ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Лікування гінгівіту Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Зміст послуги

Що таке гінгівіт

Гінгівіт - це періодонтальна хвороба, що характеризується запаленням тканин ясен у відповідь на зубний наліт. Хвороба може торкнутися не тільки окремого зуба, але й поширитися на всі інші. При гінгівіті ще не порушується цілісність зубодесневого з'єднання.

Лікування гінгівіту

Згідно з дослідженнями гарвардських вчених, кількість бактерій в роті більше, ніж кількість людей, що населяють нашу планету. У разі несвоєчасного чищенні зубів ці шкідливі мікроорганізми активуються, накопичуються на зубах і проникають в тканини. Наслідком такого процесу часто є гінгівіт - запалення ясен.

Якщо проігнорувати проблему, вона може спровокувати серйозні ускладнення - аж до втрати зуба. Вартість лікування гінгівіту в Києві доступна, тому не варто відкладати візит до лікаря. Сучасна стоматологія має великі можливості, щоб зберегти здоров'я вашої посмішки.

                              

Форми та симптоми гінгівіту

У більшості випадків хвороба супроводжується кровотечею, набряком ясен, зміною їх кольору. Ознаки можуть відрізнятися в залежності від форми гінгівіту.

Форма болезни

Симптомы

Катаральний

 • ясна набрякають і червоніють;
 • з'являється неприємний запах з рота;
 • при пережовуванні твердої їжі та чищення зубів з'являється кров;
 • болі може і не бути;
 • наліт, камінь

Виразковий

 • ясенні сосочки дуже сверблять;
 • відчувається печіння;
 • з'являється кровоточивість;
 • запалюються лімфатичні вузли;
 • підвищується температура тіла;
 • посилюється слиновиділення;
 • виразки;
 • наліт, камінь

Гіпертрофічний

 • відчувається гострий біль;
 • ясна стають багряно-синюшного кольору, набрякають, постійно кровоточать;
 • оголюються шийки зубів, коріння;
 • підвищується чутливість зубів;
 • утворюється зубний камінь, наліт.

Атрофічний

 • зуби гостро реагують на подразники;
 • оголюються їх коріння та шийки;
 • ясна кровоточать, але зменшуються в об'ємі.

Десквамативний

 • на яснах видно яскраві плями червоного кольору, утворюються бульбашки та виразки;
 • верхній шар епітелію лущиться.

Причини розвитку гінгівіту

Гінгівіт часто провокує недостатня гігієна порожнини рота, куріння та деякі хвороби, наприклад, цукровий діабет.

До факторів ризику також відносять:

 • зубний камінь;
 • травми ясна, включаючи видалення зуба;
 • каріозний процес, в результаті якого бактерії розмножуються та потрапляють на ясенний край;
 • авітаміноз, ослаблення імунних сил організму;
 • дефекти зубного ряду (неправильний прикус, скупченість зубів), що не дозволяють якісно проводити очистку.

Прийом деяких лікарських препаратів також може створити сприятливі умови для розвитку хвороби.

Як зняти біль при гінгівіті

Хворобливість ясен часто супроводжує захворювання. Біль переважно негостра. Тривожним дзвіночком є ​​больові відчуття, які заподіюють дискомфорт. У цьому випадку варто негайно записатися до стоматолога, але поки ви до нього потрапите, можна спробувати полегшити собі стан.

Для цього потрібно слідувати таким рекомендаціям:

 • не вживати тверду їжу - вона дратує ясна;
 • полоскати рот холодною водою, що знизить кровообіг, а значить, і болючість;
 • при сильному болі випити таблетку «Кетанова» або «кетанол».

Вагітним потрібно вибирати менш шкідливі для плода препарати, наприклад, парацетамол. Але якщо є можливість, краще відмовитися від прийому анальгетиків перед відвідуванням стоматології, що допоможе більш точно поставити діагноз.

Чим небезпечний гінгівіт: можливі ускладнення

Якщо не контролювати та не лікувати запалення ясен, хвороба може перейти в періодонтит - серйозне ускладнення, при якому вражається періодонтальна зв'язка та кісткова тканина альвеоли. А це загрожує втратою зуба. Існує ризик інфікування кісток щелепи або придбання гематогенних інфекцій, наприклад, інфекційного ендокардиту.

Сучасні методи лікування гінгівіту

Є два методи лікування запалення ясен:

 1. Консервативний. Передбачає усунення місцевих подразників - карієсу, зубного каменю, нальоту, аномалії прикріплення м'яких тканин та ін. Лікар виявляє та усуває причину розвитку гінгівіту.
 2. Хірургічний. Спочатку очищають ротову порожнину, видаляючи м'які та тверді відкладення. Потім вибирають найбільш підходящий під клінічну картину хірургічний метод лікування: гінгівектомія, кріодеструкцію, діатермокоагуляції.

Лікування у дітей таке ж, як у дорослих, тільки застосовуються рослинні лікарські препарати. Хірургічне втручання небажано.

Профілактика гінгівіту

Завдяки гарній гігієні ротової порожнини хвороби можна уникнути. Для цього необхідно чистити зуби двічі на день, приділяти особливу увагу міжзубним проміжкам. Необхідно користуватися спеціальними пастами, йоржиками або зубною ниткою, ополіскувачами. Необхідно також двічі на рік проводити професійну чистку зубів в стоматології.

