ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Герметизація фісур у дітей

Карієс «не спить». Варто трохи забаритися з щоденним доглядом — і утворилася нова дірочка. Особливо це актуально для діток. Звичайно, батьки сподіваються, що неприємності з зубами оминуть їх чада, та не турбуються про походи до стоматолога. Сучасні стоматологічні технології захисту різноманітні. Одна з них — це герметизація фісур. Вона рекомендована як дорослим пацієнтам, так і маленьким дітям. Розглянемо її переваги докладніше.

Особливості будови зубного ряду

Під фісурами розуміють природні (натуральні) поглиблення, розташовані на поверхні зуба. Завдання таких рельєфних борозенок — ретельне перетирання твердої їжі. Однак через нерівний край поверхні в них частіше утворюються каріозні процеси. Важливо! Фісури відсутні на поверхні різців та іклів.

У поглибленнях скупчуються частинки їжі, утворюється наліт, створюючи сприятливе середовище для розмноження патогенної мікрофлори. Розмір борозенок згодом стає глибше, тому потрібен більш трудомісткий догляд, так як чищення щіткою представляється неефективним. Це сприяє розвитку фісурного виду карієсу. Таким чином, головна мета герметизації — закупорка борозенок. Це зручне рішення, що забезпечує збереження жувальних зубів.

Особливості герметизації фісур у дітей

Герметизація — один із найефективніших методів профілактики стоматологічних проблем. Такий спосіб дозволяє відтягнути або уникнути знайомства з бормашиною для подальшого пломбування. Сучасний метод герметизації фісур спрямований на запобігання утворенню карієсу та ранньої втрати зубів.

Герметизація фісур зубів у дітей — це метод, який є абсолютно безпечним і безболісним, а тому проходить без стресу для малюка. Час обробки одного зуба займає 20 хвилин. На очищену поверхню фахівець наносить підготовлений «герметик». В руках стоматолога знаходиться шприц-ручка, яка своїм виглядом і впливом не викликає негативних переживань у дітей. Стоматологічним «герметиком» виступає протикарієсний агент, який згладжує і вирівнює площину жувальних зубів, як би закриває доступ для мікробів, що провокують карієс.

Захист триває 3–5 років. Причому протягом першого року після герметизації фісур відбувається поступальний вихід з препарату-герметика фтору в іонної формі, який сприяє зміцненню і захисту зубної емалі.

Основні етапи проведення герметизації фісур у дітей

Розрізняють два основних способи впливу: інвазивний і неінвазивний методи. Вони підбираються для маленького пацієнта індивідуально, після консультації з лікарем. Залежно від складності процедури фахівець виконує такі процеси:

  1. Ретельне очищення зубного ряду за допомогою зубної пасти без фтору.
  2. Санація порожнини рота і зубного ряду антисептиком, усунення надлишків слини.
  3. Нанесення мінімального кислотного інгредієнта, який швидко усувається.
  4. Висушування місця герметизації з подальшим нанесенням матеріалу-герметика.
  5. Проведення фіксації за допомогою світлової спеціальної лампи.
  6. Нанесення фторвмісного гелю (лаку).

Бажано проходити процедуру у клініках з хорошою репутацією. Наприклад, спробувати герметизацію фісур в Солом'янському районі у стоматології «Слален». Фахівці застосовують якісні та сертифіковані матеріали для роботи. Турбота про маленького пацієнта відчувається на кожному сеансі. При цьому варто пам'ятати, що ціна герметизації фісур буде значно нижче, ніж лікування карієсу.

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

Ми завжди раді Вам допомогти!

×
Зворотній зв'язок