ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Установка вінірів Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Вініри – що це таке, коли застосовуються

Вінірами в стоматології називають тонкі накладки на зуби, виготовлені з полімерних матеріалів. Вони використовуються для проведення художньої, естетичної реставрації та вперше були встановлені у 30-му році минулого століття. У стоматологічній клініці пацієнту можуть запропонувати різні види зазначених виробів, і варто знати відмінності, переваги й недоліки їх використання, щоб після реставраційних робіт отримати очікуваний результат.

Основне призначення вінірів

Вініри на зуби – це конструкція ортопедичного типу, яка розв’язує естетичні проблеми усмішки людини. Їх використовують для:

 • приховування щілин між зубами;
 • візуальної корекції потемнілої емалі, якщо стандартні методи відбілювання протипоказані;
 • виправлення форми зубів для створення цілісного, гармонійного вигляду всього ряду.

Зазначений тип зубних накладок стане оптимальним рішенням у тому разі, якщо через недосконалість усмішки людина відчуває психологічні незручності, у неї розвивається комплекс невпевненості в собі.

Показання та протипоказання до встановлення

Одного бажання пацієнта для встановлення виробів недостатньо. Стоматолог повинен буде провести обстеження ротової порожнини та зрозуміти, чи є прямі показання до такої процедури. Фахівець не тільки погодиться з бажанням клієнта, але й сам рекомендуватиме провести естетичну реставрацію в таких випадках:

 • широкі проміжки між зубами;
 • незначні відколи й неглибокі тріщини на поверхні;
 • невідповідність розмірів і форм окремих зубів у ряду;
 • потемніння поверхні та зміна кольору раніше встановлених пломб;
 • флюороз, пов'язаний із підвищеним вмістом фтору у воді, що проявляється утворенням коричневих плям на емалі.

Стоматолог може поставити накладки й у тому випадку, якщо пацієнт мотивує своє бажання власним психологічним дискомфортом.

Але є й деякі протипоказання до встановлення:

 • дитячий і підлітковий вік – потрібно дочекатися закінчення природного процесу формування кісток, а це відбувається у 23 роки;
 • підтверджений бруксизм – звичка стискати щелепи та скреготати ними уві сні, яка має психологічний характер;
 • активні, постійні заняття контактними видами спорту – гарантувати довгий термін служби накладних пластинок лікар не зможе.

Кожен випадок розглядається індивідуально. Наприклад, якщо пацієнт хоче встановити вініри без медичних показань, просто для задоволення власних амбіцій і бажань, то спочатку лікар запропонує інші варіанти розв’язання проблеми.

Види реставраційних пластинок, особливості застосування

У стоматології використовують два види накладок для естетичної реставрації – керамічні та композитні (прямі). Вибір конкретного залежить від стану твердих тканин ротової порожнини й результатів, які пацієнт очікує отримати від маніпуляції.

Керамічні

Їх виготовляють у зуботехнічній лабораторії за попередньо отриманим зліпком від лікаря профільної клініки. Зуботехнік надає їм потрібні форму, розмір і відтінок, стоматолог фіксує керамічну накладку на поверхні зубів стоматологічним цементом.

Вініри візуально не відрізняються від природного емалевого покриття, мають мінімальну товщину (не більше ніж 0,7 мм). Для їх встановлення не потрібне сильне обточування елементів.

Прямі (композитні)

Композитні пластинки виготовляються протягом одного візиту до клініки, поки пацієнт знаходиться у кріслі стоматолога. Пластичний матеріал наноситься на проблемний зуб, потім лікар надає йому потрібну форму. Для затвердіння композиту фахівець використовує спеціальну поляризаційну лампу. Основна перевага такого виду виробу для естетичної реставрації – суттєва економія часу, тому що немає потреби виготовляти зліпок і звертатися за допомогою до зуботехнічної лабораторії.

Встановлення композитних пластинок не в кожному випадку вимагає обов'язкового сточування емалевого шару, процес не такий трудомісткий, тому й вартість цієї послуги цілком доступна. Вони оптимально підходять для пацієнтів, яким необхідно відреставрувати 2-3 зуби, і загальна ціна процедури буде набагато нижче, ніж виготовлення та встановлення керамічної накладки на один зуб.

Важливо пам'ятати, що деякі стоматологічні установи пропонують поставити порцелянові вініри, але це просто маркетинговий хід. Вони повністю ідентичні керамічним виробам: мають таку саму товщину, якісні характеристики, виготовляються за тією самою технологією.

Процедура встановлення накладок – відповіді на найпопулярніші питання

Якщо потрібно встановити прямі вініри, то вибраний матеріал наноситься пошарово на проблемні зуби пацієнта. Ця робота проходить в кілька етапів:

 • емалеву поверхню піддають обробленню – інструментальному або медикаментозному) – забезпечується щільне прилягання матеріалу;
 • композитну масу наносять пошарово, обробляється тільки фронтальна частина;
 • формують потрібну форму;
 • впливають на вже сформовану накладку спеціальною лампою;
 • полірують затверділу поверхню для додання їй характерного блиску.

