ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Художня реставрація зубів Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Що таке художня реставрація зубів?

Художня реставрація зубів – це відновлення не лише функціональності, але і кольору, форми пошкоджених елементів. Кожен випадок є унікальним, тому стоматологи можуть застосовувати різні види процедури.

Який саме із них підійде конкретному пацієнтові, вирішує лікар під час першого огляду. Він відразу виявляє такі показання:

 • стирання емалі. Може бути пов’язане із віком людини або зі звичкою скреготати зубами, сильно їх стискати під час емоційної напруги;
 • сколки, тріщини. Якщо вони присутні на поверхні передніх одиниць, то потрібною буде саме реставрація, оскільки ці вади псують красу посмішки, а приховати їх за допомогою пломб, зберігаючи естетику, не вдасться;
 • часткове потемніння шару емалі. Це природний пористий матеріал, тому поява нерівномірно розташованих плям є цілком закономірною. Провокують таке явище харчові барвники, кава і міцний чай, паління;
 • наявність проміжків між зубами. Невеликі щілини цілком можна приховати, але спочатку варто переконатися, що вони дійсно псують зовнішність. Іноді такі щербинки стають «родзинкою» людини, яка стає привабливою.

Відразу ж під час першого огляду стоматолог оцінить стан елементів у ряду, яким потрібна ця процедура. Якщо буде діагностовано карієс навіть на початковому етапі розвитку, це стане протипоказанням, оскільки реставрація буде абсолютно марною, результат збережеться лише короткий час. Лікар обов'язково уточнить наявність або відсутність алергії на лікарські препарати і матеріали, оскільки навіть невелика ймовірність розвитку імунної реакції також стане протипоказанням.

Художня реставрація зубів: 4 показання до процедури та 6 етапів проведення

У стоматологічній клініці вам можуть запропонувати як стандартне лікування захворювань ротової порожнини, так і відновлення зруйнованих одиниць. Йдеться не про повноцінне протезування, а про реставрацію коронкової частини елементів. Проводиться вона лише в тому випадку, якщо ушкодження природної тканини не перевищує 60%. Реставрація зубів дозволяє відновити красу посмішки, може застосовуватися для передніх та жувальних елементів. Процедура має чіткі показання до виконання та протипоказання, її доцільність визначає стоматолог вже під час першого огляду пацієнта.

Художня реставрація на вищому рівні розв’язує такі проблеми:

 • стирання зубів через скрегіт та вікові зміни;
 • пігментація й жовтизна емалі;
 • дрібні недоліки форми – відколи, тріщини, відсутність частини зуба;
 • необхідність відновлення коронки після карієсу.

Сучасна стоматологія відмінно справляється з діастемою, коли видно великі щілини між зубами.

Види відновлення зубів

Ця процедура може виконуватися двома різними методами - прямим і непрямим. Перший із них передбачає відновлення однорідного відтінку елементів у ряду та усунення незначних дефектів. Фахівець не використовує можливості лабораторії, а виконує всю роботу прямо в ротовій порожнині пацієнта. Непрямий метод набагато складніший, оскільки проводить лікування виявленого захворювання, зняття зліпка із коронки зуба, виготовлення і встановлення керамічної або металокерамічної вкладки.

У стоматології Солом'янського району Києва лікарі рекомендують скористатися послугою непрямого відновлення, оскільки вона має виражені переваги:

 • чудовий результат: кераміка повністю імітує природну емаль;
 • висока міцність відновлених одиниць;
 • тривалий термін збереження одержаного результату – до 20 років;
 • гігієнічність: на кераміці не накопичується наліт, тому знижена ймовірність утворення зубного «каменя» і розвитку запальних захворювань м'яких тканин.

Окрім того, розрізняють композитну і керамічну реставрацію. Перший варіант передбачає використання для приховування вад композитних матеріалів, які відрізняються високою міцністю. Їх слід ретельно доглядати, періодично потрібно буде відвідувати стоматологію для професійного чищення ротової порожнини. Якщо кількість зубів, що вимагають відновлення, є значною, то композитний вид процедури може бути недоцільним, важко здійснюваним. Щодо керамічного типу відновлення елементів, то він відрізняється:

 • можливістю відтворити ідеальну усмішку навіть у разі сильного руйнування зубів у ротовій порожнині;
 • не використанням протезування фронтальних елементів, натомість застосування вінірів.

Саме керамічне відновлення є біологічно сумісним і функціональним, оскільки відноситься до прогресивних методів відновлення краси посмішки. Естетична реставрація не передбачає використання «класичних» коронок, оскільки за допомогою таких виробів неможливо досягти бездоганного зовнішнього вигляду. Крім того, не передбачається втручання лікаря у м'які тканини ротової порожнини, оскільки вкладки, вініри, накладки кріпляться тільки до поверхні зубів.

1. Пряма реставрація

Коронку відновлюють, використовуючи фотополімерний матеріал. Процедура виконується у клініці за одне відвідування стоматолога. Вона показана при незначних пошкодженнях коронки, коли не потрібно серйозно змінювати форму зуба – він живий, і канали його здорові.

Переваги такого виду реставрації:

 • швидкість виконання – 1–1,5 години;
 • доступна ціна;
 • натуральність й естетичність посмішки, тому матеріали підходять для передніх зубів.

Середній термін служби композитів – 5–7 років, потім вони втрачають герметичність. Фотополімери мають також властивість вбирати пігменти з їжі та напоїв. Естетична реставрація з використанням цих композитів вимагає ретельного догляду, регулярного професійного чищення та полірування. Інакше через деякий час посмішка втратить свої естетичні якості.

