фазі; 10. Підвищена температура тіла нез'ясованого походження; 11. Збільшення лімфатичних вузлів нез'ясованого походження

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

Ми завжди раді Вам допомогти!

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.