Усі робота зі встановлення композитних виробів виконується за одне відвідування стоматологічного закладу. А ось при виборі керамічних пластинок пацієнт повинен буде кілька разів прийти до лікаря: підготувати зуби (обточити) і зняти зліпки, приміряти готові вироби та при задовільному результаті відразу їх зафіксувати. На час виготовлення накладок для естетичної реставрації стоматолог порекомендує носити знімні захисні конструкції, які підходять і для нижніх зубів, і для верхніх.

Питань з приводу доцільності застосування вінірів багато, відповіді на них можна отримати й на первинному прийомі у стоматолога. Але набагато краще, якщо пацієнт відвідає клініку вже теоретично підготовленим, знаючи всі нюанси, особливості процедури естетичної реставрації.

Чим вініри відрізняються від коронок?

Для встановлення коронки лікар змушений буде обточувати весь зуб по колу, тоді як під естетичну накладку обробляється тільки його фронтальна частина.

Вініри не встановлюються на «мертві» зуби, у яких видалений нерв. Якраз коронки в такому разі будуть доречні.

Скільки триває встановлення?

Якщо вибір припав на керамічні вироби, то процес виготовлення та встановлення займає близько 3 тижнів, необхідні кілька візитів. Сама фіксація виконується приблизно за пів години.

У разі композитного реставрування знадобиться витратити на кожен зуб 20-30 хвилин, перерва на час роботи зуботехніка не знадобиться.

На які зуби можна встановити накладки?

Найчастіше процедура виконується для реставрації передніх зубів, які беруть активну участь у формуванні красивої усмішки. Достатньо встановити пластинки на 6 верхніх фронтальних зубах, щоб позбавити пацієнта психологічного дискомфорту. Обов'язково потрібно буде переконатися в тому, що нова поверхня гармонує з нижнім рядом.

Чи буде боляче під час маніпуляції? Чи оборотний процес?

Під час процедури застосовують місцеву анестезію, і тому під час обточування емалевої поверхні й інших маніпуляцій болю немає. Потрібно пам'ятати, що емаль після спилювання не відновлюється, процес встановлення накладок необоротний.

Який термін служби вінірів і від чого він залежить?

Самі по собі вироби практично вічні за терміном служби, їх слабке місце після встановлення – цемент, який із часом старіє і втрачає міцність. Гарантія на носіння дається на 10-15 років, деякі види фіксувального стоматологічного матеріалу мають термін служби аж до 20 років. Довговічність результату естетичної реставрації залежить від правильності виконання процедури – на зубах не повинно бути каріозного ураження, потрібно ретельно ізолювати поверхню від вологи.

Що потрібно знати про догляд?

Вініри – це не звільнення людини від щоденної гігієни ротової порожнини. Ці накладки «бояться» різких перепадів температур, механічних пошкоджень. А ось напої можна вживати будь-які – каву, вино, міцний чай, соки, хоча вони й містять у своєму складі велику концентрацію фарбувальних речовин.

Яка вартість керамічних і композитних пластинок?

У «Слален» і «Юта», клініках Солом'янського району Києва, ціна на вініри не озвучується до обстеження пацієнта та вибору конкретного виду виробу. Композитна реставрація завжди буде дешевшою за керамічну – процедура проводиться за одне відвідування стоматолога, до роботи не залучається зуботехнічна лабораторія, немає потреби в застосуванні тимчасових знімних накладок.

Виправити криві зуби, зробити усмішку естетично приємною, позбавити людину психологічного дискомфорту, усунути міжзубні щілини – з цими завданнями успішно справляється художня реставрація. Потрібно лише звернутися за консультацією до стоматолога, щоб отримати чіткі рекомендації з приводу доцільності встановлення вінірів.

Відповіді на популярні питання про вініри

1. Який термін служби вінірів?

>> Термін служби керамічних вінірів за статистикою — 7 років і більше. На довговічність вінірів впливає якісна щоденна гігієна порожнини рота, регулярне відвідування стоматолога двічі на рік з виконанням обов'язкової професійної гігієнічної чистки та інших рекомендацій лікаря.

2. Чи боляче встановлювати вініри?

>> Сучасне місцеве знеболення (анестезія) дозволяє виконувати всі процедури, пов'язані з виготовленням вінірів, без будь-якого дискомфорту.

3. Як доглядати за вінірами?

>> Слід чистити зуби два рази на день (вранці і ввечері). Бажано полоскати рот після їжі і використовувати зубну нитку. Варто уникати різких перепадів температури під час прийому їжі: наприклад, не їсти морозиво відразу після гарячої кави. Також не рекомендується розгризати горіхи, насіння і іншу тверду їжу. Якщо у вас бруксизм, то вночі необхідно надягати капу. Ці прості правила позбавлять вас від карієсу і необхідності дострокової реставрації.

