ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Лікування карієсу Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Зміст послуги

Що таке карієс зубів

Карієс - процес руйнування зубної емалі та дентину, який провокує зовнішні та внутрішні чинники. Найчастіше виникає між зубами, так як це важкодоступні місця для чищення. Спочатку на зубі з'являється плямочка. Якщо не вживати заходів, з часом утворюється каріозна порожнина (знайома багатьом «дірка»). Тканини продовжують руйнуватися, розвиваються небезпечні запальні процеси.

Причини виникнення карієсу зубів

Каріозні процеси починаються в результаті життєдіяльності бактерій, що містяться у великій кількості в зубному нальоті. У разі несвоєчасного чищенні зубів шкідливі мікроорганізми інтенсивно розмножуються. Вони виділяють кислоту, яка сприяє розм'якшенню емалі. Це дозволяє бактеріям проникати глибоко та пошкоджувати зуб.

До зовнішніх факторів, що провокує карієс, відносять:

 • недотримання гігієни ротової порожнини;
 • спадковість;
 • порушення роботи імунної та травної систем;
 • неправильне харчування - нестача в раціоні білків, вітамінів, фтору;
 • часте вживання солодкого.

Варто врахувати, що стреси також негативно впливає на стан зубів.

Види карієсу та його лікування

Залежно від стадії ураження, по-різному будуть проявлятися зміни зубної тканини.

1. Початковий карієс (карієс у стадії плями)

На початковому етапі розвитку хвороби емаль стає жорсткою. Таке ураження неглибоке, в межах емалі, легко піддається лікуванню. Для цього видаляють хвору тканину, наносять засіб зі фтором, завдяки чому процес зупиняється.

2. Поверхневий карієс

При цьому виді - вражена емаль, але емалево-дентинне з'єднання не порушено. Зуб стає чутливим. Емаль втрачає блиск, стає жорсткою. Лікування: видалення уражених тканин, постановка пломби, анестезія за необхідністю.

3. Серединний карієс

Захворювання на цій стадії проявляється у вигляді потемніння, яке помітне крізь емаль. Згодом в зубі утворюється порожнина. При серединному карієсі пошкоджується не тільки емаль, а й дентин, в якому хвороба прогресує швидко.

Лікування на цьому етапі полягає у видаленні пошкоджених тканин. Стоматолог обробляє порожнину антисептиком, накладає пломбу. Лікар виконує дії, використовуючи місцеву анестезію (за потребою).

4. Глибокий карієс

Серйозні руйнування дентину спостерігаються при глибокому карієсі. Тканини розм'якшуються, змінюють колір. Утворюється велика порожнина. Причин занедбаності хвороби кілька:

 • не лікувався поверхневий або серединний карієс;
 • неправильно проведене пломбування;
 • дефекти та відколи зубів.

Лікування проводять з використанням анестезії. Лікар видаляє весь пошкоджений дентин і накладає пломбу. Навіть серйозні руйнування можна відновити, якщо вчасно вжити заходів. В іншому випадку виникає ризик ураження пульпи, що вимагає видалення її м'яких тканин, зубного нерва або ж самого зуба.

Ознаки наявності карієсу зубів

Крім темних точок на емалі та потемніння внутрішніх тканин, карієс має такі симптоми:

 • короткочасні больові відчуття при вживанні солодкого, кислого, гарячого або холодного;
 • неприємний запах з рота;
 • порожнини в зубах;
 • біль при попаданні в них їжі.

Якщо захворювання перейшло в пульпіт, постійно або періодично буде відчуватися гострий ниючий біль.

Діагностика карієсу зубів

Щоб вчасно виявити проблему, необхідно відвідувати стоматолога 2 рази на рік. Профілактичні огляди дозволять попередити перехід карієсу в запущену стадію та знизять ризик виникнення ускладнень. Варто пам'ятати, що виявлення хвороби на пізніх етапах розвитку вимагає більш складного та тривалого лікування. Вартість послуг при цьому буде вище.


Профілактика карієсу зубів

Щоб попередити хворобу у дітей, використовують сучасні методики:

 • глибоке фторування;
 • герметизація фісур;
 • проф.огляди з професійної гігієнічної чищенням.

Правильне харчування, дворазова чистка зубів, своєчасне видалення зубного каменя допоможуть запобігти хворобі у дорослих. Для очищення міжзубних проміжків варто використовувати йоржики, зубні нитки та іррігатори!!!

Етапи лікування карієсу зубів в стоматологічних клініках «Слален» і «Юта»


Візит до лікаря у багатьох асоціюється з страхітливим звуком бормашини та неприємними відчуттями. Але сучасна стоматологія пропонує безболісні методики для повернення здоров'я вашій посмішці. 

Головне, вчасно звернутися до лікаря, так як хвороба прогресує, і якщо її ігнорувати, наслідки будуть важкими - аж до втрати зуба. А це єдина тканина в людському організмі, яка не відновлюється.

