ru ua

Режим роботи Пн-сб з 9:00 до 18:30 Нд з 9:00 до 18:30

Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Встановлення зубного моста в Солом'янському районі (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Мостовидні протези – показання і протипоказання до встановлення, 3 види конструкції, переваги використання

Якщо потрібно замінити кілька відсутніх зубів у ряді, то лікарі стоматологічної клініки можуть рекомендувати встановлення мостовидного протезу. Це незнімна ортодонтична конструкція, яка візуально нагадує міст – краї встановлюються на опорні зуби, між ними є дуга, на якій і кріпляться штучні елементи. Цей метод заміни втрачених зубів застосовується вже понад 30 років, є досить популярним та затребуваним варіантом вирішення проблеми втрати жувальної функції щелепної системи та естетики посмішки.

Переваги та недоліки використання мостів

Хоча такі види ортодонтичних виробів використовуються в стоматології довгий час, вони все ще популярні. І це пояснюється наявністю переліку переваг:

  • фіксація в ротовій порожнині абсолютно надійна – зубний міст не випадає і не зміщується при чханні, розмові, жуванні;
  • якісно відновлюють здатність жувати;
  • відрізняються естетичним зовнішнім виглядом, повністю відповідають іншим зубам у ряду;
  • у порівнянні з імплантами мають цілком адекватну ціну;
  • для виготовлення та встановлення потрібно трохи часу.

Багато хто думає, що стоматологічний виріб – це доля літніх людей, але це зовсім не так! При частковій відсутності зубів у ряді мости встановлюються навіть у дитячому віці. І зовсім не варто переживати з приводу естетики посмішки – штучні зуби виготовляють з матеріалів, максимально ідентичних за виглядом природній емалі.

З недоліків мостовидного протеза можна виділити лише один, але він дуже суттєвий. Для підготовки опорних зубів, на яких кріпиться/фіксується заміна втрачених, необхідно їх обточувати, і в більшості випадків стоматологи ще видаляють нерви (депульпують) з каналів. Це робить їх «мертвими», максимум через 10 років коронкова частина зруйнується, і це автоматично робить необхідним переходити на інший тип протезування.

Показання та протипоказання до встановлення мостів, скільки зубів можна ними замінити

У профільних клініках виготовлення та встановлення розглянутої ортодонтичної конструкції починаються з обстеження ротової порожнини. Лікар повинен виявити три чіткі показання для використання такого методу протезування:

  • втрата 1–3 зубів у ряді, якщо вони розташовані поруч один з одним;
  • протипоказання для встановлення імплантів;
  • необхідність заміни старого, раніше встановленого протеза.

Виріб з декількох штучних зубів на дузі є універсальним, тому що може використовуватися для відновлення передніх і жувальних зубів у ряді. Попри всі переваги вибору мосту для протезування, існує низка протипоказань до процедури:

  • відсутність понад 3 зубів поспіль;
  • діагностований бруксизм;
  • виявлені дефекти кінцевого типу у ряді;
  • пародонтоз та пародонтит, що протікають у тяжкій формі;
  • неправильний прикус;
  • занадто маленька коронкова частина зубів, які будуть використовуватися як опорні;
  • багато вогнищ каріозної поразки.

Оптимальним вибором дана послуга вважається, якщо потрібен виріб на один зуб – будуть виготовлені одразу три литі коронки, дві крайні встановлюються на опорні зуби. Максимальна кількість елементів, які можна замінити мостом, – три: жувальне навантаження розподілятиметься рівномірно, а опорні зуби тривалий час збережуть свою цілісність та здоров'я.

Види мостів

Для відновлення не тільки жувальної функції, а й естетики посмішки стоматологи використовують сучасні матеріали при виготовленні ортодонтичної конструкції для заміни втрачених зубів у ряді. Пацієнту можуть бути запропоновані такі варіанти:

  1. Пластмасовий. Вважається тимчасовим виробом, що носиться під час виготовлення постійної конструкції. Термін служби становить максимум 3 роки, відрізняється низькою вартістю.
  2. Металевий. Це штампована конструкція, яка користувалася особливою популярністю у минулому столітті. Але і зараз у деяких випадках вона встановлюється, щоправда, тільки в тих місцях щелепи, які не видно при посмішці та розмові.
  3. Металокерамічний міст. У процесі виготовлення виробу використовують два види матеріалів: металевий каркас та медичну порцеляну для зовнішнього покриття. Цей тип належить до сучасної класики. Розрахований на 5–10 років постійного носіння.
  4. Керамічні. Відрізняються низьким рівнем міцності, тому такі мости часто встановлюються на передні зуби, де важливою є естетична сторона роботи стоматолога. Мають високу вартість, але якщо за мостом правильно доглядати, він зможе прослужити 10–12 років.
  5. З діоксиду цирконію. Естетика висока, міцність виробу може бути порівняна з металевим типом, можуть використовуватися для протезування в зоні посмішки та заміни втрачених власних жувальних зубів.

