ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Фторування зубів у дітей

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Фторування зубів у дітей – дієвий спосіб попередити чи зупинити карієс

Структура тканин молочних зубів не така міцна, як у постійних. З цієї причини під впливом різних факторів утворюються мікротріщини. Починається розвиток карієсу, який у дітей проходить прискореними темпами. Для здоров'я порожнини рота сучасна стоматологія рекомендує дієвий метод – фторування зубів у дітей. Він полягає в насичення емалі іонами фтору – елемента, який має ключове значення для здоров'я зубних тканин.

Особливості маніпуляцій

Фторування або ремінералізація зубів – процедура, при якій на їх поверхню стоматолог наносить лікувальний склад на підставі сполук фтору. Вони запечатують дентинні канальці. Завдяки цьому підвищується щільність емалі, вона стає більш стійкою до шкідливого впливу несприятливих факторів. Чутливість зубів зникає. Є дві методики виконання такої процедури:

  1. Просте фторування. Проводиться в профілактичних цілях. На зуби наносяться спеціальні лаки або розчини. Але вони не досягають глибоких структур, тому при прогресуючому карієсі не допомагають.
  2. Глибоке фторування. В процесі використовується концентрований засіб, який проникає глибоко в зубні структури і зміцнює їх. Такий спосіб застосовують на різних стадіях розвитку карієсу – від початкового до запущеного. Він дає можливість заповнити нестачу мінералів на тривалий час і призупинити руйнування тканин. Тому глибоке фторування зубів у дітей – ціна їх збереження до зміни на постійні.

Відповідний метод вибирає лікар виходячи з оцінки занедбаності каріозного процесу. Від цього залежить вартість процедури. Підвищує її необхідність попередньої діагностики, лікування захворювань ротової порожнини.

Показання та протипоказання до проведення процедури

Фторування – ефективний спосіб гальмування розвитку каріозного процесу. Але важливо виконати його на ранніх етапах, коли ураження виглядають як білі плями. Якщо вже утворилися порожнини, лікар спочатку проведе лікування і після пломбування покриє зуби фтором. Крім комплексної терапії карієсу у дітей, показаннями до проведення такої процедури виступають:

  1. Брак фтору. Ремінералізацію проводять регулярно, щоб наситити емаль необхідними елементами.
  2. Хімічне відбілювання зубної поверхні. Нанесення фторовмісних складів – обов'язковий завершальний етап таких маніпуляцій.
  3. Прорізування зубів і пубертатний період – це критичні періоди формування зубного ряду, що вимагають додаткового захисту емалі.
  4. Носіння брекетів. Фторування часто виконують до і після ортодонтичного лікування, оскільки подібні конструкції значно ускладнюють догляд за порожниною рота.

Якщо у дитини є генетична схильність до розвитку каріозних процесів і дефектів емалі, стоматолог також може порадити виконати фторування.

Протипоказаннями до проведення процедури можуть виступати надмірний вміст фтору в організмі або надлишкове його надходження з водою та їжею. Такі маніпуляції не виконують при індивідуальній непереносимості одного з компонентів ремінералізуючого засобу.

Як проходить фторування зубів у дітей

Результат проведення глибокого фторування залежить від точності і послідовності виконання маніпуляцій. Дії лікаря поетапні:

  1. Очищення зубної поверхні від нальоту. Для цього використовуються спеціальні інструменти і паста.
  2. Просушування емалі повітрям – щоб забезпечити відмінний контакт з засобом.
  3. Рівномірне нанесення гелю або лаку, що містить сполуки фтору, і знову просушування.
  4. Обробка зуба гідрооксидом кальцію.

В результаті таких маніпуляцій в дентинних канальцях утворюються сполуки фтористого кальцію, що забезпечує зміцнення тканин емалі. При простому фторуванні використовують спеціальні капи. Їх наповнюють гелем і надягають на 10–15 хв.

Фторування молочних зубів в стоматології «Слален» і «Юта»

Фторування зубів у дітей в Києві, а саме в Солом'янському районі, якісно виконують фахівці наших клінік. Ми маємо великий досвід роботи з маленькими пацієнтами. Надамо кваліфіковану допомогу в будь-якій ситуації, навіть в запущеній. Але краще не допускати ускладнень і справлятися з проблемою на ранніх етапах її виникнення.

Приводьте своїх дітей кожні 3–4 місяці на профілактичний огляд. Це дозволить зберегти посмішку вашої дитини здоровою.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.