ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Видалення кісти зубу Солом'янський район (Солом'янка)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Кіста зуба: як успішно впоратися з хворобою

Своєчасні профілактичні огляди у стоматолога — ціна здоров'я вашої посмішки. Не варто затягувати з візитом до лікаря, якщо ви виявили у себе тривожні симптоми. Часто за ними криються серйозні проблеми, однією з яких може бути кіста зуба. Якщо діагностовано хворобу, виникає питання її лікування. Видалення кісти зубів повинні виконувати тільки хороші фахівці, оскільки процес складний і вимагає досвіду.

Що таке кіста зуба і звідки вона береться

Кіста — новоутворення, що складається з твердої оболонки і рідини, що міститься всередині. З'являється в щелепно-кісткових тканинах під коренем зуба. Це реакція організму на інфекцію, коли відбувається ізоляція шкідливих мікроорганізмів від здорових клітин.

В оболонці інфекція ізольована, але кіста продовжує рости. З часом це призводить до витончення кісткової тканини, уражений зуб і його «сусіди» руйнуються. Якщо вчасно не вжити заходів, можливі ускладнення.

На верхній щелепі захворювання з'являється рідше, але розвивається стрімкіше. Це пояснюється тим, що зубна тканина тут має більш пористу структуру.

Причини виникнення кісти зуба

Проникненню інфекції до кореня сприяють такі чинники:

 • глибокий карієс, пульпіт, періодонтит, пародонтит;
 • травми — біль від удару або сильного навантаження на зуб пройде, але процес утворення кісти буде запущений;
 • лікарська помилка — некоректно проведені роботи по пломбуванню каналів або зуба;
 • перенесені ЛОР-захворювання.

Кіста може з'явитися у дитини при прорізуванні молочних або постійних зубів. Така ж ситуація буває і у дорослих, коли з'являється зуб мудрості.

Симптоми кісти зуба

Небезпека захворювання криється в тому, що не дає про себе знати довгий час. Особливо це стосується новоутворень, що з'явилися на депульпованих зубах. Хвороба проявляється на пізніх стадіях свого розвитку. Її ознаки:

 • набряклі ясна, щока або обличчя;
 • біль в зубі;
 • підвищена температура (показники можуть бути незначні);
 • збільшення лімфовузлів;
 • головний біль;
 • загальна слабкість;
 • больові відчуття при жуванні або накусуванні на зуб в місці ураження;
 • свищ на яснах, щоці, іноді на обличчі;
 • потемніння зубної емалі;
 • зміщення зуба.

При гаймориті може утворитися кіста на верхньому зубі, тому що інфіковані клітини надходять до зубних коренів разом з кровотоком. Для діагностики хвороби роблять рентген-дослідження або КТ.

Як лікують кісту зуба

Колись кіста була вироком до видалення зуба. Сучасна стоматологія дозволяє його зберегти. Залежно від клінічного випадку, лікувати захворювання можна різними способами.

Терапевтичний метод

Використовуючи стоматологічний мікроскоп, лікар розширює кореневі канали і вводить в них дезінфікуючі засоби. Якщо ураження велике, може знадобитися неодноразове відвідування лікаря. Коли з каналу вже не буде текти рідина, значить, запалення усунуто. Тоді пломбують канал, відновлюють зубну поверхню.

Після процедури необхідний постійний рентген-контроль. Проводять його до тих пір, поки уражене місце не заросте кістковою тканиною. При невеликих кістах на це потрібно 4–6 місяців. При більш серйозних дефектах за цей час кістка утворюється тільки на його краю.

Хірургічний метод

Операція з видалення кісти передбачає відкриття слизової, зняття кісткової стінки і оболонки новоутворення. Після того, як лікар переконається, що прибрав його повністю, порожнину санують.

Іноді потрібна резекція (видалення) верхівки кореня. Її проводять, коли канали запломбовані гарячою гутаперчею. Отриманий зріз закривають герметично. Рану зашивають. Всі дії виконують за допомогою мікроскопа.

При запущених стадіях кісту можуть видаляти разом із зубом. Зберегти його не виходить, якщо коронкової частини вище рівня ясен вже немає.

Коли без хірургічного втручання не обійтися

Операцію проводять, якщо діагностована фолікулярна кіста. Її також роблять в таких випадках:

 1. Немає можливості пролікувати канали. Вони можуть бути сильно вигнутими або запломбованими матеріалом, який вже осклянів і не піддається витяганню.
 2. Не спостерігається позитивна динаміка після терапевтичного лікування. Якщо рентген-знімок покаже, що ураження збільшується замість того, щоб зменшуватися, знадобиться операція.
 3. Некоректно проведене ендодонтичне лікування. Через непрофесіоналізм лікаря в каналі можуть залишитися уламки інструментів, утворитися перфорації і т. д. Багато помилок лікарі клінік «Слален» і «Юта» вирішують, але бувають випадки, коли єдиним виходом є операція.

Всі дії виконують під місцевою анестезією.

Як видаляють кісту зуба в клініках «Слален» і «Юта»

Уже на першому прийомі лікар проведе необхідну діагностику, визначить необхідність у видаленні новоутворення, запропонує оптимальне лікування. Якщо показана процедура, її виконують поетапно:

 • відкривають і розширюють канал;
 • заповнюють канал антибактеріальною речовиною;
 • пломбують його і зуб.

Запрошуємо на консультацію жителів Солом'янського району Києва. Ми зробимо все, щоб повернути здоров'я вашій посмішці!

Записатися на прийом в стоматологічні клініки «Слален» і «Юта»

Ми завжди раді Вам допомогти!

 

Інші послуги стоматологічних клінік "Слален" и "Юта"

 

  Стоматологічна терапія     Пародонтологія        Протезування зубів    Імплантація зубівДитяча стоматологія Хірургічна стоматологія
Лікування карієсуЛікування гінгівітуУстановка вінірівІмпланти Any One MegaGenГерметизація фісур у дітейРезекція зуба
Лікування пульпітуЛікування пародонтитуБезметалева керамікаІмпланти Bio HorizonsЛікування пародонтиту у дітейКюретаж ясен
Лікування періодонтитуПлазмотерапія ясенУстановка коронокІмпланти StraumannФторування зубів у дітейВидалення кісти зубу
Лікування запалення ясенВектор-терапіяЦирконієві коронкиІмпланти INNOПломбування молочних зубівПластика вуздечки верхньої губи
Лікування каналу зубуРецесія ясенУстановка мостовидного протеза Лікування молочних зубівВидалення зубу
Пломбування зубів Протезування на імплантатах Лікування пульпіту у дітейВидалення зуба мудрост
Реставрація зубів Установка бюгельного протеза Лікування періодонтиту у дітейСинус-ліфтинг

×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.