ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Що робити, якщо відкололася коронка: причини і способи відновлення

Секретом багатьох красивих посмішок є коронки. З їх допомогою можна відновити природний зубної ряд, приховати відколи і нерівність ріжучої кромки. Але штучні зуби також можуть з часом пошкодитися. Що робити, якщо відкололася коронка? Як зберегти гарну посмішку? Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете далі.

Протезування: матеріали та їх особливості

Рівень стоматології дозволяє проводити реставрацію зубів на високому рівні з гарантією якості. Для протезів використовуються різні матеріали. Популярні види сировинного складу:

  • металокераміка. Міцний вид штучних коронок. З металу виготовляється каркас, який в кілька шарів покривається керамічною масою. Комбінація двох матеріалів знижує ризик пошкоджень і відколів. Такі коронки встановлюються на фронтальні і жувальні зуби, характеризуються стійкістю до сильних навантажень;
  • кераміка. Штучні елементи створюються з порцеляни та інших керамічних матеріалів. Вони поступаються за міцністю металу, але повністю імітують справжній зуб. Це щадне рішення для зубів, так як установка не вимагає сильного обточування;
  • діоксид цирконію. Матюкав високої міцності, який іноді покривається шаром кераміки з метою надати йому натуральний вигляд. Для обробки таких виробів використовується спеціальне обладнання, на нього неможливо впливати вручну. Протези з діоксиду цирконію найменше схильні до сколів і пошкоджень.

Найпоширенішим матеріалом для виготовлення коронок є кераміка в чистому вигляді або з металом. Популярність таких виробів обумовлена ​​естетичністю рішення, міцністю, привабливою ціною.

откололась коронка

Причини відколів

Чому може відколотися шматочок коронки? Цьому сприяють різні причини. Одна з них - бруксизм (скрипіння зубами по ночах). Такий розлад може призвести і до інших проблем: руйнування емалі, скронево-щелепний синдром, головний біль.

Інші причини відколу коронки: неправильна форма протеза або інше чужорідне тіло між зубами, занадто сильне внутрішнє або зовнішнє тиск на зубний міст. Міцність виробу знижується, якщо в процесі його виготовлення не була дотримана технологія випалу або фахівець не врахував різницю термічного розширення матеріалів.

Недбале ставлення пацієнта до ротової порожнини також може привести до пошкоджень і відколів. Щоб зберегти посмішку і згодом не відновлювати коронку, не варто зловживати твердими продуктами, відкривати пляшки або колоти горіхи зубами.

чистка зубов

Способи реставрації

Що робити, якщо відкололася коронка зуба? В першу чергу слід записатися на прийом до стоматолога. При пошкодженні металокераміки найчастіше проводиться заміна штучного зуба. Поза ротової порожнини можна провести реставрацію коронки. Але, щоб відновити цілісність виробу, його необхідно зняти, а це неможливо зробити без пошкодження протеза. Тому реставрація металокераміки проводиться рідко. Кращий спосіб - замінити протез.

Якщо коронка створена з кераміки, можна використовувати різні способи реставрації. Перший - полірування поверхні. Такий метод підійде для зубів, розташованих поза зоною посмішки, оскільки він змінює форму протеза. Полірування дозволяє відновити коронку з невеликим сколом. В іншому випадку використовуються композитні матеріали для нарощування колишнього рівня зуба і відновлення його форми.

Відколи й пошкодження коронки не є приводами для паніки, адже стоматологи можуть запропонувати кілька способів вирішення цієї проблеми. Головне - відразу звернутися до фахівця. Також рекомендується правильно доглядати за порожниною рота. Щоб зберегти привабливу посмішку, відмовтеся від твердої їжі, регулярно чистите зуби і полощіть рот після кожного прийому їжі, використовуйте флос. Не забувайте про догляд за яснами. Простий, але регулярний домашній догляд зробить зуби здоровими, а посмішку - ідеальною.

Дата: 25 червня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.