ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію

Лікування карієсу

Лікування карієсу, або як допомогти хворому зубу


Найбільш часта причина зубного болю та звернення до стоматолога - карієс зубів, лікування якого сьогодні проводять за доступною ціною на вищому рівні. Візит до лікаря у багатьох асоціюється з страхітливим звуком бормашини та неприємними відчуттями. Але сучасна стоматологія пропонує безболісні методики для повернення здоров'я вашій посмішці. Головне, вчасно звернутися до лікаря, так як хвороба прогресує, і якщо її ігнорувати, наслідки будуть важкими - аж до втрати зуба. А це єдина тканина в людському організмі, яка не відновлюється.

Що таке карієс

Карієс - процес руйнування зубної емалі та дентину, який провокує зовнішні та внутрішні чинники. Найчастіше виникає між зубами, так як це важкодоступні місця для чищення. Спочатку на зубі з'являється плямочка. Якщо не вживати заходів, з часом утворюється каріозна порожнина (знайома багатьом «дірка»). Тканини продовжують руйнуватися, розвиваються небезпечні запальні процеси.

Причини виникнення

Каріозні процеси починаються в результаті життєдіяльності бактерій, що містяться у великій кількості в зубному нальоті. У разі несвоєчасного чищенні зубів шкідливі мікроорганізми інтенсивно розмножуються. Вони виділяють кислоту, яка сприяє розм'якшенню емалі. Це дозволяє бактеріям проникати глибоко та пошкоджувати зуб. До зовнішніх факторів, що провокує карієс, відносять:

 • недотримання гігієни ротової порожнини;
 • спадковість;
 • порушення роботи імунної та травної систем;
 • неправильне харчування - нестача в раціоні білків, вітамінів, фтору;
 • часте вживання солодкого.

Варто врахувати, що стреси також негативно впливає на стан зубів.

Види хвороби та її лікування

Залежно від стадії ураження, по-різному будуть проявлятися зміни зубної тканини.


1. Початковий карієс (карієс у стадії плями)

На початковому етапі розвитку хвороби емаль стає жорсткою. Таке ураження неглибоке, в межах емалі, легко піддається лікуванню. Для цього видаляють хвору тканину, наносять засіб зі фтором, завдяки чому процес зупиняється.

2. Поверхневий карієс

При цьому виді - вражена емаль, але емалево-дентинне з'єднання не порушено. Зуб стає чутливим. Емаль втрачає блиск, стає жорсткою. Лікування: видалення уражених тканин, постановка пломби, анестезія за необхідністю.

3. Серединний карієс

Захворювання на цій стадії проявляється у вигляді потемніння, яке помітне крізь емаль. Згодом в зубі утворюється порожнина. При серединному карієсі пошкоджується не тільки емаль, а й дентин, в якому хвороба прогресує швидко.

Лікування на цьому етапі полягає у видаленні пошкоджених тканин. Стоматолог обробляє порожнину антисептиком, накладає пломбу. Лікар виконує дії, використовуючи місцеву анестезію (за потребою).

4. Глибокий карієс

Серйозні руйнування дентину спостерігаються при глибокому карієсі. Тканини розм'якшуються, змінюють колір. Утворюється велика порожнина. Причин занедбаності хвороби кілька:

 • не лікувався поверхневий або серединний карієс;
 • неправильно проведене пломбування;
 • дефекти та відколи зубів.

Лікування проводять з використанням анестезії. Лікар видаляє весь пошкоджений дентин і накладає пломбу. Навіть серйозні руйнування можна відновити, якщо вчасно вжити заходів. В іншому випадку виникає ризик ураження пульпи, що вимагає видалення її м'яких тканин, зубного нерва або ж самого зуба.

Ознаки наявності проблеми

Крім темних точок на емалі та потемніння внутрішніх тканин, карієс має такі симптоми:

 • короткочасні больові відчуття при вживанні солодкого, кислого, гарячого або холодного;
 • неприємний запах з рота;
 • порожнини в зубах;
 • біль при попаданні в них їжі.

Якщо захворювання перейшло в пульпіт, постійно або періодично буде відчуватися гострий ниючий біль.

Діагностика карієсу

Щоб вчасно виявити проблему, необхідно відвідувати стоматолога 2 рази на рік. Профілактичні огляди дозволять попередити перехід карієсу в запущену стадію та знизять ризик виникнення ускладнень. Варто пам'ятати, що виявлення хвороби на пізніх етапах розвитку вимагає більш складного та тривалого лікування. Вартість послуг при цьому буде вище.


Профілактика виникнення карієсу

Щоб попередити хворобу у дітей, використовують сучасні методики:

 • глибоке фторування;
 • герметизація фісур;
 • проф.огляди з професійної гігієнічної чищенням.

Правильне харчування, дворазова чистка зубів, своєчасне видалення зубного каменя допоможуть запобігти хворобі у дорослих. Для очищення міжзубних проміжків варто використовувати йоржики, зубні нитки та іррігатори!!!

Етапи лікування карієсу в клініках «Слален» і «Юта»

Лікування карієсу нашими фахівцями передбачає виконання таких дій:

 • знеболювання (анестезія);
 • ізоляція зуба;
 • видалення уражених тканин зуба;
 • механічна та антисептична обробка утвореної порожнини;
 • її пломбування;
 • полірування пломби.

Анестезія потрібна в більшості випадків, але все залежить від вихідної ситуації. Рішення приймається в кожному конкретному випадку на місці.

Чому варто довірити лікування карієсу стоматологічним клінікам «Слален» і «Юта»

Недороге, але якісне та безболісне лікування карієсу в Києві? Це не міф, а реальність. Звернувшись в наші клініки, ви отримаєте європейські методики лікування, гарантію на послугу (встановлені нами фотополімерні пломби служать десятки років) за доступною ціною. Наша команда використовує інноваційні технології, стоматологічне обладнання та матеріали нового покоління - все для краси та здоров'я вашої посмішки.

               

×
Зворотній зв'язок