ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Запах гниття з рота: причини чому пахне

Гнилісний запах з рота: про що свідчить та як усувається

З'явився запах гнилі з рота? Не варто зволікати з лікуванням, оскільки симптом нерідко свідчить про розвиток патології в організмі. Спочатку необхідно з'ясувати, чи не провокують несвіже дихання стоматологічні захворювання, і вже потім звертатися до інших фахівців. Дана ситуація може виникати як у дорослого, так і у дитини.

Гнильний запах з рота як наслідок стоматологічних проблем

Неприємний запах може бути суто стоматологічною проблемою. Річ у тому, що в роті живуть сотні тисяч бактерій, які активно розмножуються. При належній гігієні зберігається їх баланс. Але коли догляд за порожниною рота нерегулярний, то утворюється м'який наліт, який потім перетворюється на зубний камінь. Це сприятливе середовище для розвитку патогенної мікрофлори. Мікроорганізми виділяють газ, який має неприємний запах. Чим більша активність шкідливих бактерій, тим він сильніший.

Погана гігієна це теж прямий шлях до розвитку каріозних процесів, запалень ясен. Внаслідок сильного руйнування зубів гниють тканини, вони і є джерелом неприємного запаху. Спровокувати його можуть наступні стоматологічні захворювання:

 • карієс і пульпіт;
 • хвороби ясен, коли смердючий запах йде з пародонтальних кишень;
 • перикоронарит запалення слизової кишені під час прорізуванні зуба мудрості;
 • зношені або неякісно зроблені протези;
 • неправильно встановлені ортодонтичні конструкції.

Виникати запах гнилі може також після видалення зуба, коли виникає альвеоліт. У більшості випадків лунка після хірургічних дій загоюється швидко. Але якщо з якихось причин, наприклад, при вимиванні згустку крові, в неї потрапляє інфекція, то це провокує появу ускладнення. Один з його симптомів неприємний запах.

Коли запах гнилі з рота свідчить про розвиток захворювань

Якщо ви ретельно дотримуєтесь правил гігієни ротової порожнини, періодично відвідуєте стоматолога, ваші зуби та ясна здорові, але є відчутний запах гнилі, це може свідчити про порушення в роботі організму. Можливі причини появи неприємного симптому:

 • захворювання стравоходу і запалення шлунка зі зниженою кислотністю;
 • патології печінки або підшлункової залози;
 • порушення метаболічних процесів в організмі;
 • цукровий діабет;
 • онкологія;
 • хвороби лор-органів.

Згідно з дослідженнями, бактерії Helicobacter pylori, є збудником виразкової хвороби, також провокують появу запаху гнилі з рота. Він може з’являтись при такій хвороби, як дивертикул стравоходу, що характеризується випинанням його стінки. У цьому «резервуарі» накопичуються залишки їжі, що розкладаються з часом, саме це пояснює появу запаху гнилі.

Важливо також звернути увагу на супутні симптоми, адже запах з гнильними відтінками та больовими відчуттями в правому боці провокую застій жовчі і патології біліарного тракту.

Що робити, якщо з рота погано пахне

Щоб зрозуміти, як прибрати гнильний запах з рота, потрібно спочатку з'ясувати, який характер носить симптом тимчасовий або постійний. Головне усунути причину, оскільки це тільки симптом, а не патологія. Спочатку варто звернутися до сімейного лікаря. Він на основі вивченого анамнезу і результатів аналізів направить вас до вузькоспеціалізованого лікаря: стоматолога, гастроентеролога, ендокринолога або отоларинголога. Вони, у свою чергу, можуть порадити здати додаткові аналізи.

Після встановлення причини спеціаліст назначить лікування. Внаслідок правильного діагнозу і дотриманні всіх рекомендацій лікаря неприємний запах зникне.

Коли потрібна допомога стоматолога

Якщо відсутні захворювання внутрішніх органів, але відчувається запах гнилі з рота, необхідно відвідати стоматологічний кабінет. Лікар зробить візуальний огляд та, якщо потрібно, рентгенографію. За результатами діагностики та зібраного анамнезу буде визначено що робити. При необхідності виконуються такі дії:

 1. Професійне чищення зубів. Залежно від їх стану використовують різні методики. Таким чином усуваються м'які та тверді зубні відкладення. Емаль полірується та на поверхні зубів менше накопичується наліт.
 2. Санація порожнини рота. Лікування карієсу, періодонтиту, гінгівіту, пародонтиту та інших захворювань.
 3. Заміна старих пломб, коронок і протезів.

Лікар також проконтролює процес прорізування зубів мудрості.

Профілактичні заходи

Щоб попередити появу неприємного запаху з рота, потрібно дотримуватись таких правил:

 1. Ретельно чистити зуби двічі на день. Важливо приділяти належну увагу міжзубним проміжкам, використовуючи зубну нитку. Необхідно полоскати рот кожного разу після їжі, що дозволить запобігти розмноженню гнильних бактерій. Очищати також потрібно і язик. Після гігієнічних процедур слід скористатися ополіскувачем.
 2. Скоригувати свій раціон. Важливо зменшити кількість споживаних солодких продуктів. У них міститься цукор, що викликає прискорене зростання бактерій та грибків у роті. Потрібно більше вживати овочів і фруктів, особливо яблук, груш та моркви, які сприяють природному очищенню зубів, зміцнюють ясен. Важливо також пити достатньо води.
 3. Регулярно відвідувати стоматологічний кабінет (дорослі раз на півроку, дитина кожні 3-4 місяці). Це дозволить своєчасно виявляти проблеми і проводити гігієнічну чистку.

Споживання алкоголю і куріння це одні з основних чинників, які провокують неприємний запах з рота. Тому варто відмовитися від шкідливих звичок.

Дата: 13 червня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.