ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Пародонтологія Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Зміст послуги

Пародонтологія в стоматології

Багато з нас не помічають проблем з яснами за їх наявності. І, тільки коли хвороба вже переходить у запущену стадію, ми починаємо бити тривогу. Щоб запобігти такій ситуації, а отже, і не допустити ускладнень, варто розібратися, чим же займається пародонтологія, і більше дізнатися про основні захворювання, які вона вивчає. Адже хто попереджений, той озброєний.

Що таке пародонтологія

Пародонтологія – одна зі спеціалізацій терапевтичної стоматології, яка вивчає структуру й функціонування пародонта. Вона також займається профілактикою та лікуванням його хвороб.

Пародонт – це комплекс органів і тканин, що оточують зуб. Сюди належать ясна, періодонтальна зв'язка, що утримує зуб у кістці, і кісткова тканина щелепи.

Які симптоми є приводом для звернення до пародонтолога

Ясна в нормальних умовах мають блідо-рожеве забарвлення. Внаслідок відкладень пігменту з'являються коричневі ділянки. А ось при захворюваннях пародонта можна спостерігати такі зміни:

 • кровоточивість, набряк, свербіж ясен;
 • неприємний запах з рота;
 • утворення «кишень» між яснами та зубами;
 • поява виразок на слизовій;
 • рухливість зубів – у разі запущеної стадії хвороби.

Останній симптом вимагає негайного звернення до лікаря.

Причини захворювань ясен

Кожен другий пацієнт, який відвідує стоматологічну клініку, направляється до парадонтолога. У більшості випадків проблеми з пародонтом провокує недостатня гігієна ротової порожнини, внаслідок чого з'являється зубний наліт, а потім і камінь.

Серед інших причин захворювань ясен виділяють:

 • неправильний прикус, через що травмуються м'які тканини, а зубна емаль недостатньо очищується при жуванні;
 • хвороби внутрішніх органів;
 • неправильне стоматологічне лікування;
 • зниження імунітету;
 • порушення гормонального або мінерального обміну;
 • ендокринні захворювання;
 • спадковість;
 • авітаміноз.

Шкідливі звички, наприклад куріння, також можуть спровокувати хвороби ясен. Занадто м'яка їжа не забезпечує належного очищення зубів і нормального навантаження при жуванні, що негативно позначається на здоров'ї пародонта.

Лікування захворювань ясен

Є кілька видів хвороб пародонта:

 1. Гінгівіт – запалення ясен, при якому пацієнти скаржаться на кровоточивість і неприємний запах з рота, болючість. Вчасно розпочате лікування нескладне. Багато в чому воно залежить від професіоналізму лікаря. Часто достатньо чищення зубів і протизапальної терапії. У складніших випадках (виразково-некротичний і гіпертрофічний гінгівіт) призначають антибіотики, виконують хірургічне втручання. Захворювання може супроводжувати цукровий діабет, інфекційні хвороби, проблеми зі шлунково-кишковим трактом та ін.
 2. Пародонтит. Нелікований гінгівіт призводить до того, що мікроби переносять свою діяльність до глибших шарів пародонта й викликають їх руйнування. Так розвивається пародонтит, при якому до запального процесу, крім ясен, втягуються також кісткова тканина та зв'язковий апарат зуба. У пародонті відбуваються дистрофічні зміни, які проявляються у вигляді кишені між зубом і яснами. Якщо не вжити заходів, оголюються корені, розхитуються зуби. Виникає ризик їх втрати. Професійне чищення зубів і медикаментозна обробка – основні етапи лікування пародонтиту. У складних випадках потрібне хірургічне втручання.

Зверніть увагу! Лікування хвороб ясен – тривалий процес, який вимагає від пацієнта виконання всіх рекомендацій лікаря. Попередньо його навчать гігієни порожнини рота.

Профілактика й діагностика пародонту

Щоб запобігти захворюванням пародонта, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

 • двічі на день чистити зуби з використанням зубної нитки, йоршиків, ірригатора;
 • раз на пів року проводити професійну чистку у стоматолога;
 • повноцінно та збалансовано харчуватися;
 • відновити загальний стан організму.

Для профілактики та лікування хвороб пародонта використовують вектор-терапію. Така послуга дозволить усунути відкладення у важкодоступних місцях.

Діагностика захворювань ясен передбачає рентгенологічне дослідження, візуальний огляд з вимірюванням глибини пародонтальних кишень.

Далі складається пародонтограма, яка дає повну інформацію про стан комплексу тканин. Внаслідок цього лікар-пародонтолог отримує також дані про рухливість зубів і рівень прикріплених ясен.

Чому варто довірити лікування стоматологічним клінікам «Слален» і «Юта»

У наших клініках проводять лікування та профілактику будь-яких видів хвороб ясен. Чому варто до нас звернутися? Ми ведемо гнучку цінову політику (вартість наших послуг наведена у прайсі).

Пропонуємо консультацію кваліфікованого лікаря, після якої вам буде підібраний індивідуальний план лікування за термінами, матеріалами та ціною.

«Слален» і «Юта» працює з використанням професійного обладнання від лідерів серед світових виробників, використовуємо високоякісні матеріали. 

