ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Герметизація фісур у дітей Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Карієс зубів «не спить». Варто трохи забаритися з щоденним доглядом — і утворилася нова дірочка. Особливо це актуально для діток. Звичайно, батьки сподіваються, що неприємності з зубами оминуть їх чада, та не турбуються про походи до стоматолога. Сучасні стоматологічні технології захисту різноманітні. Одна з них — це герметизація фісур. Вона рекомендована як дорослим пацієнтам, так і маленьким дітям. Розглянемо її переваги докладніше.

Особливості будови зубного ряду

Під фісурами розуміють природні (натуральні) поглиблення, розташовані на поверхні зуба. Завдання таких рельєфних борозенок — ретельне перетирання твердої їжі. Однак через нерівний край поверхні в них частіше утворюються каріозні процеси. Важливо! Фісури відсутні на поверхні різців та іклів.

У поглибленнях скупчуються частинки їжі, утворюється наліт, створюючи сприятливе середовище для розмноження патогенної мікрофлори. Розмір борозенок згодом стає глибше, тому потрібен більш трудомісткий догляд, так як чищення щіткою представляється неефективним. Це сприяє розвитку фісурного виду карієсу. Таким чином, головна мета герметизації — закупорка борозенок. Це зручне рішення, що забезпечує збереження жувальних зубів.

Особливості герметизації фісур у дітей

Герметизація — один із найефективніших методів профілактики стоматологічних проблем. Такий спосіб дозволяє відтягнути або уникнути знайомства з бормашиною для подальшого пломбування. Сучасний метод герметизації фісур спрямований на запобігання утворенню карієсу та ранньої втрати зубів.

Герметизація фісур зубів у дітей — це метод, який є абсолютно безпечним і безболісним, а тому проходить без стресу для малюка. Час обробки одного зуба займає 20 хвилин. На очищену поверхню фахівець наносить підготовлений «герметик».

В руках стоматолога знаходиться шприц-ручка, яка своїм виглядом і впливом не викликає негативних переживань у дітей. Стоматологічним «герметиком» виступає протикарієсний агент, який згладжує і вирівнює площину жувальних зубів, як би закриває доступ для мікробів, що провокують карієс зубів.

Захист триває 3–5 років. Причому протягом першого року після герметизації фісур відбувається поступальний вихід з препарату-герметика фтору в іонної формі, який сприяє зміцненню і захисту зубної емалі.

Основні етапи проведення герметизації фісур у дітей

Розрізняють два основних способи впливу: інвазивний і неінвазивний методи. Вони підбираються для маленького пацієнта індивідуально, після консультації з лікарем.

Залежно від складності процедури фахівець виконує такі процеси:

  1. Ретельне очищення зубного ряду за допомогою зубної пасти без фтору.
  2. Санація порожнини рота і зубного ряду антисептиком, усунення надлишків слини.
  3. Нанесення мінімального кислотного інгредієнта, який швидко усувається.
  4. Висушування місця герметизації з подальшим нанесенням матеріалу-герметика.
  5. Проведення фіксації за допомогою світлової спеціальної лампи.
  6. Нанесення фторвмісного гелю (лаку).

Бажано проходити процедуру у клініках з хорошою репутацією. Наприклад, спробувати герметизацію фісур в Солом'янському районі у стоматології «Слален». Фахівці застосовують якісні та сертифіковані матеріали для роботи. Турбота про маленького пацієнта відчувається на кожному сеансі. При цьому варто пам'ятати, що ціна герметизації фісур буде значно нижче, ніж лікування карієсу.

Відповіді на популярні питання про герметизацію фісур у дітей

1. Чем проводят герметизацию фиссур?

>> Метод герметизації полягає в запечатуванні фісур та інших анатомічних заглиблень здорових зубів адгезивними матеріалами з метою створення бар'єру для зовнішніх каріесогенних факторів. Матеріали, що використовуються для цих цілей, називаються стоматологічними герметиками або силантами.

2. Чи безпечний метод герметизації фісур?

>> До складу герметика, що застосовується при цій процедурі, входять речовини, які запобігають утворенню карієсу - фтор та кальцій. Ці компоненти живлять зуби, а також у декілька десятків разів знижують ризик виникнення карієсу. Тому батькам необхідно розуміти, що герметизація зубів - дуже корисна і потрібна процедура.

3. Коли потрібно робити герметизацію фісур?

>> Герметизацію треба проводити відразу ж, коли ви виявили, що у дитини повністю прорізався постійний жувальний зуб. Зазвичай першим з постійних зубів у дитини прорізується перший моляр (стоматологи також називають його «шісткою»). Найчастіше це відбувається у віці 6-7 років. З цього періоду вже можна проводити профілактику виникнення карієсу - запечатування фісур.

4. Як часто слід проводити герметизацію фісур?

>> Відповідь на це питання суто індивідуальна для кожної дитини. Все залежить від того, як швидко буде стиратися герметик на зубах дитини. Ви можете зробити герметизацію і забути про це на 5-8 років, але іноді трапляється, що вже через 3 роки може знадобитися провести запечатування фісур повторно.

5. Чому не проводять запечатування фісур молочних зубів?

>> Молочні зуби, як правило, просто не встигають покривати препаратом, тому що процес виникнення карієсу у малюків відбувається набагато швидше, ніж у дорослих. Тому, щоб у дитини в майбутньому не було проблем з постійними зубами, ви можете точно так же покривати молочні зуби препаратом-герметиком відразу ж після прорізування.

6. Чи потрібно видаляти герметик згодом?

>> Пломбувальний матеріал для запечатування стирається сам через 5-7 років, тому видаляти його не потрібно. Якщо ж він залишається в зубі на тривалий час, то не чинить ніякої шкоди, і спеціально видаляти його немає необхідності.

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

Ми завжди раді Вам допомогти!

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.