ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Видалення зуба мудрості Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Коли в давні часи людина харчувалася грубою, не переробленою їжею, зуби мудрості несли велике жувальне навантаження. Зараз це — пережиток еволюції, і для ефективного пережовування їжі вони не потрібні. Щасливчиками вважаються ті люди, у яких вони не прорізуються. Тим, хто не потрапив до їх числа, часто призначають видалення зуба мудрості. Звернувшись в одну з наших клінік в Солом'янському районі Києва, ви зможете безболісно розв’язати проблему.

Що таке зуб мудрості

Зуби мудрості — треті моляри, які ростуть з двох сторін на верхній і нижній щелепі. Друга назва — «вісімки», що відповідає їх місцю розташування, якщо рахувати від центральних різців. Вони можуть бути частково або повністю відсутні, оскільки в процесі еволюції багато людей народжуються без зачатків цих зубів. Проте, якщо вони не прорізалися, не варто рано радіти. Підтвердити їх відсутність може тільки дослідження. Бувають випадки, коли восьмі зуби атипово розміщуються в кістці.

Найчастіше «вісімки» виростають у віці від 18 до 21 року. Але можуть прорізатися набагато пізніше. Процес їх появи нерідко супроводжують хворобливі відчуття, оскільки зуби мудрості не мають молочних попередників, які б підготували щелепу.

Чи варто видаляти зуб мудрості без причини

При огляді стоматолог оцінить стан «вісімок», визначить, чи прорізалися вони повністю. При правильному їх положенні, наявності зубів-антагоністів здорові вісімки варто зберегти. Але якщо лікар побачить хоча б найменший ризик, буде рекомендувати видалення.

Коли потрібно видаляти «вісімку»

Показання до оперативного втручання:

 1. Неправильне положення —тиск коронкою або корінням на «сусідів».
 2. Запалення або нагноєння ясен над «вісімкою», що не прорізалась.
 3. Травмування «сімки» або щоки.
 4. Складний догляд — часто зуби мудрості розташовані настільки далеко, що їх складно вичистити. У цьому випадку на них накопичується безліч бактерій, які небезпечні для здоров'я ротової порожнини.
 5. Скупченість зубів. Виникає, коли для «вісімок» немає місця в щелепі. Через це зсуваються інші зуби.

Перед проведенням ортодонтичного лікування також можуть видаляти «вісімки». Така операція для нижнього зуба важча, ніж для верхнього. Це пояснюється тим, що він має великі і викривлені коріння, які не дозволяють легко провести хірургічні маніпуляції. Також кісткова тканина нижньої щелепи щільніша.

Видалення 8 зуба: протипоказання

Видалення «вісімок» — складна операція. Проводити її можна не завжди. Протипоказання до процедури:

 • вагітність;
 • наявність гострих інфекцій;
 • серйозні порушення імунітету;
 • загострення серцево-судинних захворювань.

У цих випадках доведеться почекати, поки можна буде виконати операцію.

Чи боляче видаляти зуби мудрості

Колись при видаленні зубів, особливо «вісімок», пацієнти терпіли сильний біль. В якості анестетика використовували новокаїн — препарат, який нерідко викликає алергію. Але сучасна стоматологія володіє ефективними засобами, які дозволяють провести операцію практично без неприємних відчуттів. Сьогодні лікарі використовують анестетики останнього покоління, що не призводять до ускладнень. Багато препаратів можна вводити в лактаційний період і в похилому віці.

Пацієнт може відчувати легкий дискомфорт в післяопераційний період, що іноді спровоковано тривалим прийомом знеболювальних препаратів або сильним гнійним процесом. При правильно виконаному видаленні біль проходить скоро. Якщо процес був складним, лікар призначить спеціальні препарати.

У складних випадках зуб мудрості можуть видаляти ультразвуком, що дозволяє розпилювати кістку без пошкоджень судин і м'яких тканин. В цьому випадку крововтрата мінімальна. Це дає можливість уникнути гематом. Застосування спеціального апарату впливає на ціну лікування.

Що робити після видалення зуба мудрості

Щоб прискорити одужання після видалення, варто дотримуватися наступних рекомендацій:

 • не брати їжу на бік видалення;
 • ретельно стежити за гігієною ротової порожнини;
 • акуратно чистити зуби, щоб не викликати розходження швів.

Після хірургічних маніпуляцій лікар може призначити лікарські препарати. Часто рекомендовані полоскання розчином солі і ополіскувачем, до складу якого входить хлоргексидин. Необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.

Етапи видалення зуба мудрості в клініках «Слален» і «Юта»

Перед видаленням наші лікарі зроблять знімок, щоб визначити довжину і вигин коренів. Якщо вони великих розмірів і сильно зігнуті, доведеться виконати 3D-знімок щелепи в потрібному місці. Він потрібен також, щоб побачити прилеглі нерви. Це допоможе попередити їх травмування в процесі оперативного втручання.

Перед видаленням стоматолог введе анестетик. Якщо «вісімка» розміщена атипово або має складну анатомію, її розділяють на кілька частин, кожну з яких витягують окремо. В цьому випадку сусідній зуб і м'які тканини не ушкоджуються, що скорочує період реабілітації. Після видалення в лунку встановлюють фліси для фіксації кров'яного згустку і стимуляції росту кісткової тканини. Накладаються шви.

Переваги видалення зубів мудрості в клініках «Слален» і «Юта»

Наші лікарі з великим досвідом видалять «вісімки» при різній клінічній картині. Ми маємо напрацьовані протоколи, діючи за якими, мінімізуємо травмування тканин, скорочуємо період реабілітації після операції. Наші лікарі підберуть оптимальний курс лікування як по ефективності, так і за вартістю.

Запрошуємо мешканців Солом'янського та інших районів Києва на консультацію. Ми забезпечимо вас оптимальним розв’язанням вашої проблеми.

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

Ми завжди раді Вам допомогти!

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.