Відповіді на популярні питання в пародонтології

1. Чи можна повністю вилікувати пародонтит? Існує думка, що пародонтит не можна вилікувати. Це правда?

>> Це правда. Але цей процес можна сповільнити, утримувати або поліпшити, але прибрати повністю не можливо.

2. Чи видаляти зуби при пародонтиті?

>> Це може визначити тільки лікар-стоматолог (не завжди потрібно видаляти та не всі) але є такий ступінь пародонтиту, що зуби випадають самі.

3. Що таке пародонтальна кишеня та як її виявити?

>> Пародонтальна кишеня утворюється в місці руйнування зубної зв'язки, виявити її може тільки Ваш лікар-стоматолог при спеціальному дослідженні і рентгендіагностиці.

4. Що таке свищ в яснах?

>> Коли утворюється запальний процес за верхівкою кореня, там накопичується ексудат, який шукає собі вихід назовні, так утворюється свіщевий хід (свищевий тракт, через який виходить накопичений ексудат).

5. Що таке зубний камінь, чому зубний камінь часто має темний колір?

>> Зубний камінь - це щільні (мінералізуючі) зубні відкладення. Як правило зубний камінь темний, так як забарвлюється харчовими барвниками (накопичувальний ефект) і це пласти багатомісячних нашарувань зубного нальоту.

6. Коли має розглядатися питання про накладення зубної шини, які типи шин використовуються?

>> Необхідність накладення зубної шини визначає тільки лікар-стоматолог. Її використовують для утримання зубів в зубному ряду, для зміцнення зубного ряду. Шинування може бути тимчасовим, довготривалим, постійним, знімним, незнімним. Шина може бути з металу, скловолокна, арамідна нитки.

7. Що таке чутливість кореня, як її лікувати?

>> Вона з'являється при оголенні кореня, при глибоких пародонтальних кишенях (на корені відсутня емаль, при його оголенні виникає підвищена чутливість). Лікувати необхідно тільки у лікаря-стоматолога (обробка спеціальними засобами).

8. Які ступеня ураження періодонта?

>> Ураження може бути локалізованим або генералізованим, гострим, хронічним, що загострився або в стадії ремісії, легкої, середньої та важкого ступеня тяжкості.

9. Що таке первинна та вторинна окклюзійна травма?

>> Первинна травматична оклюзія виникає в інтактному (здоровому) пародонті при зайвому жувальному навантажені. Вторинна травматична оклюзія розвивається на тлі захворювань тканин періодонта, коли звичайне жувальне навантаженя перетворюється в травмуючий чинник.

10. Чи можна вилікувати ясна не змінюючи старих коронок або зубних протезів?

>> Ні. Якщо старі коронки або старі зубні протези неспроможні, то вони можуть провокувати розвиток захворювання пародонту, викликати постійне запалення.

11. Я завжди самостійно лікую загострення пародонтиту прийомом антибіотиків і дорогими полосканнями. Чи правильно я роблю?

>> Ні. Самолікування тільки погіршує стан і ступінь захворювання. Це уявне поліпшення. Антибіотики може призначати тільки лікар-стоматолог !!! Самостійно - це небезпечно !!!

12. Як діє плазмотерапія?

>> Плазмотерапія зміцнює імунітет тканин пародонта, прискорює процес загоєння та відновлення.

13. Як працює (діє) вектор-терапія?

>> При вектор-терапії гинуть патогенні бактерії та полірується поверхню кореня, що веде до якнайшвидшого відновлення тканин пародонта.

14. Пародонтит заразний?

>> Ні, пародонтит не заразний, але облизувати дитячі соски, ложки не варто (можете поділитись своїми бактеріями з дитиною).

15. Чи передається він генетично?

>> У 40-80% всіх пародонтитів генетичні чинники є вирішальними.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

УВАГА!!! Прайс представлений з метою ознайомчого характеру і не несе інформації про остаточну вартість лікування.

Остаточна вартість лікування може бути сформована стоматологом тільки після огляду.

На вартість лікування впливає тяжкість стоматологічної нозології, яка виявляється безпосередньо при огляді на консультації і може відрізнятися від уявлення пацієнта про свій стан, оскільки при багатьох процесах в порожнині рота больовий синдром розвивається тільки на термінальній стадії.

У вартість огляду і консультації не включені рентгенологічні методи дослідження, анестезії, ізоляційні матеріали.

Основні ціни пародонтології в стоматологічних клініках «Слален» та «Юта» 

№ з.пВид лікуванняЦіна
 Пародонтологія 
1Діагностика і обстеження пацієнта280
2Видалення зубних відкладень ультразвуком (2 щел.)1720
3Шинування зубів (за 1 од.)від 280
4Розтин парадонтального абсцесу500
5Аплікації на ясна в ділянці 1-3 зубів80
6Аплікації на ясна на 1 щел.280
7Вектор-терапія, включаючи зняття зубних відкладень (2 щелепи) 
 Первинне лікуваннявід 5080
 Вторинне лікуваннявід 4040
8Використання мікроскопу у парадонтології840
9Плазмотерапія (метод I-PRF), 1 пробірка 1700

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.