ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Видалення зубу Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Видалення зубів, або коли іншого виходу немає

Збереження цілісності та здоров'я зубного ряду – головне завдання сучасної стоматології. Тому видалення зуба – крайня міра. Але, на жаль, бувають випадки, коли доводиться до неї вдаватися. Якщо вас спіткала та ж доля, не турбуйтеся. Сьогодні є різні способи поповнення зубного ряду – міст, коронки, імпланти. Сама процедура видалення виконується з використанням якісних анестетиків, які допоможуть уникнути болю.

Причини видалення зуба

Захворювання щелеп і зубів при запущеній стадії свого розвитку призводять до того, що виконувати лікування вже немає сенсу. Зуб підлягає видаленню в таких випадках:

 • глибокий карієс з ураженням зубного кореня;
 • запущений періодонтит;
 • механічна травма, коли відновити зуб уже немає можливості;
 • інфекційне запалення ясен й навколозубної кістки;
 • запущений пародонтит, коли оголюються корені, з'являються сильна хиткість зубів і великі щілини між ними;
 • зайвий елемент у зубному ряді при проведенні лікування ортодонтом;
 • неправильне положення зубів мудрості;
 • кіста або гранульома на корені, яку нема можливості вирізати;
 • доброякісна пухлина щелепи.

Часто доводиться видаляти й молочні зуби в дітей.

Протипоказання до видалення зубів

Лікарі радять почекати з процедурою в таких випадках:

 • на початковому терміні вагітності та в її кінці;
 • при інфекційних захворюваннях, ГРВІ;
 • при цукровому діабеті або серцево-судинних хворобах у стадії декомпенсації;
 • при перенесеному інфаркті міокарда, після якого не пройшов ще рік.

Психічні розлади та їх загострення також є протипоказаннями до виконання таких маніпуляцій.

Особливості видалення зубів

Видалення зубів важливо виконати правильно, тому процедуру варто довірити професіоналу. Він зробить усе максимально акуратно, щоб зберегти кістку та м'які тканини. Високий травматизм подовжує реабілітацію, а також впливає на майбутнє протезування. Значні руйнування тканин ускладнюють заповнення зубного ряду, а іноді взагалі перешкоджають використанню імплантів. Для повного загоєння лунки знадобиться близько місяця. Але вже через 1–2 тижні вона затягується кісткою.

Видалення зубів механічним способом передбачає використання щипців та інших стоматологічних інструментів. Це може викликати в пацієнта страх і негативні емоції. Сучасна стоматологія пропонує безболісний спосіб видалення зубів – ультразвуком. Спеціальним апаратом розсікають кістку, при цьому тканини ясен не зачіпаються. Крім мінімального травмування, можна виділити інші переваги процедури:

 • висока точність;
 • короткий реабілітаційний період;
 • антибактеріальний ефект.

Це відмінний спосіб для виконання втручання у важкодоступних місцях, а також для підготовчого перед імплантацією етапу. Необхідність використання такого обладнання впливає на ціну послуги.

Підготовка до оперативного втручання

Оскільки видалення зуба – це хірургічна маніпуляція, необхідно правильно до неї підготуватися:

 • попередньо поїсти;
 • відмовитися від вживання алкоголю напередодні процедури;
 • не споживати каву та міцний чай, які підвищують тиск і збільшують ризик кровотечі.

Якщо в пацієнта є алергія на лікарські препарати, потрібно попередити стоматолога. Також варто розповісти про свої страхи, особливо коли складно їх подолати. Доктор розповість докладно про процедуру. У разі потреби може дати заспокійливе.

Як діяти після видалення зубу

Не варто поспішати йти з клініки відразу після процедури. Краще затриматися хоча б на 15 хвилин, щоб побути під наглядом лікарів. Це допоможе медперсоналу переконатися, що в пацієнта не паморочиться в голові та тиск у нормі. Після оперативного втручання необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

 1. Потримати на місці лунки, що утворилася, стерильний ватний тампон протягом 30–40 хвилин після процедури. Це потрібно для того, щоб зупинити кровотечу й запобігти попаданню мікробів до рани.
 2. Не палити, не їсти тверду та гостру їжу першу добу після видалення.
 3. Зуби чистити тільки м'якою щіткою.
 4. Не виконувати важку фізичну роботу. Також тиждень не займатися вправами – дайте рані затягнутися.

Коли перестане діяти анестетик, з'явиться біль. Якщо він сильний, можна прийняти знеболювальне (лікар підкаже, яке). Може також з'явитися набряк. У такому разі треба прикладати до хворого місця пакет з льодом – тримати по 20 хвилин з перервами на 15 хвилин. Варто врахувати, що полоскання можуть викликати кровотечу. Тому проводити їх потрібно акуратно, починаючи з 3-го дня після маніпуляцій.

Етапи видалення зубів у клініках «Слален» і «Юта»

Наші лікарі проводять спочатку ретельну діагностику. Коли є хоча б мінімальний шанс, вони пробують врятувати зуб. Можливо, знадобиться тільки видалення нерва. Але, якщо хірургічних маніпуляцій не уникнути, лікар призначає аналізи для виявлення інфекцій. У деяких випадках може прописати курс антибіотиків.

Перед видаленням вводять анестетик. Пацієнт відчуває тільки тиск. Після процедури лікар проводить докладний інструктаж. Через деякий час сусідні зуби починають зміщуватися в бік вільної лунки, тому стоматолог визначає час, коли краще виконати протезування.

Переваги видалення зубів у клініках «Слален» і «Юта»

Наші фахівці видалять зуб з мінімальними травмуванням тканин і дискомфортними відчуттями для пацієнта. Ми використовуємо сучасні знеболювальні засоби, новітнє стоматологічне обладнання та якісні шовні матеріали.

Запрошуємо мешканців Солом'янського та інших районів Києва на консультацію. Ми подбаємо про здоров'я вашої посмішки!

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

Ми завжди раді Вам допомогти!

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.