ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Установка коронок

Коронка на зуб: особливості установки в клініках «Слален» і «Юта»

Сучасні стоматологічні методики дозволяють ефективно замінити відсутні або зміцнити існуючі зуби. Оптимальне рішення в цьому випадку — коронка на зуб. Вона повторює форму і колір природного зубного ряду, повертає жувальну функцію, сприяє рівномірному розподілу навантаження на щелепу.

Такий вид протезування користується популярністю в стоматології. Наші клініки «Слален» і «Юта» — не виняток. При своєчасному зверненні ми допоможемо продовжити життя вашого зуба.

Що таке зубна коронка

Коронка — це стоматологічна конструкція, яка призначена для захисту, підтримки, відновлення форми зубного ряду. Являє собою «футляр» для зуба.

Якщо руйнування сильні (більше 2/3), в нашій лабораторії виготовлять куксову вкладку. Вона має кореневу і коронкову частини. Перша фіксується в каналі, друга служить опорою, на яку надягається коронка.

Такий протез встановлюють також на імплант після видалення зуба. Правильно виготовлена конструкція добре лягає на основу. Її установка не порушує прикус. Завдяки цьому конструкція працює коректно і служить довго.

Показання для установки зубних коронок

Коронку встановлюють в таких випадках:

 • тверді зубні тканини зруйновані більш ніж наполовину, але корінь ще здоровий;
 • змінився відтінок емалі;
 • аномальне її стирання;
 • присутні дефекти (тріщини, відколи);
 • великі міжзубні проміжки;
 • потрібно змінити розмір зуба;
 • є старі пломби, що вимагають заміни.

З огляду на клінічну картину лікар виконує протезування або реставрацію зубів.

Види коронок

Залежно від матеріалу виготовлення розрізняють такі види коронок:

 1. Металеві. Виробляються зі сплаву кобальту і хрому методом суцільного лиття. Це бюджетний варіант, що відрізняється високою міцністю і довговічністю. Не викликає захворювань слизової. Недоліки — низькі естетичні якості, ймовірність алергічної реакції на матеріал.
 2. Металокерамічні. Мають металевий каркас (частіше сплав кобальту і хрому), який покривають керамікою. Колірна палітра емалей широка, що дозволяє підібрати необхідний відтінок під природні зуби. Тканини в місці контакту не ушкоджуються. Коронка щільно прилягає до зуба, що знижує ймовірність рецидиву карієсу. Металокераміка підходить багатьом пацієнтам завдяки оптимальному співвідношенню ціни-якості.
 3. Керамічні. Безметалева кераміка відрізняється високими естетичними властивостями, тому часто використовується для реставрації передніх зубів. Хоча вартість матеріалу вища, витрати повністю виправдовують себе. Термін експлуатації таких коронок становить понад 10 років. Вони легкі, світлопроникні і стійкі до зносу.
 4. Пластикові — легкі та естетичні вироби. Використовуються для виготовлення тимчасових конструкцій, так як не володіють високою міцністю.

У клініках «Слален» і «Юта» використовуються матеріали високої якості, котрі не викликають відторгнення.

Як відбувається установка коронки на зуб

Установка зубної коронки в клініках «Слален» і «Юта» виконується поетапно:

 1. Проводиться огляд. Стоматолог оцінює стан проблемного зуба, проводить рентгенівське дослідження. При відсутності протипоказань визначається оптимальний вид протезування з урахуванням різних факторів: оптимального навантаження, стану «сусідів» і побажань пацієнта по естетиці та вартості послуги.
 2. Готується зуб. При необхідності лікар забирає стару пломбу, лікує карієс. Потім проводить препарування. Якщо є показання, виготовляється куксова вкладка.
 3. Знімається зліпок і підбирається колір майбутньої конструкції.
 4. Виготовляється гіпсова модель, на якій буде виготовлятися коронка.
 5. Коронка приміряється і фіксується. Якщо результат прийнятний, при наступному відвідуванні стоматології лікар поставить її на спеціальний цемент і відполірує поверхню. Це забезпечить природний вигляд.

На час виготовлення коронки стоматолог повинен поставити тимчасовий захист для зуба — пластиковий протез або пломбу.

Догляд за зубними коронками

Після установки конструкції ортопед розповість, як доглядати за порожниною рота. Якщо не дотримуватися його рекомендацій, пошкодиться сам протез і зуб під ним.

Щоб такого не сталося, варто раз в півроку відвідувати клініку для профілактичних оглядів. Кожен день вдома потрібно чистити зуби (мінімум два рази). Зубна щітка не повинна травмувати ясна.

Бажано застосовувати спеціальні ополіскувачі для очищення ротової порожнини і зубну нитку, щоб видалити залишки їжі в важкодоступних місцях.

Записуйтеся на прийом в одну з наших клінік, і ми забезпечимо вас оптимальним рішенням вашої проблеми. Чекаємо на вас!

Ми завжди раді Вам допомогти!

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.