ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Лікування пульпіту Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Зміст послуги

Що таке пульпіт

Пульпіт - запалення внутрішніх зубних тканин, які називають пульпою. Вони складаються з зубних нервів, судин, сполучної тканини та живить тверді шари зуба. Найчастіше ця проблема з'являється в результаті ускладнення каріозного процесу, коли інфекція, руйнуючи зовнішні структури зубної коронки, досягає пульпи. Рецидив карієсу після некоректного лікування також може спровокувати запальний процес.

Серед інших причин пульпіту виділяють:

 • дефіцит кальцію в організмі;
 • травми на пародонті;
 • перепади температур, що впливають на зуби;
 • надмірне вживання солодких і кислих продуктів.

Травми зубів і патологічні процеси в порожнині рота також можуть привести до запалення.

Пульпіт - серйозне захворювання, що вимагає термінового лікування

Хоча про необхідність відвідування стоматолога знає практично кожен, багато хто нехтує цим правилом, що тягне за собою неприємності з зубами та зайві грошові витрати. Ціна не вилікуваного карієсу - пульпіт. Якщо виникли підозри на наявність цієї проблеми, необхідно відразу звернутися до лікаря.

На ранній стадії розвитку захворювання не викличе труднощів. Але варто врахувати, що хвороба швидко прогресує, та якщо не вжити заходів, може виникнути періодонтит. Ризик втратити зуб зросте в рази.

Симптоми пульпіту зуба

Спочатку при пульпіті, як і при карієсі, підвищується чутливість зубів до гарячого, холодного, солодкого або кислого. Головна відмінність - неприємні відчуття можуть не стихати 5-10 хв. Згодом з'являються довільні та пульсуючі болі, що турбують переважно вночі, ввечері. Вони не дають можливості заснути, що негативно позначається на працездатності людини.


Больові відчуття можуть з'явитися в сусідніх зубах, в вусі, скроні, потилиці. На наявність інфекційного процесу вказує неприємний запах з рота. Якщо поглянути на зуб, можна помітити темні освіти, характерні для карієсу. Іноді пульпіт супроводжується підвищеною температурою. Але при недузі може й не бути яскраво виражених симптомів.

Стадії та форми захворювання

З огляду на стадію запального процесу, виділяють 2 стадії хвороби.

1. Гострий пульпіт

Ниючі болі з'являються час від часу. Їх посилення спостерігається при впливі будь-якого подразника. Наприклад, холодного повітря або гарячого напою.

2. Гнійний пульпіт

Біль гостра, не вщухає. Іноді сильно віддає в інші місця, наприклад, в щоку або горло. Тоді людина може навіть не зрозуміти, що проблема в зубі. Рентгенівський знімок не завжди дозволяє виявити зміни в протіканні захворювання.

Діагностика та лікування пульпіту у дорослих і дітей

Не вилікуваний пульпіт - це осередок інфекції в організмі. Тому чим раніше він буде діагностований, тим краще.

Прийнявши до уваги симптоми, стоматологи виконують ряд діагностичних дій:

 • візуально оглядають порожнину рота;
 • роблять рентген-знімок, КТ;
 • визначають поріг збудливості пульпи-ЕОД.

Досвідчений лікар визначить ознаки пульпіту вже при візуальному огляді. Після підтвердження діагнозу він призначає лікування, визначає необхідну кількість відвідувань стоматкабінету. Для дитини підбираються більш щадні методи, адже зуби у нього ще молочні. Лікар зробить все можливе, щоб зберегти їх, так як неповноцінний зубний ряд у дітей може змінити прикус.

Чи можна зняти біль перед відвідуванням лікаря

Перед візитом до стоматолога не рекомендується знімати біль, тому що це змінить симптоматику, і лікар не зможе коректно поставити діагноз. Але якщо терпіти вже немає сил, можна випити таблетку анальгетика. Більше ніяких заходів вживати не рекомендується. Варто забути про народні засоби, якими рясніє інтернет. Забороняється також гріти хворе місце. Такими діями можна тільки погіршити запалення.

Профілактика пульпіту

Хоча сучасні методики дозволяють вилікувати пульпіт на різних стадіях, його краще попередити.

Для цього знадобиться:

 • регулярно чистити зуби з використанням зубної нитки, йоржиків, іригатора;
 • відкоригувати свій раціон;
 • проводити профілактичні огляди - двічі на рік;
 • самостійно оглядати ротову порожнину, і при виникненні підозр на наявність карієсу відразу звернутися до лікаря.

Головне, потрібно пам'ятати - проблему легше попередити, ніж впоратися з нею.

Етапи лікування пульпіту в клініках «Слален» і «Юта»

Наші фахівці проводять лікування послідовно:

 1. знеболюють зуб;
 2. ізолюють зуб;
 3. видаляють уражені тканини;
 4. розкривають порожнину;
 5. видаляють змінену пульпу;
 6. механічно, а потім з використанням антисептичний речовини обробляють канали;
 7. пломбують їх;
 8. встановлюють пломбу;
 9. рентген-контроль.

Лікарі нашої клініки усунуть біль, вилікують пульпіт і повернуть здоров'я та правильну форму хворого зуба.

Лікування пульпіту стоматологічним клінікам «Слален» і «Юта»

Мережа наших клінік - це професійна стоматологія в Києві, що забезпечує всі види стоматологічних послуг при доступній вартості. Наша команда професіоналів використовує передові європейські методики лікування. У сукупності з сучасним обладнанням і матеріалами нового покоління вони забезпечують відмінний результат, який ми підтверджуємо гарантією на будь-яку послугу. Звертайтеся! Ми працюємо без вихідних.

Відповіді на популярні питання про пульпіт

1. Чи можливе лікування пульпіту при вагітності?

>> Лікування пульпіту під час вагітності можливе, хоч і небажане. В даному випадку слід обов'язково записатися на попередню консультацію до гінеколога, який веде вагітність, а також попередити стоматолога про своє становище.

2. Лікування пульпіту — чи боляче це?

>> Після декількох хвилин з моменту введення знеболюючого засобу активні речовини, що знаходяться в ньому, починають діяти. Інша частина процедури проходить без болю.

3. Лікування пульпіту в одне відвідування можливе?

>> Сучасне лікування пульпіту може займати одне або два відвідування (з використанням тимчасової пломби). Кожен візит триває від 45 хвилин до 1 години

4.Чи дозволено лікування пульпіту антибіотиками?

>> Від трьох діб і до 14 днів біль від отриманої в ході операції травми повинна вщухнути. В іншому ж випадку слід не зволікати і одразу звернутися до лікаря, так як це може говорити про початок запального процесу.

5. Чи ефективне лікування пульпіту за допомогою народних засобів?

>> Народні засоби не можуть вилікувати пульпіт. Подібні дії призводять тільки до подразнення або опіку слизової оболонки ясен. Результатом стає зубний біль, викликаний не тільки пульпітом, а й пошкодженими яснами.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами

Ми завжди раді вам допомогти! 

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.