ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію

Лікування періодонтиту

Лікування періодонтиту, або як зберегти зуб

Болить зуб, а ви, як герой, стримуєте біль або знімаєте її знеболюючими препаратами? Не відкладайте візит до стоматолога. Не вилікуваний карієс загрожує виникненням ускладнення - періодонтиту. Якщо вчасно не вжити заходів, ви ризикуєте втратити зуб. А це тягне за собою незручності і додаткові витрати, щоб відновити зубний ряд. Сучасна стоматологія пропонує ефективне лікування періодонтиту в Києві. Але варто зауважити, що результат безпосередньо залежить від своєчасного звернення до фахівця.

Що таке періодонтит і що його викликає

Періодонтит - запальний процес навколозубних м'яких тканин (періодонта). Захворювання викликає інфекція, яка проходить по зубному каналу та потрапляє в корінь. В результаті запального процесу в кореневій області накопичується рідина. Хвороба супроводжується ексцесом зв'язок, які утримують зуб в лунці, руйнуванням кісткової тканини. Нерідко з'являються флюси, утворюються кісти та гранулеми.

Найчастіше періодонтит виникає як ускладнення пульпіту, який, в свою чергу, може проявлятися внаслідок не вилікуваного карієсу. Серед інших причин, що провокують хворобу, виділяють:

 1. Травма зуба або постійний вплив на нього. Наприклад, при використанні курильної трубки або при грі на духових інструментах травмуються тканини періодонта, через що виникає запалення.
 2. Хронічні захворювання. Якщо ослаблена імунна або спостерігаються порушення в роботі ендокринної систем, підвищується ризик запалення тканин періодонта.
 3. Ускладнення запальних захворювань. При ангіні, гаймориті або інших хворобах дихальної системи в періодонт через кровотік можуть потрапляти бактерії, що провокують застуду.

Викликати періодонтит може інфекція в крові або недоліковані хвороби ясен - гінгівіт і пародонтоз.

Стадії і форми захворювання, їх симптоми та лікування

Симптоми хвороби залежать від етапу її розвитку.

1. Гострий періодонтит

Захворювання в гострій формі протікає протягом 2-3 днів. Спочатку змінюється колір зубної емалі та виникає сильний біль. Потім активізується запальний процес, через що опухають ясна. На цій стадії гострий біль не поширюється за межі ділянки ураження.


Для лікування спочатку потрібно розпломбувати зуб, розширити канали. Уражені м'які тканини видаляються, після чого канали обробляють антисептиком. На зуб накладають пародонтальну пов'язку, призначають терапевтичне лікування. Канали пломбують через 3 - 14 днів, встановлюють тимчасову пломбу. Постійну ж накладають пізніше.

2. Гнійний гострий періодонтит

Біль гостра, пульсуюча, віддає в інші місця. З ясенної кишені виділяється гній, з'являються свищі, зуб стає трохи рухомим. Безболісні проміжки рідкісні. У такому стані у хворого підвищується температура, запалюються лімфатичні вузли, виникає загальна слабкість. Лікування захворювання на цій стадії таке ж, як при гострому періодонтиті, тільки роблять відтік гною, вичищають його.

3. Хронічний періодонтит

Якщо хвороба переходить в хронічну форму, симптоми стають більш прихованими. Періодонтит розвивається повільніше. Найчастіше ця форма протікає на тлі недолікованого карієсу, тобто виникає під пломбою або зубної коронкою. Візуально зуб здається здоровим, але з'являються помірні больові відчуття при накусивані або постукуванні. Інші симптоми періодонтиту:

 • неприємний запах з рота;
 • відчуття важкості;
 • зміна кольору зуба;
 • поява норицевого отвору (іноді).

Діагностувати хворобу в цьому випадку можна, тільки зробивши рентген або КТ. Хронічний періодонтит часто призводить до втрати зуба, так як хворий занадто пізно звертається до стоматолога.

Лікування проводиться в кілька етапів. Спочатку лікар дренує канали, видаляє некротичну пульпу, запалені м'які тканини та вражений дентин. Обробляє канали спеціальним розчином. Далі слідує ендодонтична обробка. Після виконаних маніпуляцій лікар визначає ефективність лікування, в результаті чого пломбує зуб або рекомендує його видалити.

Як запобігти запаленню

Своєчасне звернення до стоматолога - ціна здоров'я вашої посмішки. Профілактичні огляди потрібно проводити раз на півроку. Не варто зволікати і з лікуванням карієсу або пульпіту. А щоб не допустити розвитку цих захворювань, потрібно дотримуватися гігієни порожнини рота та правильно харчуватися.

Етапи лікування періодонтиту в клініках «Слален» і «Юта»

Наші стоматологи вилікують ваш зуб, повернуть йому колишню форму. Етапи терапії:

 1. знеболювання (якщо потрібно);
 2. ізоляція зуба;
 3. видалення старої пломби і пошкоджених емалі та дентину;
 4. розкриття зубної порожнини;
 5. відтік гною (при його наявності);
 6. видалення мертвої пульпи;
 7. механічне очищення і обробка каналів лікарськими засобами;
 8. тимчасове пломбування каналів;
 9. призначення курсу антибіотиків (за показаннями);
 10. постійне пломбування каналів (при успішності лікування);
 11. постановка пломби / коронки.

Із застосуванням сучасних технологій лікування періодонтиту в наших клініках проходить швидко та безболісно. Вартість послуги залежатиме від складності випадку, яка визначає кількість відвідувань стоматології, потрібних для повного одужання зуба.

×
Зворотній зв'язок