Окремо виділяють знімні мостоподібні протези, які кардинально відрізняються від незнімних виробів, що розглядаються. Є пластмасовою пластиною вигнутої форми, яка охоплює щелепу і небо, якщо має бути протезування зубів на верхній щелепі. Фіксується за рахунок природної сили присмоктування, що не є надійним способом.

Ще один вид мостовидного протезу ― адгезивний, особливість якого полягає в методі фіксації: сусідні зуби піддаються мінімальній обробці, практично не сточуються. Для процедури не потрібне використання коронок, імплантів.

Етапи установки, можливі ускладнення

Якщо прийнято рішення про встановлення саме мостоподібного виробу, то стоматолог виконує це за суворим протоколом. Суть його у проходженні кількох етапів:

  1. Огляд ротової порожнини, оцінка стану м'яких тканин, отримання рентгенівського знімка. Останній необхідний для розуміння рівня здоров'я опорних зубів.
  2. Підготовка для опори – видалення нерва, обточування, встановлення спеціальних накладок за необхідності, які допоможуть витримувати жувальне навантаження.
  3. Визначення з кольором коронок разом із пацієнтом та зліпок, передача його в зуботехнічну лабораторію.
  4. Виготовлення протеза зуботехніками, штучні коронки повністю відповідають формі та розмірам раніше втрачених зубів. На цьому етапі пацієнту видають для носіння тимчасовий протез із пластмаси.
  5. Примірка, за необхідності протез коригується стоматологом або відправляється на доопрацювання до лабораторії.
  6. Фіксація виробу у ротовій порожнині за допомогою стоматологічного цементу.

У клініці Солом'янського району Києва лікарі особливу увагу приділяють саме роботі з фіксації готового ортодонтичного виробу у роті пацієнта. Адже він повинен щільно прилягати до опорних зубів і не перешкоджати змиканню щелеп.

Незалежно від того, який вид виробу був встановлений (металокерамічний, металевий або з діоксиду цирконію), є ризик розвитку ускладнень ― перевантаження опор з тріщиною, переломом і розхитуванням зубів, що використовуються, розцементування. Щоб уникнути подібних «побічних ефектів», потрібно не лише звертатися за допомогою до професіоналів, а й правильно доглядати за протезом.

Як доглядати за зубами на мостах

Важливо після протезування кожні пів року відвідувати профільну установу для контрольного огляду ротової порожнини. Лікар не лише перевірить надійність фіксації виробу, а й оцінить стан м'яких тканин. Гігієнічні процедури виконуються у стандартному режимі – 2 рази на день чистити зуби, використовувати флос для очищення міжзубних проміжків та ополіскувачі.

У стоматологіях Києва фахівці не лише проведуть діагностику та підберуть тип мостоподібного протезу. Вони «ведуть» пацієнта до кінцевого результату – відновлення жувальної функції щелепи та естетики посмішки. В одному закладі вдасться пройти весь шлях від обстеження до встановлення вже готової конструкції.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами

Ми завжди раді вам допомогти! 

 

Другие услуги стоматологических клиник "Слален" и "Юта"

 

    Стоматологическая   терапия      Пародонтология        Протезирование   зубов      Имплантация   зубов    Детская стоматология        Xирургическая   стоматология  
Лечение кариесаЛечение гингивитаУстановка винировИмпланты Any One MegaGenГерметизация фиссур у детейРезекция зуба
Лечение пульпитаЛечение пародонтитаБезметалловая керамикаИмпланты Bio HorizonsЛечение пародонтита у детейКюретаж десны
Лечение периодонтитаПлазмотерапия десенУстановка коронокИмпланты StraumannФторирование зубов у детейУдаление кисты зуба
Лечение воспаления десенВектор-терапияУстановка циркониевых коронокИмпланты INNOПломбирование молочных зубовПластика уздечки верхней губы
Лечение канала зубаРецессия десныУстановка мостовидного протеза Лечение молочных зубовУдаление зуба
Пломбирование зубов Протезирование на имплантах Лечение пульпита у детейУдаление зуба мудрости
Реставрация зубов Установка бюгельного протеза Лечение периодонтита у детейСинус-лифтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.