ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Лікування періодонтиту Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Зміст послуги

Що таке періодонтит

Періодонтит - запальний процес навколозубних м'яких тканин. Захворювання викликає інфекція, яка проходить по зубному каналу та потрапляє в корінь. В результаті запального процесу в кореневій області накопичується рідина. Хвороба супроводжується ексцесом зв'язок, які утримують зуб в лунці, руйнуванням кісткової тканини. Нерідко з'являються флюси, утворюються кісти та гранулеми.

Найчастіше періодонтит виникає як ускладнення пульпіту, який, в свою чергу, може проявлятися внаслідок не вилікуваного карієсу. Серед інших причин, що провокують хворобу, виділяють:

 1. Травма зуба або постійний вплив на нього. Наприклад, при використанні курильної трубки або при грі на духових інструментах травмуються тканини, через що виникає запалення.
 2. Хронічні захворювання. Якщо ослаблена імунна або спостерігаються порушення в роботі ендокринної систем, підвищується ризик запалення тканин.
 3. Ускладнення запальних захворювань. При ангіні, гаймориті або інших хворобах дихальної системи в періодонт через кровотік можуть потрапляти бактерії, що провокують застуду.

Викликати періодонтит може інфекція в крові або недоліковані хвороби ясен - гінгівіт і пародонтоз.

Лікування періодонтиту, або як зберегти зуб

Болить зуб, а ви, як герой, стримуєте біль або знімаєте її знеболюючими препаратами? Не відкладайте візит до стоматолога. Не вилікуваний карієс загрожує виникненням ускладнення - періодонтиту. Якщо вчасно не вжити заходів, ви ризикуєте втратити зуб.

А це тягне за собою незручності і додаткові витрати, щоб відновити зубний ряд. Але варто зауважити, що результат безпосередньо залежить від своєчасного звернення до фахівця.

Стадії та форми захворювання періодонтиту. Симптоми та лікування

Симптоми періодонтиту залежать від етапу його розвитку.

1. Гострий періодонтит

Захворювання в гострій формі протікає протягом 2-3 днів. Спочатку змінюється колір зубної емалі та виникає сильний біль. Потім активізується запальний процес, через що опухають ясна. На цій стадії гострий біль не поширюється за межі ділянки ураження.

Для лікування спочатку потрібно розпломбувати зуб, розширити канали. Уражені м'які тканини видаляються, після чого канали обробляють антисептиком. На зуб накладають пародонтальну пов'язку, призначають терапевтичне лікування. Канали пломбують через 3 - 14 днів, встановлюють тимчасову пломбу. Постійну ж накладають пізніше.

2. Гнійний гострий періодонтит

Біль гостра, пульсуюча, віддає в інші місця. З ясенної кишені виділяється гній, з'являються свищі, зуб стає трохи рухомим. Безболісні проміжки рідкісні. У такому стані у хворого підвищується температура, запалюються лімфатичні вузли, виникає загальна слабкість. Лікування захворювання на цій стадії таке ж, як при гострому періодонтиті, тільки роблять відтік гною, вичищають його.

3. Хронічний періодонтит

Якщо хвороба переходить в хронічну форму, симптоми стають більш прихованими. Періодонтит розвивається повільніше. Найчастіше ця форма протікає на тлі недолікованого карієсу, тобто виникає під пломбою або зубної коронкою. Візуально зуб здається здоровим, але з'являються помірні больові відчуття при накусивані або постукуванні. Інші симптоми періодонтиту:

 • неприємний запах з рота;
 • відчуття важкості;
 • зміна кольору зуба;
 • поява норицевого отвору (іноді).

Діагностувати хворобу в цьому випадку можна, тільки зробивши рентген або КТ. Хронічний періодонтит часто призводить до втрати зуба, так як хворий занадто пізно звертається до стоматолога.

Лікування проводиться в кілька етапів. Спочатку лікар дренує канали, видаляє некротичну пульпу, запалені м'які тканини та вражений дентин. Обробляє канали спеціальним розчином. Далі слідує ендодонтична обробка. Після виконаних маніпуляцій лікар визначає ефективність лікування, в результаті чого пломбує зуб або рекомендує його видалити.

Як запобігти періодонтиту

Своєчасне звернення до стоматолога - ціна здоров'я вашої посмішки. Профілактичні огляди потрібно проводити раз на півроку. Не варто зволікати і з лікуванням карієсу або пульпіту. А щоб не допустити розвитку цих захворювань, потрібно дотримуватися гігієни порожнини рота та правильно харчуватися.

