ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Установка коронок Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Встановлення коронок: показання, види, особливості

Коронка – конструкція, яка дає можливість приховати дефекти зубів в ряду, а також зміцнити їх. Може бути постійною або тимчасовою, виготовляється з різних матеріалів і відновлює не тільки красу усмішки, але й жувальні функції щелепної системи. Встановлення коронок вважається найбільш популярною послугою у стоматологічних клініках, тому що має низьку ціну, вироби можна застосовувати для відновлення естетики та функціональності рядів на верхній і нижній щелепах.

Показання та протипоказання для проведення маніпуляції

Звичайно, коронку можна встановити виключно у разі бажання пацієнта, але існує низка чітких медичних показань до такої процедури. До них належать такі:

 • зруйнована коронкова частина власного зуба більше ніж на 50%, але при цьому його корені повністю збережені та здорові;
 • емаль анормально стирається;
 • розмір зуба некоректний, і для відновлення естетики усмішки потрібно його змінити;
 • відтінок емалевого покриття став темним або жовтуватим, звичайне відбілювання не приносить позитивних результатів;
 • на поверхні є відколи та тріщини;
 • раніше були встановлені пломби, які вже вимагають заміни.

Якщо є прямі показання до встановлення коронок, то наступним етапом після діагностики будуть вибір матеріалу для виготовлення конструкції й безпосереднє виконання процедури. Але варто врахувати й протипоказання, які озвучені у протоколах до маніпуляції, – бруксизм, пародонтит і пародонтоз, патологічний прикус, гостра форма внутрішніх захворювань, знижений загальний імунітет, підвищена температура тіла пацієнта. Спочатку лікар доб'ється одужання або стабілізації стану клієнта й тільки після цього буде виконувати свою роботу.

Види зубних коронок

Зубні коронки представлені кількома видами. Класифікація ведеться за матеріалом, який використовується для їх виготовлення. Виділяють такі вироби:

 • металеві – зі сплаву кобальту та хрому. Виріб виготовляється шляхом лиття. Відзначається високою міцністю, низькою вартістю, але високою ймовірністю розвитку алергії в пацієнта на матеріал;
 • металокерамічні – каркас виготовляють з металу, видиму поверхню покривають стоматологічним фарфором. Можна підібрати відтінок протеза до природної емалі. Виріб не пошкоджує м'які тканини, не викликає алергію;
 • керамічні – вирізняються високими естетичними характеристиками, тому найчастіше використовуються при протезуванні зубів. Термін служби конструкції становить 10 років. Цей тип стійкий до зносу;
 • пластикові – цей матеріал використовується для виготовлення тимчасових коронок. Вони носяться до моменту встановлення постійних, відзначаються низькою вагою та схожістю з поверхнею збережених у роті зубів.

Усі матеріали не відторгаються організмом і вважаються безпечними для здоров'я людини. Вибір залежить від того, куди належить встановити протез – для передніх зубів оптимально підходить кераміка, на жувальні може бути встановлена й металева конструкція. Універсальною у виборі вважається металокераміка – вона і міцна, і естетична, встановлення допускається на будь-які зуби.

Як здійснюється процедура зі встановлення зубних коронок

Робота з заміни відсутнього зуба або встановлення коронки на сильно зруйнований зуб виконується за протоколом. А він передбачає виконання декількох етапів:

 1. Огляд ротової порожнини, рентгенівське дослідження. У разі показань до протезування зубів визначається вид виробу.
 2. Підготування елемента – очищення тканин від каріозного ураження, видалення старої пломби та нерва за показаннями. Може бути встановлена спеціальна антисептична вкладка.
 3. Виготовлення зліпка й підбір відтінку майбутнього штучного зуба – виконується для передачі вихідних даних до зуботехнічної лабораторії.
 4. Приміряння зробленої зуботехніком коронки, у разі потреби коригування її розміру та форми. Якщо її посадка й зовнішній вигляд задовольняють пацієнта та стоматолога, то виконується фіксація за допомогою стоматологічного цементу.
 5. Полірування виробу, яке забезпечує рівну поверхню та блиск.

Поки розглянута конструкція виготовляється в лабораторії, лікар повинен забезпечити клієнта тимчасовою коронкою на зуб. Робиться вона з пластику, носиться короткий час і вимагає дбайливого ставлення – жувальне навантаження повинне бути мінімальним.

Як доглядати за протезами для продовження їх терміну служби

Поставити коронку – це завдання стоматолога, він дасть чіткі гарантії й пояснить, як правильно доглядати за конструкціями: потрібно запобігти їх руйнуванню, пошкодженню. Слід продовжувати проводити стандартні гігієнічні процедури – чистити зуби двічі на добу, застосовувати флос (не підходить для злитої конструкції з декількох протезів), регулярно застосовувати ополіскувачі. Важливо використовувати м'які щітки й пасти без абразивних частинок у складі.

У «Слален» і «Юта», клініках Солом'янського району Києва, встановлення коронок на зуби – це робота, яка виконується на професійному рівні та з гарантіями для пацієнтів. За вартістю цей варіант протезування є найприйнятнішим, термін служби виробів становить 10-12 років, а у разі належного догляду й більше.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами

Ми завжди раді вам допомогти! 

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.