ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Дренаж в яснах: як виглядає (фото) і що робити якщо випав

Сучасні методи встановлення дренажу

Стоматологічний дренаж являє собою хірургічну конструкцію, яка використовується при оперативних втручаннях або процедурах в галузі пародонтології. Це медичний виріб зі щільного, вологостійкого матеріалу. Він вдало використовувався останні десятиріччя у разі потреби дренажу ясен. Найбільш популярними матеріалами є силікон і гума.

Коли настав час звернутися до стоматолога

На вигляд дренаж у яснах нагадує трубочку або смужку. Він вводиться в рану для відкачування крові, гною або тканин пародонту. Він імплантується до вичищеної порожнини й виводиться вільним краєм назовні з ясен приблизно на 5 мм. Дренаж застосовується переважно при флюсі, абсцесі зубів, скупченні гною. Пацієнт при цьому може відчувати такі ознаки запального процесу:

  • біль, що постійно наростає;
  • припухлість щоки;
  • набряклість хворого місця;
  • підвищення температури тіла.

Розріз ясен та дренаж – ефективний спосіб усунення патологій. Стоматологічна клініка SLALEN використовує передові методики. Кваліфіковані стоматологи – хірурги, пародонтологи – борються за збереження кожного зуба. Вони використовують дренажні пристрої під час операційного втручання. Здебільшого це трубочки невеликого розміру, які успішно виконують функції, але не викликають дискомфорт у пацієнта. Це сучасна та якісна гумова або латексна сировина, яка не сприяє виникненню алергії або відторгнення.

Особливості встановлення

З моменту появи перших дренажів зовні конструкція значно модернізувалася, але її функції залишилися незмінними. Основне призначення – перешкода загоєнню розрізу раніше визначеного терміну. При правильному встановленні дренажу в ясна він не викликає дискомфорт. Конструкція забезпечує найбільш ефективне очищення місця оперативного втручання від продуктів розпаду.

Дренаж використовується в таких випадках:

  1. Проблемне видалення зубів у пацієнта, наприклад коли потрібно без дискомфорту усунути з порожнини кров, гній або сукровицю.
  2. Необхідність регулярного введення лікарських речовин у рану або більш глибокі тканини.
  3. Наявність кісти або новоутворень прикореневого типу.
  4. Запалення лунки (альвеоліт), що утворилася після видалення зуба.

Встановлення конструкції проводиться лікарем швидко й акуратно (шляхом розрізу ясен і встановлення латексної смужки/трубочки). Перед початком маніпуляції виконується огляд порожнини рота. Спеціаліст встановлює причину виникнення патології (при цьому може бути призначений рентген, який підтверджує локалізацію та глибину порожнини, ступінь ураження коренів). Лікар робить анестезію конкретної зони (або всієї щелепи). Далі він розсікає визначену ділянку за допомогою скальпелю, очищає порожнину, видаляє рідину (гній, кров, сукровицю). Завершальний етап – знезараження рани, «промивання» антисептиком або антибіотиком. Після цього можна встановлювати дренаж. Для цього в підготовленій порожнині фіксується гумова або латексна смужка з відкритим краєм. Після процедури лікар проводить інструктаж, розповідає, як обробляти рану, ротову порожнину.

Важливо! Стоматолог повинен заздалегідь уточнити наявність алергії на препарат, який використовується для анестезії (при індивідуальній чуттєвості виконають заміну ліків). Процедура не підходить людям, що мають проблеми зі згортанням крові.

Що робити, якщо випав дренаж з ясен

Зазвичай така конструкція встановлюється один раз і не вимагає заміни. Вона витягується після повного зникнення ознак запалення м'яких тканин, коли остаточно спадає набряк. Якщо прибрати її раніше чи не встановлювати зовсім, некротичний ексудат може локалізуватися навколо осередку інфекції або проникнути у підшкірно-жирову клітковину.

Що ж робити, якщо сталося раптове випадання пристрою? Відповідь залежить від ситуації. Наприклад, коли пацієнт відчуває закінчення запального процесу, зникнення набряку, болі або дискомфорту, до стоматологічної клініки можна не звертатися. Якщо дренаж ще необхідний, слід прийти на прийом до лікаря.

Важливо! Тільки стоматолог видаляє дренаж з ясен (навіть якщо все зажило). На прийомі він оцінює стан хворого. У разі наявності скарг може провести повторну установку.

Особливості закладання дренажу після видалення зуба

Стоматолог, який зробив екстракцію, визначає необхідність процедури. Якщо патологія не ускладнена, наприклад видаляється зуб мудрості, то на наступний день дренаж можна знімати. Якщо ситуація важка та потрібна екстракція, фахівець повинен ретельно очистити запалену порожнину, щоб не спровокувати більші ускладнення. У цьому випадку він усуває гнійний ексудат і некротичні тканини, які можуть спровокувати інфекційне ураження внутрішніх органів. Дренаж встановлюють до тих пір, поки пухлина повністю не спадне. Відсутність припухлості та почервоніння свідчить про повне закінчення запального процесу. Після видалення дренажу пацієнт може повернутися до звичного життя.

Дата: 16 квітня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.