4. Для чого потрібно обточувати зуби?

>> Сучасні технології дозволяють зробити вініри дуже тонкими. Їх мінімальна товщина в деяких ситуаціях становить всього 0.2–0.3 мм. Проте для виготовлення навіть таких тонких вінірів необхідно деяке зішліфовування тканин зуба. Зішліфовування (препарування зуба) проводиться для того, щоб звільнити місце для вініра на поверхні зуба, виключити тиск на ясна і забезпечити надійне з'єднання вініра з поверхнею зуба.

5. Чи можна обійтися без обточування?

>> Дійсно, існує технологія виготовлення вінірів, що не вимагає зішліфовування тканин зуба. Але застосувати цю технологію можна далеко не всім і не завжди. Обмежень, що не дозволяють її використовувати, досить багато, а результат не завжди настільки хороший, щоб виправдати свою високу вартість.

6. Чи викликають вініри дискомфорт?

>> Будь-яке стоматологічне лікування, в тому числі установка вінірів, може викликати певний дискомфорт, як в процесі лікування, так і після його завершення. Стоматолог завжди заздалегідь попереджає про ці не найприємніші нюанси, дає поради, як згладити дискомфорт і в яких ситуаціях варто негайно звернутися до лікаря. Вініри є малоінвазивним стоматологічним лікуванням, не створюють особливого дискомфорту в процесі виготовлення і вимагають мінімальної адаптації після установки.

7. Чому вініри відрізняються за ціною? У чому різниця?

>> Як на будь-який продукт або витвір мистецтва, ціна визначається за багатьма параметрами-показниками:

 • матеріал, його собівартість;
 • технологія виготовлення, трудовитрати;
 • і, звичайно, рівень майстерності, кваліфікації і досвіду фахівців.

8. Підкажіть, чи можна встановити вініри, якщо на передніх зубах пломби?

>> Так. Великі пломби є показанням для протезування. Від розміру пломби залежить, вініри або коронки будуть показані в даному випадку. Якщо пломби займають більше 30% тканин зуба, то рекомендується ставити коронки

9. Що робити, якщо під вініром розвинувся карієс?

>> Карієс під вінірами розвинутися не може за умови дотримання технології. А ось якщо під вінірами були старі пломби, то карієс може бути під ними. Тому бажано міняти старі пломби перед установкою вініра.

10. А якщо вінір пошкодиться, скажімо, трісне або відколиться?

>> Зуби під час жування зазнають навантаження, порівняне з навантаженням на деталі двигуна автомобіля, що рухається. Тому відколи або тріщини іноді можуть бути. Тоді просто потрібно звернутися до свого стоматолога і замінити один зламаний вінір.

11. Скажіть, будь ласка, чи змінюють з часом коронки і вініри колір?

>> Так це може статися з кількох причин: погана гігієна або наліт на зубах. Якщо вінір занадто тонкий, то з часом через нього може просвічуватися свій темний зуб. У цьому основний недолік ультратонких вінірів та інших люмінірів

12. У мене встановлені вініри на зону посмішки, чи можна робити чистку?

>> Не тільки можна, а й треба. Але робити це повинен кваліфікований фахівець з досвідом і знаннями того, як робити це правильно, щоб не пошкодити вініри.

13. Підкажіть, якщо я п'ю багато кави, чи потемніють від цього мої вініри?

>> Якщо зуби не чистити, то вони потемніють, навіть якщо пити тільки молоко. За умови гарної гігієни вініри свій колір не поміняють

14. Чи можна встановити тільки 1 вінір?

>> Так, якщо цього вимагає клінічний випадок.

15. А на жувальні зуби теж встановлюють вініри?

>> Так, на жувальні зуби встановлюють вініри.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами

Ми завжди раді вам допомогти! 

 

Другие услуги стоматологических клиник "Слален" и "Юта"

 

    Стоматологическая   терапия      Пародонтология        Протезирование   зубов      Имплантация   зубов    Детская стоматология        Xирургическая   стоматология  
Лечение кариесаЛечение гингивитаУстановка винировИмпланты Any One MegaGenГерметизация фиссур у детейРезекция зуба
Лечение пульпитаЛечение пародонтитаБезметалловая керамикаИмпланты Bio HorizonsЛечение пародонтита у детейКюретаж десны
Лечение периодонтитаПлазмотерапия десенУстановка коронокИмпланты StraumannФторирование зубов у детейУдаление кисты зуба
Лечение воспаления десенВектор-терапияУстановка циркониевых коронокИмпланты INNOПломбирование молочных зубовПластика уздечки верхней губы
Лечение канала зубаРецессия десныУстановка мостовидного протеза Лечение молочных зубовУдаление зуба
Пломбирование зубов Протезирование на имплантах Лечение пульпита у детейУдаление зуба мудрости
Реставрация зубов Установка бюгельного протеза Лечение периодонтита у детейСинус-лифтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.