2. Непряма реставрація

Процедура передбачає виготовлення керамічних конструкцій у лабораторії. Стоматолог робить зліпок зубів, що потребують художньої реставрації. Готові конструкції встановлюють на спеціальні композити. Увесь процес займає від кількох днів до двох тижнів. Такий спосіб підходить для істотної зміни форми зуба. Це також хороший варіант для випадків, коли проводилося ендодонтичне лікування.

Переваги послуги:

 1. Високоякісний результат – керамічні конструкції повторюють форму зубів. Вони нічим не відрізняються від природної емалі – передають переходи відтінків і переломлювання світла, мають прозорий край.
 2. Висока міцність і герметичність.
 3. Тривалий період експлуатації – до 20 років.
 4. Гігієнічність. Завдяки меншій пористості, у порівнянні з емаллю, на кераміці накопичується не так багато нальоту, тому рідше утворюється зубний камінь. Але це не означає, що за ротовою порожниною не треба доглядати. Хороша гігієна – запорука тривалої експлуатації кераміки.

Серед недоліків непрямої реставрації можна виділити вищу вартість. Також пацієнтові доведеться деякий час почекати, поки будуть готові конструкції.

Основні складові елементи стоматологічної маніпуляції

Процедуру, що розглядається, часто використовують стоматологи як альтернативу ортодонтичному лікуванню, якщо захворювання не відноситься до серйозних і впоратись із ним можна без установки і носіння брекет-систем. Стоматолог може скоригувати положення зубів, якщо вони висунуті вперед або спрямовані назад. Такі маніпуляції будуть доцільними як ортодонтичне лікування тільки в тому випадку, якщо у пацієнта правильною є анатомічна будова щелепи.

Естетична реставрація містить три основних складових елементи:

 • відновлення: форма елементів змінюється за допомогою спеціальних матеріалів;
 • трансформація: лікар може зробити ікла різцями, премоляри – іклами, що робить усмішку естетично красивою;
 • реконструкція – виправлення виявлених дефектів.

Стоматолог призначить конкретне лікування пацієнту і необов'язково, що знадобляться абсолютно всі дії задля досягнення бажаного результату.

Поетапне виконання роботи

Протокол художнього відновлення елементів передбачає чітку поетапність процесу. Саме суворе його виконання гарантує отримання гарної посмішки і відновлення нормального функціонування щелепи. Етапами цієї процедури є:

 1. Огляд. Це первинна консультація, під час якої фахівець оцінює стан усіх тканин ротової порожнини та визначає можливість реставрації. Якщо до процедури є показання і немає протипоказань, відразу лікар вибирає метод відновлення функціональності щелепи, що забезпечує красу посмішки.
 2. Оброблення одиниці. Стоматолог за допомогою бормашини видаляє із поверхні нерівності, шорсткості. Таке очищення гарантує міцну фіксацію матеріалу, що реставрується. Цей етап може виконуватися під місцевою анестезією (за бажанням пацієнта).
 3. Клинчик + матриця. Першим інструментом лікар «видавлює» сосочок між зубами і встановлює матрицю. Остання необхідна для попередження прилягання реставраційного матеріалу, що застосовується, до сусіднього елементу.
 4. Штучна емаль. На оброблену поверхню наноситься вибраний матеріал для відновлення, йому надається вручну потрібна форма. Для швидкого затвердіння штучної емалі використовують ультрафіолетові промені.
 5. Фінальне оброблення. Після затвердіння матеріалу лікар видаляє все зайве: ніщо не повинно випирати, звисати, що завдає дискомфорту і заважає повноцінно користуватися можливостями жувальної системи.
 6. Шліфування. Стоматолог за необхідності коригує форму одиниці та за допомогою шліфувального диска усуває наявні шорсткості.

У деяких випадках може знадобитися час для адаптації до нових умов, наприклад, якщо до реставрації пацієнт довго ходив із відколотим зубом або розширеним проміжком між зубами. Найчастіше процес звикання відбувається швидко і легко. Однак якщо відчувається виражений дискомфорт або з'явилася набряклість ясен, біль, підвищена чутливість до зовнішніх подразників, варто пройти контрольний огляд у стоматолога, оскільки може знадобитися корекція.

Переваги отримання послуги у клініках «Слален» та «Юта»

У стоматологіях «Слален» та «Юта» естетична реставрація зубів виконується досвідченими лікарями. Це важливо, оскільки перед процедурою потрібно обов'язково отримати консультацію ортодонта. Він зможе виявити неправильний прикус, який є умовним протипоказанням для відновлення краси посмішки, водночас термін експлуатації реставраційних матеріалів буде дуже коротким. Наші фахівці оцінять стан м'яких тканин, розташованих навколо проблемної одиниці, у деяких випадках буде потрібна попередня пластика.

У зазначених клініках робота ведеться на сучасному обладнанні та із застосуванням якісних матеріалів, а вибір методу здійснюється в індивідуальному порядку. Вартість послуги варіативна, вона залежить від складності та кількості робіт і розраховується персонально.

Вади передніх і жувальних зубів не повинні стати причиною розвитку комплексу невпевненості у собі! Досвідчені лікарі вирішать проблему тріщин і сколів, темних плям та щілин між зубами. Сучасні матеріали дозволять повністю відновити функціональність щелепи і повернути красу посмішки.

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

Ми завжди раді Вам допомогти!

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.