Лікування карієсу нашими фахівцями передбачає виконання таких дій:

 • знеболювання (анестезія);
 • ізоляція зуба;
 • видалення уражених тканин зуба;
 • механічна та антисептична обробка утвореної порожнини;
 • її пломбування;
 • полірування пломби.

Анестезія потрібна в більшості випадків, але все залежить від вихідної ситуації.

Рішення приймається в кожному конкретному випадку на місці.

Чому варто довірити лікування карієсу стоматологічним клінікам «Слален» і «Юта»

Недороге, але якісне та безболісне лікування карієсу в Києві? Це не міф, а реальність. Звернувшись в наші клініки, ви отримаєте європейські методики лікування, гарантію на послугу (встановлені нами фотополімерні пломби служать десятки років).

Наша команда використовує інноваційні технології, стоматологічне обладнання та матеріали нового покоління - все для краси та здоров'я вашої посмішки.

               

Відповіді на популярні питання про лікування карієсу

1. Чому дірка (порожнина) в зубі супроводжується пекельним болем?

>> Все, що болить, пов'язане з нервами. Каріозна порожнина — відкриті ворота до пульпової камери, де перебуває нерв. Під впливом кислоти нерв запалюється, викликаючи сильний біль. Якщо зараження на початковій стадії, нерв можна врятувати. Якщо порятунок неможливий, нічого страшного. Лікар проведе пломбування каналів (ціна залежить від кількості каналів), і ваш зуб знову буде міцним і здоровим.

2. Чи існує генетична схильність до карієсу?

>> На жаль, так. Навіть діти хворіють карієсом. Легко піддається каріозному процесу саме слабомінералізована емаль. Але це не вирок. Навіть зі схильністю до карієсу можна значно поліпшити стан зубів, якщо правильно за ними доглядати.

3. Чому карієс з'являється в одних і тих же місцях?

>> Бактеріям найпростіше сховатися в природних поглибленнях зуба: в фісурах, між зубами, там, де важко дістати щіткою. Ми мало уваги приділяємо цим ділянкам, дозволяючи карієсу рости і розвиватися. І в один прекрасний день розуміємо, що лікування каналів зубів неминуче. Щоб цього не сталося, не потрібно лінуватися доглядати за ротовою порожниною.

4. Карієс заразний — правда чи вигадка?

>> Мабуть, карієс можна назвати заразним захворюванням, тому що він викликається патогенною мікрофлорою, яка може передаватися контактним шляхом. Тому припускаю, що заразитися карієсом можливо. Але потрібно розуміти, що наявність патогенної мікрофлори не означає карієс. Вона є в порожнині рота кожної людини, але карієс — це наслідок поганої гігієни, і розвивається він у всіх по-різному. Чи передаються патогенні бактерії, що викликають карієс? Так. Чи заразний сам карієс? Сумніваюся.

5. Чи обов'язково лікувати карієс на початковій стадії, якщо зуб не болить?

>> Це залежить від підходу людини до власного здоров'я. Хтось чистить зуби, а хтось їх лікує. Те ж саме з карієсом. Однозначно можу сказати, що карієс практично ніколи не болить. Дуже рідко в моїй практиці людина скаржиться на зуб, уражений карієсом. Тому лікувати його краще на початковій стадії, коли він поверхневий і не дійшов до нерва — щоб не запустити і не вдаватися до додаткового лікування, тому що потім буде і складніше, і довше, і дорожче. Для діагностики прихованого карієсу важливо відвідувати стоматолога для профілактичного огляду раз на півроку

6. Чи можна лікувати карієс молочних зубів без бормашини?

>> Є кілька методів препарування зубів без бормашини. Наприклад, ультразвуковим скалером. Якщо у дитини страх перед бормашиною, в деяких випадках можна використовувати екскаватор (ручний інструмент).

7. Чи існують якісь методи профілактики карієсу у дітей, крім покриття сріблом?

>> Для попередження розвитку дитячого карієсу стоматологи застосовують лаки і гелі, що містять фтор. Для захисту від карієсу молочних зубів повторення процедури необхідно робити раз на півроку

8. Якщо у батьків погані зуби, чи означає це, що дитина з народження буде схильна до ризику каріозної хвороби? Чи можна боротися зі спадковістю?

>> Однозначної відповіді на перше питання немає. Але навіть якщо зуби у вашої дитини схильні до розвитку карієсу, своєчасна профілактика зведе ризик до мінімуму

9. Кажуть, що в ранньому віці дітям можна зробити якусь профілактику, завдяки якій карієс молочних зубів їм буде не страшний. Така методика існує?

>> Швидше за все, мова іде про герметизацію фісур (так називаються борозенки на жувальній поверхні зубів). Заповнення глибоких фісур спеціальним пломбуючим засобом дійсно знижує ризик виникнення карієсу на жувальній поверхні зубів. Причому цю процедуру можна робити не тільки на молочних, а й постійних зубах. Але відмовитися від регулярного чищення зубів це не дозволить — адже інші поверхні зуба залишаються незахищеними.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами

Ми завжди раді вам допомогти! 

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.