ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

6 причин, чому болить мертвий зуб при натисканні під пломбою: що робити

У послуги стоматології входить процедура депульпації - видалення нерва зуба, після чого він стає "мертвим". Здавалося б, хворіти більше нема чому, пацієнт очікує, що незабаром стан стабілізується і зникне навіть незначний дискомфорт. Але нерідко відбувається наступне: спочатку, відразу після процедури, болючі відчуття стають менш вираженими, але згодом вони повертаються з більшою інтенсивністю. Якщо болить мертвий зуб, це підстава для візиту до стоматолога — потрібно виявити причину такого стану і усунути її.

6 причин болю в мертвому зубі під пломбою

У депульпованому зубі може виникати больовий синдром при натисканні, під час жування та, навіть, при простому доторку пальцем. Відчуття стають інтенсивнішими, і настає момент, коли вони присутні постійно, навіть без спеціального фізичного впливу. Причин тому декілька:

 • процедуру видалення нерва було проведено неповноцінно, тобто залишилася частина пульпи;
 • неправильно запломбований канал, коли залишається «вільна» порожнина;
 • пломба встановлена ​​надто високо, що викликало збільшення жувального навантаження;
 • розвивається запальний процес – дискомфорт з'являється не відразу після процедури, а через тривалий час (навіть через рік);
 • неправильно проведена гігієна ротової порожнини, якщо людина має захворювання м'яких тканин;
 • синдром локалізується у ряду, у «мертвий» зуб він просто іррадіює («віддає»).

Найчастіше причини того, що зуб без нерва турбує людину, криються у пошкодженні пародонту та неякісно запломбованих каналів. У першому випадку антисептик потрапляє за межі оброблюваної порожнини або під час роботи стоматолог інструментом вплинув на чутливі тканини. Зазвичай у такому випадку вже за кілька днів неприємні відчуття стають менш інтенсивними і з часом повністю зникають. Що стосується неякісного пломбування, то проблема полягає у залишенні відкритої порожнини. У ній накопичуються хвороботворні мікроорганізми, які провокують запалення та нагноєння депульпованого кореня.

Точно зрозуміти, чому є виражений дискомфорт після видалення нерва, може тільки стоматолог. Для цього йому потрібно буде отримати рентгенівський знімок проблемної частини щелепи — наприклад, неправильне встановлення пломбувального матеріалу можна діагностувати лише таким методом.

Що робити, якщо депульпований зуб болить

Чи може виникнути больовий синдром після депульпації без патологічної причини? Так, тому в перші 4-7 днів потрібно приймати знеболювальні та контролювати свій стан. Якщо цей синдром стає інтенсивним, поширюється на всю щелепу, додатково присутній головний біль і підвищена температура тіла, то візит до стоматолога повинен бути здійснений якнайшвидше. Коли до стоматолога приходить пацієнт зі скаргами на аналізований стан після депульпації, що виникає при натисканні, то буде виконано наступне:

 1. Проблемне місце розкривається, видаляється пломбувальний матеріал.
 2. Пульпа піддається ретельному огляду, за потреби виконується рентгенівський знімок.
 3. Якщо лікар виявляє залишки нервових закінчень, вони видаляються.
 4. Канали обробляються антисептиком, і якщо діагностоване запалення, закладається антибактеріальний засіб.
 5. Ставляться пломби - якщо лікування проводиться в один етап, то постійні, в іншому випадку - тимчасові.

Лікар відновлює форму та рельєф жувальної поверхні зуба, для чого важливо визначити відповідну висоту пломби – це допоможе виключити надмірне навантаження. Якщо пацієнту показано протизапальну терапію, то тимчасова пломба ставиться на 2-3 тижні. Після лікування можливе збереження хворобливих, неприємних відчуттів різної інтенсивності на 1-3 дні, стабілізувати стан можна за допомогою звичайних знеболювальних препаратів.

Можливі ускладнення на тлі болю у мертвому зубі

Іноді після депульпації пацієнта турбує лише деяка незручність («ниє»), а ось біль з'являється періодично і завжди відрізняється високою інтенсивністю. Він може з'явитися навіть за кілька місяців після стоматологічного лікування. Не варто ігнорувати ці симптоми і намагатися врятуватися анестезуючими засобами, — стан, звичайно, нормалізується, але це буде короткочасний ефект. Відсутність лікування аналізованого синдрому під коронкою або пломбою – це високий ризик розвитку ускладнень. Найчастіше запальний процес починає своє поширення на кісткові тканини щелепи, а це неминучий остеомієліт. На коренях можуть формуватися кісти, які взагалі не підлягають лікуванню - доведеться проводити процедуру хірургічного видалення та встановлювати імплант або протез.

Чому під коронкою чи пломбою після видалення нерва з'явився виражений дискомфорт, може встановити лише стоматолог. Найчастіше пацієнту просто потрібно пройти лікування, але в деяких випадках нормалізувати стан можна лише шляхом видалення проблемного зуба. Навіть короткочасні пульсуючі відчуття, що виникли за кілька місяців після основної процедури, — це підстава для звернення за кваліфікованою медичною допомогою. Так вдасться не лише зберегти повноцінну посмішку, жувальну функцію, а й виключити розвиток тяжких ускладнень.

Дата: 23 листопада 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.