Етапи лікування гінгівіту в клініках «Слален» і «Юта»

Наші фахівці лікують гінгівіт послідовно:

 1. навчають пацієнта гігієні порожнини рота;
 2. виконують професійну чистку;
 3. проводять безболісну вектор-терапію;
 4. призначають медикаментозне лікування;
 5. сануючих порожнину рота;
 6. шініруют зуби (при необхідності);
 7. проводять ортодонтичне та ортопедичне лікування (за показаннями);
 8. виконують підтримуючу терапію.

Лікування хвороби вимагає від пацієнта дотримання всіх рекомендацій лікаря!

Чому варто довірити лікування гінгівіту стоматологічним клінікам «Слален» і «Юта»

Шукаєте надійну стоматологічну клініку Солом'янського району, яка якісно виконає лікування гінгівіту в Києві? Наші стоматологи-професіонали повернуть здоров'я вашим яснам. У своїй роботі ми використовуємо тільки якісні сучасні стоматологічні матеріали та обладнання. Співпрацюємо з провідними виробниками в області стоматології, тому ви можете бути спокійні за якість послуг.

Відповіді на популярні питання про гінгівіт

1. Які категорії населення найбільш схильні до захворювання?

>> Гінгівіт любить молодих людей. Найчастіше з такою проблемою стикаються молоді пацієнти від 15 до 40 років. А у віковій категорії 40+ лідирує пародонтит — як наслідок несвоєчасного лікування запалення, — зазначає Світлана Коганова. — У групі ризику також перебувають завзяті курці, вагітні, особи з неконтрольованим цукровим діабетом, люди з хронічними гайморитом і ЛОР-патологіями.

2. Чим небезпечне куріння при гінгівіті?

>> Воно маскує ознаки захворювання ясен, так як нікотин обмежує приплив до них крові. У курців гінгівіт може ускладнюватися пародонтитом майже безсимптомно і непомітно.

3. Чому при вагітності гінгівіт активніше проявляється?

>> Під час вагітності ймовірність гінгівіту збільшується через серйозні зміни гормонального фону, що впливає на рівень кислотності в ротовій порожнині, на слиновиділення, засвоєння вітамінів і мінералів. Якщо ці процеси порушуються, число патогенних бактерій різко зростає, збільшується концентрація кислот, активно розвивається запалення ясен. Тому в період вагітності професійна гігієна порожнини рота показана як профілактика гінгівіту.

4. Чи можна лікувати гінгівіт в домашніх умовах?

>> Видимий ефект від самолікування може бути оманливим: симптоми зменшаться, а причина запалення — у вигляді зубного каменю і нальоту — залишиться. Гострий гінгівіт «еволюціонує» в хронічний вже без яскравої симптоматики, — нагадує наш експерт.

5. Діти якого віку в групі ризику?

>> Особливо часто гінгівіт вражає дітей до 10 років. Захворювання розвивається внаслідок підвищеної сприйнятливості пародонта (оточуючих зуби тканин) в цьому віці. Але гінгівіт може розвинутися і в набагато більш юному віці. Два з 10 звернень до стоматолога приходиться на дітей до 4 років, інші вісім — діти у віці 6–10 років.

6. Чи може з'явитися гінгівіт, якщо у дитини ще немає зубів?

>> Так, може. Гінгівіт часто зустрічається у немовлят, що пояснюється появою ранок на яснах при прорізуванні зубів. В ранки потрапляє інфекція, як результат — запальний процес.

7. Чи можуть випасти зуби, якщо запустити гінгівіт?

>> Якщо ігнорувати проблему, запалення швидко пошириться на кісткову тканину і призведе до пародонтиту, який може провокувати розхитування, аж до розвитку абсцесів і втрати зубів.

8. Як швидко гінгівіт переходить в пародонтит?

>> На жаль, немає термінів переходу одного захворювання в інше. У когось пародонтит виникає відразу, без сильно вираженого гінгівіту

9. Які процедури потрібні для лікування гінгівіту?

>> При гінгівіті проводять комплексну чистку зубів, яка включає ультразвук (знімає зубний камінь), процедуру Air Flow (знімає зубний наліт), обробку щіткою з пастою (полірування зубів). Якщо у зубів підвищена чутливість або зуби схильні до карієсу, видно білі або коричневі плями на них, то рекомендується провести ремінералізацію

10. Чи можна лікувати гінгівіт при вагітності?

>> Необхідно розуміти, про який гінгівіт йде мова: простий катаральний через незадовільну гігієну порожнини рота або гормональний гінгівіт вагітних. Перший легко лікується в другому триместрі вагітності у вигляді проведення професійного чищення зубів, другий — після пологів.

11. Підкажіть найкращий засіб від гінгівіту?

>> Найкращий засіб від будь-якої хвороби — це профілактика. Ось чому ретельний догляд за зубами з використанням зубної щітки, пасти, нитки, а також іригатора є гарантією відсутності проблем з яснами

12. Чи потрібно використовувати спеціальні пасти при гінгівіті?

>> В аптеках і магазині можна виявити не одну пасту, яка обіцяє вилікувати від гінгівіту і пародонтиту. Зазвичай вони містять антисептик, антибіотик («Триклозан») або різні трави (ромашка, шавлія, чебрець та ін.).

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами

Ми завжди раді вам допомогти! 

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.