ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Кюретаж ясен Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Кюретаж – ефективний спосіб лікування стоматологічних захворювань

Професійне чищення зубів справляється із зубним каменем, нальотом. Але є ділянки, недоступні для стандартних методів очищення. Тому при показаннях стоматологи рекомендують виконати кюретаж пародонтальних кишень. Ця процедура дозволяє також позбутися від патологічно змінених м'яких тканин під яснами, які неможливо видалити під час чищення. У результаті згладжується поверхня коренів зубів, що сприяє кращому закріпленню ясен до неї та зменшення глибини кишень.

Що таке кюретаж ясен і зубів

Кюретаж – ефективна процедура сучасної стоматології, яка виконується в лікувально-профілактичних цілях. Полягає вона у вишкрібанні хворих тканин пародонтальної кишені (простір між яснами та зубним коренем), пророслого епітелію, патогенних відкладень і зубного нальоту. Усі ці фактори провокують розвиток пародонтиту. Дії виконуються за допомогою спеціальних інструментів – кюретів, лазерного або ультразвукового обладнання, які й визначають вартість лікування.

Багато хто плутає кюретаж зубів із професійним чищенням. Але між маніпуляціями є відмінності. При проведенні кюретажу не тільки видаляються відкладення, але й чистяться пародонтальні кишені. Це дозволяє позбутися всіх бактерій, які призводять до запальних процесів. Маніпуляції виконують під дією місцевої анестезії. Своєчасно проведена процедура – це гарантія швидкого одужання.

Види кюретажу

Є два різновиди процедури:

 1. Закритий кюретаж. Виконується, коли глибина ясенних кишень становить не більше 0,5 см. Для проведення таких маніпуляцій не потрібно попередньо робити надріз. Їх мета – очистити невеликі пародонтальні кишені або зменшити глибокі.
 2. Відкритий кюретаж. Проводиться, коли кишені глибокі (понад 0,5 см). Назва процедури визначена необхідністю робити в області міжзубних сосочків надріз ясен, щоб отримати доступ до пародонта.

Іноді розсічення може не вистачити для вискоблювання бактерій. Тоді роблять клаптикову операцію, у ході якої відшаровують ділянки ясен. Це дає можливість оголити корінь і частину кістки, після чого лікар виконує очищення. У кінці процедури стоматолог фіксує клаптики ясен спеціальною пов'язкою. До пародонтальних кишень поміщають трансплантати тваринного або хімічного походження.

Показання до процедури

Кюретаж ясен призначають лікарі при діагностованому гінгівіті або пародонтиті, оскільки ці хвороби супроводжуються запаленням тканин пародонта, зубними відкладеннями. Ясна стають рухомими, а пародонтальні кишені збільшується. Процедуру призначають також у таких випадках:

 • у міжзубних щілинах постійно застряють залишки їжі, які створюють сприятливе середовище для розвитку бактерій і викликають неприємні відчуття;
 • спостерігається кровоточивість ясен під час чищення зубів або пережовування твердої їжі;
 • ясна стають пухкими й червоними;
 • виникають больові відчуття при жуванні;
 • зубоясенна кишеня стала дуже великою, оголився корінь;
 • присутні тверді відкладення на зубній поверхні.

Часто виконують кюретаж лунки видаленого зуба. Зазвичай чистять її відразу після оперативного втручання, але вишкрібання проводять і через деякий час. У більшості випадків воно потрібно, якщо в лунці розвивається запалення, до чого призводить інфікування рани. Друга причина для проведення кюретажу після видалення зуба – відсутність сухої лунки. Це трапляється, коли не утворюється згусток крові через захворювання, пов'язані зі згортанням, або через вимивання його слиною. А він потрібен для захисту рани від проникнення бактерій.

Протипоказання для проведення кюретажу

Процедуру не проводять у таких випадках:

 • при ГРЗ або ГРВІ;
 • при фіброзній патології ясен;
 • коли запалення у тканинах пародонта супроводжуються гнійними виділеннями;
 • при 3-й і 4-й стадіях рухливості зубів.

Інфекційні захворювання рота також є протипоказаннями до таких маніпуляцій.

Як проходить кюретаж у клініках «Слален» і «Юта»

Виявивши в себе неприємні ознаки, необхідно відразу звернутися до стоматолога. Шукаєте надійну клініку в Солом'янському районі Києва? Ми пропонуємо свої послуги. Наші фахівці мають досвід виконання кюретажу різної складності. За результатами огляду лікар призначить проведення процедури найбільш ефективним, безболісним способом з урахуванням індивідуальних показань.

Після введення анестетика доктор очистить поверхню коренів до самого дна пародонтальної кишені. М'які тканини при цьому не пошкоджуються. Лікар призначить дату наступного візиту, щоб перевірити зміни глибини кишень і скласти план дій з профілактики запалення.

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

Ми завжди раді Вам допомогти!

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.