Етапи лікування періодонтиту в клініках «Слален» і «Юта»

Наші стоматологи вилікують ваш зуб, повернуть йому колишню форму.

Етапи терапії:

 1. знеболювання (якщо потрібно);
 2. ізоляція зуба;
 3. видалення старої пломби і пошкоджених емалі та дентину;
 4. розкриття зубної порожнини;
 5. відтік гною (при його наявності);
 6. видалення мертвої пульпи;
 7. механічне очищення і обробка каналів лікарськими засобами;
 8. тимчасове пломбування каналів;
 9. призначення курсу антибіотиків (за показаннями);
 10. постійне пломбування каналів (при успішності лікування);
 11. постановка пломби / коронки.

Із застосуванням сучасних технологій лікування періодонтиту в наших клініках проходить швидко та безболісно. Вартість послуги залежатиме від складності випадку, яка визначає кількість відвідувань стоматології, потрібних для повного одужання зуба.

Відповіді на популярні питання про періодонтит

1. Як надати невідкладну допомогу при періодонтиті?

>> Періодонтит протікає безсимптомно і зазвичай виявляється випадково на рентгенівському знімку. А ось загострення періодонтиту супроводжується сильним болем в зубі, що посилюється при змиканні щелеп і навіть торканні язиком хворого зуба. Прийом знеболюючих препаратів не приносить полегшення, єдиним способом усунути біль і запобігти появі набряку особи є звернення до фахівця. На жаль, при загостренні періодонтиту часто проводиться видалення причинного зуба. Якщо запальний процес невеликий, у лікаря є можливість прочистити канали, а значить, є надія на збереження зуба.

2. Чи допоможе при періодонтиті лікування антибіотиками?

>> Ні. Лікування антибіотиками може призвести до тимчасового поліпшення стану, але після припинення прийому періодонтит знову дасть про себе знати. При періодонтиті обов'язково необхідно звернутися до лікаря без всякого самолікування. При загостренні процесу виникає підвищення температури тіла, з'являється загальне нездужання, неможливість доторкнутися до зуба, набряк обличчя в області хворого зуба.

3. Чи можна визначити вартість лікування періодонтиту без огляду?

>> На жаль, заочно по знімках ми не консультуємо. Для повної і точної відповіді на ваші питання потрібна консультація лікаря в клініці. Знімок можете принести з собою або повторити його в клініці. Запис на безкоштовну консультацію — по телефону нашої гарячої лінії.

4. Як правильно лікувати періодонтит?

>> Методика лікування залежить від конкретного випадку. Зуб можуть залишити відкритим, якщо йде сильний запальний процес, щоб відбувався відтік. Так само лікар може призначити антибіотики. А вже потім проводять роботу в каналах з лікувальною пастою.

5. Збереглися неприємні відчуття після депульпації зуба, що робити?

>> В нашій клініці існують різні методи діагностики, і одним із них є КТ (комп'ютерна томографія). У вашому випадку показаний даний вид дослідження. КТ використовується для більш детального вивчення навколишніх тканин зуба, а саме кістки і окістя. Для планування і вибору подальшої тактики лікування ви можете відвідати будь-яку з наших клінік, яка підходить для Вас територіально. Там Ви отримаєте консультацію та діагностику.

6. Чи можливе лікування періодонтиту вдома антибіотиками?

>> Лікування антибіотиками не допоможе, поки стоматологом не вилікуваний причинний зуб. Тому лікування вдома антибіотиками не має ніякого сенсу. Прийомом антибіотиків Ви лише посадите свій імунітет, без результату.

7. Чим гранулематозний періодонтит відрізняється від гранулюючого?

>> Основна відмінність — у вигляді розповсюдження запалення. Гранулематозна форма утворює порожнину з капсулою — гранульому. Гранулюючий тип не має чітких контурів, тому таке запалення більш небезпечне, і лікування його більш складне. Вивчення періодонтиту на знімку відразу покаже стоматологу, з яким видом він має справу

8. Чим гострий періодонтит відрізняється від хронічного?

>> Відмінності такі ж, як у будь-якого іншого запалення в гострій і хронічній формі. Гострий процес більше турбує пацієнта сильним болем. При хронічному запаленні гострий біль відсутній.Однак лікування гострого періодонтиту більш швидке і легке, ніж хронічного. До того ж хронічний процес в періодонті небезпечний тим, що він довгий час протікає без симптомів, а коли йде його загострення — часто такий зуб вже не вдається врятувати.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами

Ми завжди раді вам допомогти! 

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.